Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Prosinec 2022

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 5/2022
Časopis Heroine 4/2022
Časopis Heroine 3/2022
Časopis Heroine 2/2022

V nové Heroine najdete

Šťastné a veselé v posteli!

Šťastné a veselé v posteli!

Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
Speciál o sexu jsme obrazově doprovodili fotkami soch od Barbory Maštrlové, skvělé umělkyně se smyslem pro humor.

Články z časopisu

„Bylo to jako šlápnout na minu“

„Bylo to jako šlápnout na minu“

Pavlína

Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.

Máte rádi áčko?

Máte rádi áčko?

Zuzana Kašparová

Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.

Komu vadí svobodné ženy

Komu vadí svobodné ženy

Johanna Nejedlová

Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

Děti bez budoucnosti, nebo budoucnost bez dětí?

Děti bez budoucnosti, nebo budoucnost bez dětí?

Kateřina Paterová

Dobrovolná bezdětnost může mít řadu rozličných důvodů, dost často ale vyvolává nepochopení, výsměch nebo blahosklonné ujišťování, že „časem dostanete rozum“. Jenže přivést děti do světa, který se řítí do klimatické katastrofy, považují prostě někteří z nás za vyloženě špatný nápad.