Diskuze k článku:

Matky, které litují mateřství, byly dosud potichu. Jejich zkušenost je důležitá pro celou společnost

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Lucie | 20. 9. 2022 13:06

Mateřství nelituji, ale je to těžší, než jsem si uměla představit. I přesto mám ale dvě děti. Nicméně jsou tady fyzické faktory, se kterými jsem nepočítala a které na sebe nevezme žádný chlap. A při debatách s kamarádkami zjišťuju, že nejsem zdaleka sama.
- diastáza, kdy ani fyzioterapie nepomohla a celoživotně budu vypadat jako v 6.měsíci, ačkoli vážím stejně jako před svatbou
- inkontinence
- natržení hráze až k zadku
- hemoroidy
- bolesti beder od špatného usazení pánve zpět po porodu
- rozevření děložního čípku a s tím spojená doživotní bolest při sexu
- naprostá nechuť k sexu, a to jsem byla kdysi velmi velmi vášnivá.
Měla jsem prostě smůlu, ale stát se to může. A když se k tomu přidá únava, monotónní dny, odtržení od vrstevníků, zapomínání slov, neschopnost udržet pozornost, když na mě někdo mluví, není divu, že občas třísknu věcmi nebo se rozbrečím. Jsem obklopená dětmi, ale připadám si sama.

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Petr.b | 19. 9. 2022 16:01

No, není to nic nového, ale dovolil bych si upozornit, že ženy jsou na světě opravdu především proto, aby rodily děti. A muži proto, aby je oplodnili. To je základní zákon živé přírody. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat. A jen lidé si myslí, že "jsou něco víc", a nebo, že je na světě něco důležitějšího než zachování druhu. Ale není. Pokud si to však nehodláme připustit, vystavujeme se velkému nebezpečí nejrůznějších frustrací.

-29

Diskuze k článku:

Tiv | 22. 9. 2022 23:04

že by lidstvo vymřelo kvůli klesající porodnosti, se fakt nebojím.

0

antifeminista | 21. 9. 2022 18:10 | reakce na antifeminista - 21. 9. 2022 18:00

Ukouslo mi to dovětek:

Případně, pokud si můžeme oběd vzít z domu a máme si ho i kde ohřát, chceme doma trávit čas s rodinou, ne s nádobím. A pokud máme čas, vyměřený na hraní s dětmi a vztah z manželkou, trávit vařením, tak ve prospěch dětí nebo manželky, ne proto, abychom my sami měli teplej gábl.

Ale hádám, že ženy, vychovávané po generace k sexistickému feministickému přesvědčení, že muži nejsou schopní takto uvažovat, prostě nejsou schopné chápat, že takto muži uvažují. Tak, jako vy, osobo.

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

antifeminista | 21. 9. 2022 18:00 | reakce na Xuza - 21. 9. 2022 17:52

Nic nesrovnávám, takže slova o výsměchu odmítám. Myslím, že jsem dostatečně jasně řekl, že přes ženami smekám, takže Vaši reakci nechápu a považuju za naprosto neadekvátní.

A jistě, můžeme si uvařit. Ale ne vždy si můžeme vzít oběd s sebou do práce z domu. Ale nad tím jste, zlákána vidinou snadné kritiky, nepřemýšlela, že. To je tak, když žena dělá přesně to, co nenávidí na mužích - poučuje o jejich zkušenostech.

-1

Xuza | 21. 9. 2022 17:52

Antifeminista: Paní nepíše o tom, že pro muže není příchod dítěte žádná změna ani zátěž, ale že některé věci se týkají jen a jedině žen, a to je třeba to zdevastované tělo. Srovnávat trvalé následky těhotenství a porodu, včetně ruptury až ke konečníku a inkontinence, s jídlem v mekáči, je výsměch. Navíc si můžete uvařit, pokud máte ruce, nemusí vám vařit ani žena, ani kuchař, ani puberťák ve fastfoodu.

Co se týká tlaku v práci kvůli tomu, že jste si dovolil mít dítě, o tom ženy taky vědí dost.

