Diskuze k článku:

Deprese a vyhoření můžou potkat každého. Nezlehčujte je, často jde o čas

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Paros | 16. 9. 2020 | 12:22

fakt smůla je, když se člověk po letech s depresí dokope k objednání k lékaři, ten předepíše léky, ty ani po půl roce nezaberou, tak to zkusí s jinými léky, ty taky nezaberou... a tak dál. o několik doktorů až je let později jednodušší smířit se s tím, že život holt bude naprd. a možná dost krátký.
samostatná kapitola jsou lidé, kteří hned vyhrknou "no tak s tím někam zajdi!" jakoby lékař automaticky zaručoval uzdravení. krásná panenská naivita zdravých.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 6 komentářů v diskuzi

Irena | 16. 9. 2020 | 23:41

S tímto si musí většinou pomoci každý sám. Žádné léky myslím nikoho zatím neuzdravily. Málokoho bohužel napadne, že je nutné pátrat po příčině potíží. Žádná deprese se nezjeví sama o sobě z ničeho nic, vždy to má někde kořeny.

+1

Paros | 16. 9. 2020 | 12:22

fakt smůla je, když se člověk po letech s depresí dokope k objednání k lékaři, ten předepíše léky, ty ani po půl roce nezaberou, tak to zkusí s jinými léky, ty taky nezaberou... a tak dál. o několik doktorů až je let později jednodušší smířit se s tím, že život holt bude naprd. a možná dost krátký.
samostatná kapitola jsou lidé, kteří hned vyhrknou "no tak s tím někam zajdi!" jakoby lékař automaticky zaručoval uzdravení. krásná panenská naivita zdravých.

+5

Jana | 17. 9. 2020 | 15:00 | reakce na Paros - 16. 9. 2020 12:22

Protože poslat někoho k lékaři nic nestojí. Kdežto věta: "A můžu pro tebe něco udělat?" Už může stát hodně. Měla jsem kamaráda, který i přes léčbu, různé léky, snahu přátel apod. nikdy nepřestal myslet na sebevraždu. Už tu dlouho není a stejně to pořád bolí.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Barbora | 16. 9. 2020 | 10:51

Přesně popsáno. Deprese jsem měla na Vysoké, bylo mi hrozně. Maminka doktorka mi řekla, ať jím hodně čokolády a cvičím, dál se nezajímala. Pomohla mi až nejlepší kamarádka, doporučila mi terapie, které po delším docházení opravdu pomohly. Člověk sám sebe ale musí pořád hlídat, aby se to nevrátilo...

+1

xxx | 16. 9. 2020 | 09:37

Nejhorší je když člověk ví co by mu pomohlo ale potřebuje pomoc rodiny ale tý se nechce pomáhat a už to trvá fakt že dlouhý měsíce......

+1

Marika | 16. 9. 2020 | 06:35

Dobrý článek ,popsány konkrétní myšlenky těch žen a mnoho z lidí, kteří neumí pojmenovat svoje pocity se v tom najde

+1