E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Swingers kluby jsou bezpečnější, než jak si je lidé představují. Jak to chodí uvnitř?

Lucie se s manželem rozhodla vyrazit do klubu, který nabízel možnost se intimně setkat s dalšími lidmi, po deseti letech manželství. A dodnes nelituje. „Myslím si, že běžná vyobrazení swingers jsou úplně mimo,“ říká v druhém díle podcastu Rozkoš, který připravila pro Heroine.cz. Vendelín zase popisuje, jak to konkrétně vypadá, když se vydáte na událost s BDSM zaměřením, a co od takových akcí očekávat. Poslechněte si další část minisérie, kterou provází podcasterka Markéta.

Markéta ve svých podcastech boří tabu o erotice. Foto: Eliška Sky

Záliba Lucie a jejího manžela ve swingers klubech vznikla před několika lety vlastně náhodou: o tom, že by do podobného podniku někdy rádi zavítali, sice dlouho mluvili, impulzivní rozhodnutí ale přišlo až po deseti letech vztahu. „Řekli jsme si, že prostě uvidíme, jestli se nám to bude líbit. Hned u vchodu jsme se potkali se ženou, která šla také poprvé. Teď už se dlouhá léta přátelíme,“ směje se. Společně si s partnerem podle Lucie postupně zvykali na to, že se jich dotýkají cizí lidé. Nakonec došlo i na výměnu partnera nebo trojku – k tomu ale přistoupili až ve chvíli, kdy už se oba na akcích cítili ve své kůži.

Lucii podle jejích slov vůbec nevadí pozorovat vlastního manžela při hrátkách s jinou ženou. Naopak. „Asi by mi to vadilo někde mimo, kdybych věděla, že se našla nějaká bohyně,“ říká. „V klubu to vnímám spotřebně: je to věc, která je v tu chvíli dobrá a neřeším, jestli je to dlouhonohá blondýna.“ Ona i její manžel už prý dokážou dobře odhadnout, kdo je jejich typ a na koho mají daný večer zrovna chuť.

Swingers pro začátečníky

Jak takový swingers klub vůbec vypadá? Podle Lucie některé z nich vyžadují před návštěvou registraci – těch pražských se ale omezení většinou netýká a páry mají dveře otevřené prakticky všude. Velký zájem je v podnicích také o single ženy. Muži bez partnerky naopak často musejí projít kontrolou totožnosti, ačkoliv v některých případech jsou kluby zcela otevřené a na skladbě návštěvníků podle pohlaví jim nezáleží. V prostorách bývají samozřejmostí sprchy a veškeré hygienické pomůcky tak, aby byl zážitek pro účastníky co nejkomfortnější.

Skutečná podoba swingers akcí se dost liší od představ, které si běžně tvoříme z filmů a internetu, podotýká Lucie. „Myslím si, že běžná vyobrazení swingers jsou úplně mimo. Všichni si myslí, že to je jedna velká hromada, což tak úplně není,“ vysvětluje. Začátečníci se podle ní mohou do světa swingingu ponořit svým tempem. „Dají se najít kluby, kde člověk nebude vědět, co dřív, ale na začátek bych vybrala párový klub a stanovila si základní mantinely,“ radí.

Podle Markéty je dobré na swingers hned nezanevřít, pokud vám prvotní návštěva úplně nesedne. Atmosféra se totiž může lišit večer od večera a klub od klubu, takže šance prožít nezapomenutelnou noc nemizí s první špatnou zkušeností. Ideální je domluvit se s přáteli, kteří jsou představě swingers akce otevření, a do klubu zavítat společně.

Bezpečí na prvním místě

Nadační fond Propolis 33

Nadační fond Propolis 33 poskytuje pomoc a podporu zejména projektům podporujícím ženy a reprodukční práva a svobody. Konkrétně se soustředí na projekty týkající se plánovaného rodičovství, mateřství a reprodukce, dětí, gender tematiky, feministické tematiky či tabuizovaných ženských témat a ekologie.

Samostatnou kategorií jsou podniky a události s BDSM zaměřením. Bohaté zkušenosti s nimi má Vendelín, další z Markétiných hostů. Akcí je podle něj celá řada a liší se v závislosti na explicitě programu. Pro úplné nováčky jsou podle něj nejvhodnější takzvané „kecací“ akce, kde je možné si o svých touhách pouze popovídat a ukojit vlastní zvědavost. „Častá obava lidí je, že nemají partnera, bojí se a stydí se, ale chtějí někam jít. Na to přesně jsou tyhle akce vhodné,“ říká Vendelín.

