Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Červen 2021

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 3/2021
Časopis Heroine 2/2021
Časopis Heroine 1/2021
Časopis Heroine 6/2020

V nové Heroine najdete

Ridina Ahmedová a její revoluce

Ridina Ahmedová a její revoluce

Marika Pecháčková

Rozhodla se postavit svým traumatům a na základě zážitků, které formovaly její život, natočila podcast Sádlo. „Vztah k jídlu a nadváha je moje životní výzva. Ale zasloužím si respekt. Nesu za sebe zodpovědnost, ale není mojí povinností vyhovovat vašim představám,“ říká v rozhovoru.

Články z časopisu

Od Plzáka k Ratajovi

Od Plzáka k Ratajovi

Barbora Vajsejtlová

Kdy a proč vznikly první manželské poradny, kde působily vyhlášené terapeutické komunity, kdo předepisoval sexuální terapie, v čem spočívala psychogymnastika? Přijměte pozvání na napínavou exkurzi po klíčových okamžicích československé párové terapie.

Všechno, co jste chtěli vědět o menopauze

Všechno, co jste chtěli vědět o menopauze

Martina Coufalová

Poslední tabu musí padnout. Za menopauzu se nemáme stydět, je potřeba o ní mluvit. Ptát se na ni svých matek, vysvětlovat ji mužům, informovat o ní zaměstnavatele. Je to normální. Tedy zatím není, ale mělo by být.

Nové je lepší než staré. Nebo ne?

Nové je lepší než staré. Nebo ne?

Jan Pokorný

„Hedvábný kaftan přede mnou prý oblékala manželka jistého diplomata, šlo o památku na cestu do Pákistánu v roce 1976. Ve skříni mi visí doteď, a kdykoliv ho vezmu na sebe, nechám se unášet do Islámábádu zas a znovu,“ píše Jan Pokorný. Jeho text vysvětluje trend tzv. pre-owned fashion, jedné z možností, jak nakupovat módu uvědoměleji.

Kroje patří na ulici

Kroje patří na ulici

Petra Tajovský Pospěchová

Z krojových doplňků je trend, kterému propadají i ti, kdo nemají s folklorem nic společného. Živůtky, zástěry, kordulky, vyšívané kožíšky a čižmy nosí v kombinaci s koženými bundami, bavlněnými tričky a džíny. „Krojové prvky opustily truhly a půdy a zamířily do světa,“ píše Petra Tajovský Pospěchová v článku k nečekané módní story v Heroine.