Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Srpen 2022

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 3/2022
Časopis Heroine 2/2022
Časopis Heroine 1/2022
Časopis Heroine 6/2021

V nové Heroine najdete

Martina Benešová jede bomby

Martina Benešová jede bomby

Barbora Janečková

Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.

Články z časopisu

Děravé vědecké potrubí

Děravé vědecké potrubí

Jana Gabrielová, Barbora Schneiderová

Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?

Milujeme fotoromány

Milujeme fotoromány

Duo Docentky

Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?

Proč nosí Filip Titlbach perly

Proč nosí Filip Titlbach perly

Jana Ciglerová

Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

Chcete velkou rodinu?

Chcete velkou rodinu?

Kateřina Paterová

Česká populace stárne. Nerodí se dost dětí. Kritici z konzervativních řad často zmiňují, že současný stav je výsledkem snahy o genderovou rovnost. Vážně? To by pak asi nejnižší porodnost neměly státy jako Španělsko a Itálie… Ptáme se, co s touhle situací můžeme dělat, a přinášíme reportáž ze života dvou opravdu velkých rodin.