Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Září 2021

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 4/2021
Časopis Heroine 3/2021
Časopis Heroine 2/2021
Časopis Heroine 1/2021

V nové Heroine najdete

Moje Heroine 2021

Moje Heroine 2021

Kolektiv autorek

Potřebujeme si připomenout, že svět nakonec může být báječné místo k životu. Představujeme osm inspirativních a obdivuhodných žen, jejichž jména do výzvy Moje Heroine nominovali čtenářky a čtenáři. Jasmína Houdek, Elena Gorolová, Alena Jančíková, Barush Maush, Zuzana Vránová, Eliška Kodyšová, Klára Laurenčíková, Adéla Horáková. Osm příběhů, které vám vrátí naději.

Články z časopisu

Děti vám to vysvětlí

Děti vám to vysvětlí

Lucie Fialová

Existuje vůbec někdo, kdo se těší na září? Na obligátní téma „back to school“ jsme se podívali ze všech stran. Proč české školství nevzkvétá? A pomohlo by mít v učitelském sboru víc mužů? Své k tomu řekli i teenageři: rozsáhlou sondu mezi svými vrstevníky provedla čtrnáctiletá Marika, čerstvá maturantka Ester se zase ptá, proč ve školách víc nemluvíme o menstruaci i tělesnosti obecně.

Rozkoš pro vaše uši

Rozkoš pro vaše uši

Eva Marková

Prozkoumali jsme nový žhavý trend – audioporno. Z jakých důvodů přitahuje především ženy a co je na něm tak zvláštního? Vše, co chcete vědět, než se ponoříte do světa zvukové rozkoše. Nestyďte se poslouchat!

Příloha Sustainable

Příloha Sustainable

Kolektiv autorů

Za růstem teplot na Zemi stojí zcela jednoznačně lidská činnost, vyplývá ze zprávy, kterou nedávno zveřejnil Mezivládní panel pro změny klimatu při OSN. Klimatická změna bude čím dál víc dopadat na nás všechny, nejintenzivněji ji ale budou jednou zažívat naše děti. Jak s nimi o tomhle těžkém tématu mluvit?

Hrdinky našich dcer

Hrdinky našich dcer

Gabriel Pleska

Princezny trpně čekající na své rytíře jsou definitivně out. Je čas na nové hrdinky. Co tedy s dětmi číst? Možností je dnes dost, a zvlášť s knihami o slavných českých ženách se v posledních letech roztrhl pytel. Nad tímto fenoménem se kriticky zamýšlí Gabriel Pleska. Kterou z nich by doporučil?