Co najdete v nové Heroine?

Lokejte léto ze všech sil a akumulujte energii na horší časy. Hlavním tématem tohoto čísla je swap - oblečení, kytek, knih, prostě všeho krásného. V čísle ale také znovuobjevujeme kouzlo chůze a mnoho dalších témat! Pro koho časopis děláme? Pro vás. Liberální, emancipované a svobodné ženy, které se nebojí vystoupit z davu a jít svou cestou. Časopis je vizuálně hodně odlišný od všeho, co je dnes na trhu k dostání. Chceme, aby byl krásný, ale zároveň funkční. Přesvědčte se samy.

Swapujte a budete šťastnější

Představujeme Moje Heroines. Lucie Poubová a Kristýna Holubová založily Swap Prague a propagují nový životní styl, pro který je podstatné nacházet radost jinde než v nezřízené spotřebě. Swapujte oblečení, kytky, doplňky nebo třeba knihy a myslete na to, jak udělat radost sobě i druhým.

Stát vám moc nepoděkuje

Možná v rámci změn v důchodovém systému probíhá neviditelná revoluce, která ženám zvýší penze. Mezitím si ale na životním příběhu Rut Kolínské ukážeme, jak málo se stát odvděčí ženám, které pečovaly o své děti, socioložka Lenka Simerská vysvětlí, že nás pay gap bude provázet až do smrti, a ekonomka Klára Kalíšková ukáže, co by ženy měly dělat, pokud by chtěly mít ve stáří stejně peněz jako muži.

Umělá inteligence má předsudky

Myslíte si, že stroje jsou neomylné, objektivní a nestranné? Tak na to zase rychle zapomeňte. Umělá inteligence je právě taková, jací jsou její tvůrci (a tohle maskulinum není ani moc generické). Seznamte se s Joy Buolamwini, počítačovou vědkyní a aktivistkou, která zkoumá zakódované předsudky.

Nebuď p*ča

Pracuje s dětmi v ústavních zařízeních, vede neziskovku, prošel si obviněním z pedofilie a nepříjemným soudním procesem. Přesto Tomáš Morávek necítí zášť a o svých zážitcích napsal knihu s názvem, který by mohl být mottem pro dobrý život tak nějak obecně: Nebuď p*ča.

Svoboda na cestě

„Doufám, že mi cesta pomůže, ale raději zbytečně nepřemýšlím. Kolik já se napřemýšlela hodin a nikam to nevedlo,“ vzpomíná Adéla Elbel na svou první pouť do Compostely. Náš feel good speciál jsme tentokrát věnovali chůzi. Přečtěte si, jak to udělat, aby nás po dlouhém výšlapu nebolely nohy ani duše. Je barefoot ta správná cesta?

Lokejte léto ze všech sil a akumulujte energii na horší časy

* Vybíráme nejkrásnější plavky od českých udržitelných značek

* Pátráme po deodorantu, na který je spoleh (a není v něm hliník)

* Doporučujeme do feministické knihovničky šest knih, které si chcete číst v létě

* Naučíme vás vyrobit papírové květiny – uvidíte, jaká krása vám rozkvete pod rukama

Kde koupit časopis Heroine?

Nové číslo i předplatné Heroine si můžete zakoupit v e-shopu našeho vydavatelství NextPage Media, kde naleznete i digitální verzi předplatného, s kterým si Heroine přečtete pohodlně ve vašem mobilu nebo počítači. Nejnovější vydání časopisu také naleznete u vybraných prodejců po celé České republice.

Časopis Heroine

Heroine: Roční tištěné + digitální + balíček od L'Occitane

 • 6 čísel za rok
 • Digitální archiv se všemi čísly
 • Poštovné zdarma
 • Balíček pečujících krémů na ruce od L'Occitane zdarma

999
Časopis Heroine

Heroine: Roční tištěné + balíček od L'Occitane

 • 6 čísel za rok
 • Přes 140 stran čtení každé dva měsíce 
 • Poštovné zdarma
 • Balíček pečujících krémů na ruce od L'Occitane zdarma
699

Kdy se můžete těšit na další čísla?

Nová Heroine vychází každé dva měsíce! Celkem se tak v roce 2023 můžete těšit na 6 čísel. Přehled plánovaných termínů vydání naleznete níže.

 • Heroine 1/23 –⁠ únor 2023
 • Heroine 2/23 –⁠ duben 2023
 • Heroine 3/23 –⁠ červen 2023
 • Heroine 4/23 –⁠ srpen 2023
 • Heroine 5/23 –⁠ říjen 2023
 • Heroine 6/23 –⁠ listopad 2023

Kdy vychází Heroine?

Časopis Heroine vychází každé dva měsíce. Termíny vydání nového čísla Heroine jsou únor, duben, červen, srpen, říjen a listopad.

Kolik stojí časopis Heroine?

Cena jednoho čísla je 129 Kč. Cena ročního předplatného časopisu Heroine je 699 Kč.

Kdo vydává časopis Heroine?

Vydavatelem časopisu Heroine je společnost NextPage Media.

Co je časopis Heroine?

Heroine je online a tištěný společenský magazín nejen pro ženy. Nebojí se spojovat kontroverzní a silná témata s klasickým lifestylem.

Co je to Hlas Heroine?

Podcast Hlas Heroine představuje ženy, témata i příběhy lidí, kteří mění svět a otevírají společnosti nové perspektivy. Všechny díly podcastu jsou dostupné na oblíbených audio platformách jako Spotify či Apple Podcast.

Kdo je šéfredaktorkou Heroine?

Šéfredaktorkou časopisu Heroine je Michaela Kramárová. Šéfredaktorkou webu heroine.cz je Veronika Vlachová.

minulá čísla

Popup se zavře za 8s