nové číslo Heroine právě v prodeji

Žádná barča. Začněte o slasti konečně mluvit otevřeně, zlepšíte tak svůj intimní život

Podle průzkumů až čtyřicet procent heterosexuálních žen s partnerem opakovaně nedosahuje orgasmu. Je až zarážející, jak vysoké číslo to je. V čem je problém a co můžeme udělat pro to, aby si i ženy v posteli častěji užívaly vyvrcholení? Měli bychom začít třeba tím, že o ženských tělech a jejich prožitcích budeme víc – a jinak – mluvit.

Foto: Shutterstock

„Pomocí slov si vytváříme obraz světa, který pak v kultuře sdílíme. A právě to, v jaké kultuře žijeme, má na naše vnímání rozkoše enormní vliv. Kupříkladu i proto, že pokud se snažíme pojmenovávat témata intimní, niterná, tajemná či tabuizovaná, pomáháme si metaforami nebo symbolickými vyjádřeními, čímž vlastně ohýbáme realitu,“ píše Eva Marková. 

Nejenže máme často problém pojmenovávat části své anatomie, ale navíc nám situaci komplikuje i způsob, jakým se o intimitě v médiích, lifestylových časopisech nebo různých talkshow. „Penetrace bývá zobrazována jako ústřední část intimních párových aktivit, která následuje po předehře. Veřejně prezentovaná představa je vlastně nudná a zaměřená jen na jednu část možných aktivit  – už samotné slovo předehra evokuje, že je to pouze nějaký prolog či úvod, že to důležité bude teprve následovat. A to je problém,“ dodává.

Zádrhelů, na které můžeme na cestě za vysněným orgasmem narazit, existuje celá řada – a spoustu z nich máme ve vlastní hlavě. Nesmíme také zapomínat, že na každého partnera či partnerku naše tělo reaguje jinak, pokaždé si vytváříme nový komunikační kód a znovuobjevujeme své tělo.

Debaty o sexu u nás často ovládají už dávno překonané představy vycházející z freudovských teorií, jako například to, že ženské orgasmy dělíme na klitoridální, vaginální a cervikální a že bychom při sexu měli usilovat o to, abychom je skládali jako postupky v kartách. Stejně tak bývá například v učebnicích rozkoš vnímána jako vedlejší produkt plození dětí. Co můžeme udělat pro to, abychom o sexu dokázali lépe mluvit, lépe učit a nakonec si ho i lépe užívali? Může nám v tom pomoci pornografie? A co třeba různé pomůcky? Přečtěte si celý článek na webu Heroine.cz.

Popup se zavře za 8s