E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Moje Heroine 2024

I letos hledáme ženy, které mění svět kolem sebe k lepšímu. Už počtvrté startuje výzva Moje Heroine a opět můžete nominovat ženy, které vás inspirují. Ať už se jedná o lokální projekty, nebo o velké systémové změny. Témata našich hrdinek jsou i naše témata.


Seznamte se s letošními hrdinkami

Advokátka Adéla Hořejší

Číst více

Adéla Hořejší

Nominujte ženu, která by podle vás měla být Moje Heroine

Lidská práva, rovné příležitosti, udržitelný život nebo třeba sexualizované násilí. I to jsou oblasti, kde vidíme úžasné ženy dělat velké věci. Ale pořád ještě zbývá dost práce. Zapojte se a buďte tou změnou, kterou chcete na světě vidět. Nominujte do 30. 6. 2024 ženu, která umí věci kolem sebe rozhýbat. Takovou, jež se věnuje problému, který vás pálí. Kdo vás dokáže inspirovat svou odvahou, odhodláním a nasazením?

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Moje Heroine 2024


Patronka projektu

Lilia Khousnoutdinova
Foto: Ivy Morwen

Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova je historička, podnikatelka a zastánkyně ženských práv se dlouhodobě věnuje ženským tématům. Je autorkou a koordinátorkou projektů, které podporují ženy a jejich aktivity, jako například Jsem žena, Žena v zenu nebo Ženské příběhy. Nadační fond Propolis 33, který založila, podporuje ženské, charitativní a osvětové projekty. Studovala na Oxfordu a na London School of Economics. Je také certifikovaná ceremonialistka a matka tří dětí.


Partneři

NF PROPOLIS

Nadační fond Propolis 33 je nezávislý subjekt založený za účelem tvořit a podporovat smysluplné, primárně ženské iniciativy v oblastech plánovaného rodičovství, mateřství a reprodukce, ekologie, tělesné svobody a autonomie, feministické a gender tematiky a taky tabuizovaných témat ve spojení s plodností. Mezi projekty Propolisu patří například podcast @Reproduktor.online, #zenavzenu nebo @naporoduzalezi.cz. Dále fond poskytuje stipendia na vzdělávání zdravotníků o porodu, proplácí služby porodní asistentky ženám v nouzi a podporuje desítky dalších osvětových i kulturních projektů a relevantních organizací.

answear.cz

Answear je módní e-shop, který působí na dvanácti evropských trzích. V České republice nabízí přes 200 tisíc produktů od více než 500 módních značek a také svou vlastní značku Answear.LAB. Motto „Lifespiration starts here“ vyjadřuje, že Answear je místo, kde najdete inspiraci, jak žít život naplno. Mezi hlavní hodnoty značky patří sociální odpovědnost, kterou firma rozvíjí mezi zaměstnanci, zapojením se do charitativních iniciativ a podporou mladých talentů. Při šití oděvů vlastní značky Answear kontroluje pracovní podmínky zaměstnanců a dbá na bezpečnost. Na Answear.cz najdete speciální filtr „Planet friendly“, který vyhledává udržitelně vyrobenou módu. Answear je proti jakýmkoli nerovnostem – na orientaci, náboženství nebo národnost nehledí a více než polovinu manažerských pozic ve firmě zastávají ženy.

Foto: Heroine

Minulé ročníky

Připomeňte si minulé ročníky výzvy Moje Heroine.

Moje Heroine 2023, 2022 a 2021

Moje Heroine 2023

Popup se zavře za 8s