+2

antifeminista | 21. 9. 2022 6:37 | reakce na Lucie - 20. 9. 2022 21:52

Doplnil bych to z pohledu muže-otce. Jakmile je dítě na cestě nebo už doma, ani muž to nemá jednoduché. Najednou si musí nechat od svého debilního šéfa všechno líbit a ještě mu lézt do zadku, protože se na to nemůže vykašlat, odejít a nechat rodinu úplně bez příjmů, a jeho šéf toto oslabení pozice ještě zneužívá. Pracovat poté, co se v noci nevyspíte, je také prima. Stravovat se v místním mekáči, aby se manželka, která má hromady práce s miminkem, nemusela starat ještě o vás, také zdraví neprospívá, a první infarkt ve čtyřiceti je také lahoda. Atd.

Nikdo neříká, že ženy mají mateřství snadné. Rozhodně nemají a já bych určitě neměnil, jsme rád, že moje statečná žena byla silná jako my oba dohromady a zvládla to. Ale nejsou v tom ženy samy. Jejich partneři si s tím taky užijou. Je jen na vás, ženy, jestli do toho půjdete, ale nemyslete si, že jenom vy nesete tíhu celého světa.

-1

Lucie | 20. 9. 2022 21:52

Pokud po dětech opravdu netoužíte, nedělejte to. Mateřství sice přináší spoustu krásných pocitů a okamžiků, ale z 90% je to jen starost. A co se fyziologických změn týká... Asi žádnému muži nevysvětlíte, co to je, když se sebevědomá, atraktivní, zdravá žena, která se věnuje sportu, během roku promění v ochablou, trpící při každém pohybu, neschopnou normálně sedět, s rozestouplými břišáky, s pocitem strachu a hanby, kdykoliv si poskočí, aby jí někde něco neprosáklo, a vyhýbající se sexuálnímu životu. Budu ráda, když to doma ustojíme...

+5

Xuza | 20. 9. 2022 17:41

Lucie: I kvůli tomuhle dítě mít nebudu. Nijak mě neláká nechat se jím zmrzačit. Btw. dokonce i na Heroine ženám s Vaší zkušeností klidně budou někteří psát, jak strašně škodlivý je CS. Nicméně zdraví likvidující je už těhotenství, natož porod, dále spánková deprivace atd. To ať mě raději srazí tramvaj.

+2

Lucie | 20. 9. 2022 13:06

Mateřství nelituji, ale je to těžší, než jsem si uměla představit. I přesto mám ale dvě děti. Nicméně jsou tady fyzické faktory, se kterými jsem nepočítala a které na sebe nevezme žádný chlap. A při debatách s kamarádkami zjišťuju, že nejsem zdaleka sama.
- diastáza, kdy ani fyzioterapie nepomohla a celoživotně budu vypadat jako v 6.měsíci, ačkoli vážím stejně jako před svatbou
- inkontinence
- natržení hráze až k zadku
- hemoroidy
- bolesti beder od špatného usazení pánve zpět po porodu
- rozevření děložního čípku a s tím spojená doživotní bolest při sexu
- naprostá nechuť k sexu, a to jsem byla kdysi velmi velmi vášnivá.
Měla jsem prostě smůlu, ale stát se to může. A když se k tomu přidá únava, monotónní dny, odtržení od vrstevníků, zapomínání slov, neschopnost udržet pozornost, když na mě někdo mluví, není divu, že občas třísknu věcmi nebo se rozbrečím. Jsem obklopená dětmi, ale připadám si sama.

+14

Petr.b | 20. 9. 2022 10:27 | reakce na huhú - 20. 9. 2022 1:39

Rozčilujete se naprosto zbytečně, napsal jsem jen základní přírodní princip - nejde o žádný můj názor. S tím se zkrátka nedá nic dělat. Každá samice existuje proto, aby rodila (snášela vajíčka) další potomky, a každý samec jen proto, aby ji oplodnil a pak se podle toho o jakého živočicha jde, o potomky společně starají. Můžeme si myslet, že lidé jsou něco víc, ale je to trochu lhaní si do kapsy. Jistě, pro hodně lidí je kariéra to nejdůležitější - a to je něco, co jiné živočišné druhy nemají, ale pořád i pro nás platí stejné přírodní zákony. A ty řídí i naše rozmnožování. A pokud si někdo myslí, že to jsou poučky pro primáty a pro něj neplatí, tak se trochu mýlí.

