Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Říjen 2022

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 4/2022
Časopis Heroine 3/2022
Časopis Heroine 2/2022
Časopis Heroine 1/2022

V nové Heroine najdete

O odolnosti

O odolnosti

Alice Koubová

„Nejlepší způsob, jak přežít krize, je nebýt na ně sám,“ říká filozofka Alice Koubová, osobnost z naší titulní strany. V eseji o odolnosti vysvětluje, že marketingoví mágové si tohle slovo přivlastnili a prodávají ho jako další recept na štěstí. Odolnost ale neznamená schopnost vydržet víc a víc až do úplného vyhoření…

Články z časopisu

Alice Koubová

Alice Koubová

Zuzana Válková

Jakožto proděkanka DAMU se postavila za studenty z iniciativy Ne!musíš to vydržet, kteří odstartovali celospolečenskou debatu o sexismu a neetickém chování na vysokých školách. Buduje tzv. společenské bezpečí: „Musíte mít možnost říct: Tohle je pro mě nepřijatelné.“ Snad kvůli svým osobním zkušenostem, nebo díky svému rozhledu a empatii dokáže o tématu mluvit tak, že nasloucháme.

Antikoncepční seriál pokračuje

Antikoncepční seriál pokračuje

Ludmila Hamplová

Chcete se vyhnout hormonům, a přitom mít ochranu před početím plně ve své režii? Po kondomech pro ženy a moderních pesarech si Ludmila Hamplová posvítila i na nitroděložní tělíska. Jak vlastně fungují a jaké mají plusy a minusy?

Pojďme nerůst

Pojďme nerůst

Anna Kárníková, Jakub Jetmar

Udržitelný, zelený růst – jak pěkně to zní! Jenže ono už jaksi není z čeho. Zdroje vysychají. Nerůstové hnutí si uvědomuje hlubokou provázanost člověka s přírodou a nabízí recepty, jak zastavit zběsilý pokrok do záhuby. Přečtěte si o tom v příloze Sustainable.

Menstruace od Bible až k Twitteru

Menstruace od Bible až k Twitteru

Eva Marková

Co dělat při menstruaci: odpočívat na lehátku, nejezdit vlakem, nebruslit a neoddávat se turistice. A vůbec – lepší by bylo otěhotnět. Jaká další doporučení dostávaly ženy (typicky od mužů) v průběhu dějin? Některé mýty zkrátka jen tak nevymýtíte.…