Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Duben 2022

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 1/2022
Časopis Heroine 6/2021
Časopis Heroine 5/2021
Časopis Heroine 4/2021

V nové Heroine najdete

PRVNÍ MUŽ NA TITULCE HEROINE

PRVNÍ MUŽ NA TITULCE HEROINE

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek je muž mnoha talentů a zájmů. Aktivista, novinář, vedoucí projektu HateFree Culture, světoběžník i humanitární pracovník. Jako výrazného umělce, který dokáže svými projekty tnout do živého a naštvat spoustu lidí, ho představuje polský spisovatel Mariusz Szczygieł. „Mám takové pravidlo: nikdy nikomu neříkám, že má hrozné názory. Lidi neodsuzuju, nestavím je na pranýř. To totiž nikdy nefunguje,“ říká Lukáš Houdek. Prvním mužem na obálce Heroine nemohl být nikdo jiný!

Články z časopisu

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ

Marika Pecháčková

Její černobílé, často neostré, emotivní a obnažené snímky jdou na dřeň. Fotí už od šedesátých let, její tvorba byla ale téměř neznámá až do výstavy v Arles v roce 2019. Tu pak deník The Guardian vyhlásil nejlepší výstavou roku a z Jarcovjákové byla rázem světová senzace. S Marikou Pecháčkovou si v intimním rozhovoru povídala o bolesti nohou, o vztazích s muži i ženami, a hlavně o focení. „Já věděla, že to nikdo neuvidí, tak jsem byla absolutně bez cenzury. Pak se posunulo vnímání toho, co je přípustné pro svět umění. Miluju fotografickou chybu; když se objeví, vítám ji.“

ACH TI MUŽI!

ACH TI MUŽI!

Kolektiv autorů

Nové číslo časopisu Heroine je tentokrát hodně o mužích a od mužů. Říká se, že přišli o své tradiční role a nové teď horko těžko hledají, což s sebou nese spoustu mrzutostí. A tak jsme si chtěli na onu pověstnou „mužskou krizi“ posvítit. Co to vůbec je? Kdo za ni může? A kde je svět ještě v pořádku? Dali jsme mužům možnost mluvit o tom, co je trápí a čeho se děsí.

BOŽÍ VODA

BOŽÍ VODA

Michal Burda

Taky milujete přírodní nápoje jako kombucha, kvašené tibi limonády nebo domácí zázvorové pivo? Pak prostě nesmíte vynechat ani březovou mízu. Čepovaná přímo ze stromu chutná jako osvěžující, mírně nasládlá pramenitá voda. Když ale vyzrává v lahvích obohacená o trnky, višně, květy růží nebo třeba kopřivy, můžete se těšit na chuťový koncert. A prý má téměř zázračné účinky!

OPILÁ JAREM

OPILÁ JAREM

Romana Granátová

Všichni potřebujeme na chvíli přijít na jiné myšlenky, vypnout zprávy i hlavu a oddat se zelené jarní energii. Představíme vám parfémy, které voní jako vaše oblíbené kytky a probouzejí zasuté vzpomínky, tvářenky jako ranní červánky i charismatický svět burlesky, kde je každé tělo nádherné. Abyste zase věděli, že žijete.