To, že někdo děti nechce a nemá je jen jeho věc, samozřejmě. A věřte mi, že mě to nikterak nefrustruje. Osobní svobodu každého jednotlivce velmi respektuji.

+2

huhú | 20. 9. 2022 1:39 | reakce na Petr.b - 19. 9. 2022 16:01

"ale dovolil bych si upozornit, že ženy jsou na světě opravdu především proto, aby rodily děti."
Rád by jste jim to přímo nařídil. Dovolím se zeptat: Taky využíváte své tělo podle předurčení? Zvláště svalovou hmotu a tělesnou konstrukci na těžkou fyzicky namáhavou práci? Anebo již samotný výšeuvedený výraz vám způsobuje ejakulaci a tudíž máte nutkání ho co nejčastěji přízvukovat abyste se zbavil tlaku v jistých partiích?

"A muži proto, aby je oplodnili" - gól, branka. Když ne reálně, aspoň pomyslně. To těm ženám mandát přímo dovnitř do té dělohy. A zase výron semena.
". To je základní zákon živé přírody. " - hotovo, zatlučeno. Když příroda, tak příroda.

"Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat" - přeloženo: Je vám putna, že ženy tohle přidělení nepřijímají, narvete jim to tam a už si nepomůžou, jsou to pouze předměty na používání podle vás skrytého za dojímavé přírodní řízení.

"A jen lidé si myslí, že "jsou něco víc", a nebo, že je na světě něco důležitějšího než zachování druhu."
Sám nejste nic moc, tak ať ani druzí nejsou vyňati z neslavného osudu.

Pane, vaše uctívání si nechte pro sebe, jste zářným příkladem jak lidé někteří nemají v sobě nic kromě toho učiva co jim vlili povinně do hlav na základní škole a prožívají to natolik, že jim není pomoci.
Že si jiní lidé žijí život dle svého, je pro vás jistě velkou frustrací. Hodně lidi ale tyhle poučky o primátech k svému životu jaksi nepotřebuje

-3

Co to je tady za čumáčka | 20. 9. 2022 0:55 | reakce na Petr.b - 19. 9. 2022 16:01

Když čtu ty tvoje hemzy, přeju si, ať už lidstvo konečně vychcípá.

0

Pavla | 19. 9. 2022 22:53 | reakce na idylka žejo - 19. 9. 2022 22:20

Když dostatečně zaseje, může v klidu sedět.

-1

Pavla | 19. 9. 2022 22:52

20 mínusů od slepých větví

0

idylka žejo | 19. 9. 2022 22:20

A zase to tady je, muži vysvětlují, na co je žena. Že by mainsplaining?
Muž má tělesnou sílu a sedí u kompu. Sobec.

+7

idylka žejo | 19. 9. 2022 22:16

A ty jseš jako kdo?

0

Pavel Křížek | 19. 9. 2022 21:58

"Reakce na toto téma jsou pestřejší a částečně se dělí podle genderu. " - První blbost. V diskuzích se objevují především zástupci jedné skupiny lidí - ti, kteří mají negativní postoj. Je tedy předurčeno, že z tábora žen to budou ty, které situaci vnímají stejně negativně, a z tábora mužů ti, kdo nesouhlasí. Ani jeden tábor ale nepředstavuje reprezentativní vzorek populace, takže je pitomost z toho dělat záležitost genderu. Autorka nás krmí svými ideožvásty.

"jako by skutečně stačilo, že dítě zplodí a pak nějak z celé rovnice zmizí a za všechno už může jen žena. " - Vracet odpovědnost muže do rovnice takovým způsobem, že z té rovnice úplně vypadne odpovědnost ženy, je mezi feministkami oblíbený věčný sebeklam. Ženy chtějí rozhodovat o svém mateřství, ale nechtějí přijmout odpovědnost ani za svůj výběr, s kým se do toho mateřství rozhodnou jít.

"Veřejně mluví o tom, že mateřství je náročnější, než jsme doposud všichni předstírali. " - Nikdo nic takového nikdy nepředstíral. Buď takové blbině skutečně věříte, nebo vás daleko pravděpodobněji něco tak pitomého ani nikdy nenapadlo.

