E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Mrazení na kůži a dokonalá koncentrace. Jak mi mikrodávky LSD pomáhají normálně fungovat

22. duben 2024

Hipíci v šedesátých letech užívali psychedelické drogy, aby s jejich pomocí otevřeli brány vnímání a dostali se do jiných světů. Já jsem sáhla po mikrodávkách psychedelik, abych lépe zvládala normální každodenní život. A ano, docela to funguje.

Psychedelika v Česku patří mezi zakázané látky. Trestné je jejich samotné držení. Foto: Igor Omilaev - Unsplash

Sedím ve vlaku do Brna, a jak sleduji krajinu ubíhající za oknem, cítím, jak mi v hlavě povoluje utažený uzel napětí a stresu, kterého jsem si ještě před chvílí nebyla vědoma. To povolení je neuvěřitelně příjemné, laskavé teplo se postupně rozlévá do celého těla. Jistě, je to hlavně tím, že jsem za sebou konečně nechala uspěchané ráno a užívám si rytmus vlakových kol i zalesněné svahy za oknem. Ale ten pocit je celkově výraznější, každá myšlenka je zřetelnější a dokážu ji následovat delší dobu, aniž bych hned roztěkaně přeskočila k jiné. Ráno před cestou jsem si totiž vzala mikrodávku LSD.

Prosím vás, kde tady máte nějaké drogy?

O mikrodávkování psychedelik jsem se poprvé dozvěděla někdy krátce po covidové pandemii. Všechno, co jsem si o tom přečetla, se zdálo báječné. Vezmete si nepatrné množství psychedelické drogy, zhruba desetinu dávky, která je potřeba k dosažení halucinogenního tripu, a život je… prostě lepší. Máte víc energie, lépe se soustředíte, práce vás baví a jste kreativnější, na poradě se nebojíte říct svůj názor. Dočetla jsem se o mladé ženě, která díky mikrodávkám mohla vysadit antidepresiva, o profesorce, kterou znovu začalo těšit učení, o matce na mateřské, kterou na mikrodávkách víc baví hrát si se svými dětmi. V jejich výpovědích zaznívaly věty jako: „Připadala jsem si víc naživu.“ Nebo: „Small talk s cizími lidmi se najednou zdál snadnější.“

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!