Účast na experimentálnějších akcích se pak řeší přes tak zvaného garanta, tedy stálého člena dané BDSM komunity, který se za nováčka zaručí. Podobná pravidla sice nezní příliš sexy, odpovídají ale pravidlům, která se dají popsat jako „bezpečně, rozumně a se souhlasem“. Existují také čistě vizuální veletrhy, jako je třeba Prague Fetish Weekend nebo bazary BDSM pomůcek a oblečení, kde si můžete doplnit šatník o lechtivější kousky.

Projekty Propolisu 33 můžete podpořit zde

Vendelín zdůrazňuje, že BDSM má v sobě i aspekt hravosti. Někdy má akce jasně danou tematiku, jako je třeba postapokalyptický svět, jindy se její návštěvníci zabavují tím, na co mají zrovna náladu. „BDSM má spoustu směrů, které jsou zdánlivě až nesexuální. Máme třeba hrací párty, kdy lidem akorát vystavíme hračky a necháváme akci volný průběh bez programu. Baví nás to a je to důvod, proč tam jsme,“ uzavírá.

Kdo je to kandaulista? Proč se sex párty konají jednou za tři týdny? A jak fungují BDSM večírky v Amsterdamu nebo Berlíně, který je považován za evropskou Mekku tvrdé erotiky? To všechno se dozvíte při poslechu druhé epizody podcastové série Rozkoš s Markétou Ostrou.

Podcast Rozkoš si můžete poslechnout na webu Heroine.cz a podcastových platformách jako SpotifyApple Podcasts.

Podcast Rozkoš webu Heroine.cz

Speciální podcastová série zkoumá rozmanité podoby sexuální slasti. Ve třech epizodách a jednom bonusovém díle zavede moderátorka Markéta Ostrá posluchačstvo na orgie, ukáže nekonformní podoby vztahů a částečně odhalí i něco ze svého soukromého života. 

Poslechnout další podcasty

Co všechno v podcastu uslyšíte:

1:25 – Swingers párty, orgie nebo BDSM akce. Jak podcast Markétě otevřel cestu k sexuálnímu poznání.

2:59 – Lucie, která s manželem navštěvuje swingers párty pravidelně, popisuje, jak to v klubech vlastně chodí.

5:11 - Jaké je pozorovat vlastního partnera při sexu s jiným.

6:34 – První zážitky. Co zvážit předtím, než na swingers vyrazím vůbec poprvé.

7:28 – Jak se obléct do swingers klubu?

8:10 – Bezpečně a pohodlně. Způsoby, jakými swingers kluby zajišťují hygienu.

8:54 – Virtuální prohlídka. Návštěvníkům jsou k dispozici pohovky i vířivka.

10:33 – Základní pravidla. V některých klubech vyžadují registrace, nejvítanější jsou single ženy a páry.

13:39 – Reakce okolí. Řadu lidí swingers zajímá, pro další je téma absolutním tabu.

15:06 – Mantinely ve vztahu. Hlavní je komunikace, ne každý snese všechny dotyky cizího člověka.

18:00 – Když si lidé sednou. Přátelství, která vznikají na swingers.

19:09 – Kandaulismus. Co to znamená a jak tento fenomén souvisí se sexpárty a orgiemi.

20:49 – Markéta radí, jak se připravit na první swingers párty a vysvětluje, jak to chodí na orgiích.

23:59 – Vendelín objasňuje, jaké typy BDSM akcí v Praze vlastně najdeme.

27:56 – Pravidlo SCC. Jak se na BDSM akcích kontroluje bezpečnost všech zúčastněných?

29:00 - Fetiš víkendy a několikadenní akce. Jak to na nich vypadá a co všechno obnášejí?

32:00 – Mimo samotných akcí existují i fetiš bazary, kde si lze sehnat BDSM výbavu levněji.

33:49 – V Česku funguje kolektiv Písklata. Brněnská skupina otevírá svět BDSM a vnáší do nich novou tematiku.

38:15 – BDSM je populární i v zahraničí. Jak se liší akce v Německu nebo v Holandsku od těch domácích?

40:40 - Závěr

Rozhovor s Markétou o Šimrání, sexu, nemonogamii a vztazích si můžete přečíst v aktuálním čísle tištěného časopisu Heroine. To je tentokrát o lásce: především té, která je ve společnosti stále znevýhodňovaná a tabuizovaná. Tištěná Heroine je v prodeji.

Chci tištěnou Heroine
Popup se zavře za 8s