"otcové nebývají pranýřováni, když se sbalí a od rodiny odejdou." - Samozřejmě, že otcové jsou pranýřovaní. Ale nejčastěji svými otci a tchány, takže to femiblbky nevnímají a snaží se mužům vysvětlovat jejich prožitky. Womansplaining v akci, od femiblbky, která si stěžuje na mansplaining.

"a žádná ho nedá v pěti letech do babyboxu" - V tomto věku byste dítě do babyboxu ani nenarvali, a pokud jo, tak by to bylo nezákonné.

"Naše společnost potřebuje slyšet různorodé příběhy. Doposud totiž převažovalo vyprávění o tom, jak žije, prožívá a jak svět interpretuje bílý heterosexuální..." . ano, zase za všechno může skupina bílých heterosexuálů středního věku, my totiž můžeme za všechno - pokud vám zítra spadne na hlavu meteorit, zcela určitě se najde nějaká femiblblka, která prohlásí, že to zpackal nějaký straight white middle-aged man... ženy ale kromě různorodých příběhů potřebují slyšet i to, kolik lidí kterou zkušenost má - pokud s mateřstvím má negativní zkušenost 10% žen a 90% má skušenost spíše pozitivní, pak je jasné, že negativní zkušenosti nemají stejnou váhu, takže je femiblbej ideonesmysl je prezentovat, jako kdyby stejnou váhu měly.

-6

x | 19. 9. 2022 19:44

Každý den pravidelná dávka feministických sraček, už je to opakování témat nudné.

-3

Pinochet | 19. 9. 2022 19:08

"„Nikdo ji nenutil, aby to dítě měla“
Tohle je opravdu věčný argument – „nikdo ji nenutil, aby měla děti, nikdo ženám nebrání ve vstupu do politiky, nikdo dívkám nebrání studovat technické obory“. Ano, nikdo je nenutí s pistolí u hlavy. Ale tohle extrémně zjednodušující pojetí zcela ignoruje sociální tlak, pomíjí předsudky, stereotypy a návyky, které o životě máme a které jsou nám do hlav vkládány od narození během výchovy. Působení kultury, rodiny, vzdělávacích institucí, pracovních kolektivů, médií."

On ji k tomu nikdo nenutí ani nijak jinak. Cizí názor není donucení, můžete ho mít klidně u zadku. Úplně stejným způsobem, jakým bude mít většina společnosti u zadku ten váš názor.

-1

Julie | 19. 9. 2022 17:24

Na muže samozřejmě takový tlak není. Je to proto, milé feministky, že dokud bude žena biologicky předurčena k tomu, aby rodila děti, žádná skutečná rovnost mezi ní a mužem nikdy nenastane. S tím je prostě třeba se smířit. A co si budem, většina toho, co ženy oproti mužům tzv. "nemůžou", se pojí s tím, že mají děti. Je mi líto žen, které se na mateřství těšily a pak se v něm nenašly nebo se dostaly do tíživé situace samoživitelky apod. Ale jinak je prostě fakt, že pokud žena dítě skutečně nechce, v dnešní době, kdy existuje antikoncepce, sterilizace/vasektomie nebo v krajním případě interrupce, je to opravdu hodně její volba a nemusí dítě mít, i kdyby se okolí na hlavu postavilo. Generace před námi to měly daleko těžší. Ano, ten tlak zvenčí je, ale hodně si ho zesilujeme samy v našich hlavách. Ve skutečnosti je všem nakonec vlastně jedno, jestli to dítě nakonec budete mít, mají jen potřebu se k tomu vyjádřit a můžete to pustit jedním uchem tam a druhým ven, matka ne/budete vy, ne oni. Rozhodujte se svobodně-to rozhodnutí není snadné, ale když už ho uděláte, může vás osvobodit.

+5

Petr.b | 19. 9. 2022 16:01

No, není to nic nového, ale dovolil bych si upozornit, že ženy jsou na světě opravdu především proto, aby rodily děti. A muži proto, aby je oplodnili. To je základní zákon živé přírody. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat. A jen lidé si myslí, že "jsou něco víc", a nebo, že je na světě něco důležitějšího než zachování druhu. Ale není. Pokud si to však nehodláme připustit, vystavujeme se velkému nebezpečí nejrůznějších frustrací.

-29