E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Co najdete v nové Heroine? Ochutnávka z časopisu

Jak Barbara Herz tvoří divadelní hry například o Istanbulské úmluvě? Proč v Česku mizejí vědkyně? Co nejvíc trápí děti a jak jim můžeme pomoci? To vše a mnohem více najdete v nové Heroine. Nové číslo i předplatné Heroine si můžete zakoupit v e-shopu nebo u vybraných prodejců po celé České republice.

Kulturní války režisérky Barbary Herz

Někdo svolává demonstrace, ona píše a režíruje divadelní hry. O svobodě, lásce, rodičovství nebo o Istanbulské úmluvě. 

„To, co probíhalo v debatě okolo Istanbulské úmluvy, byla čirá groteska. Čím déle to trvalo, tím více to neslo znaky regulérního divadla ve veřejném prostoru. Když mi tohle došlo, nešlo na to nereagovat,“ říká o své poslední inscenaci nová Moje Heroine 2024.


Může být matka dobrý „vědec“?

Kam mizejí vědkyně? A proč je jich tak málo na rozhodovacích pozicích? „Doporučuju zaměřit se na partnery opravdu úspěšných vědkyň. Objasňuje to mnohé,“ napsala na Facebook lékařka Julie Dobrovolná. 

A přesně to jsme také udělali. O tom, jakou cenu platí za to, že se mohou věnovat výzkumu, jsme si povídali se špičkovými vědkyněmi i s jejich partnery.


Jste rubensovský typ?

Můžeme si stokrát opakovat, že naše hodnota se neodvíjí od toho, jak vypadáme, přesto se nás nevyžádané komentáře okolí dotýkají. 

„Plnoštíhlá, tlustá, zavalitá, vypasená, tělnatá, tučná, obtloustlá, baculatá. Čeština má velkou zásobu střeliva, kterým se zaručeně trefíte přímo do toho nejzranitelnějšího místa všech lidí s nadváhou: do našeho sebevědomí,“ popisuje svou zkušenost Barbora Janečková.


Jak vychovat odolné děti

V příloze se tentokrát věnujeme duševnímu zdraví – dětí, ale i jejich rodičů. Co je nejvíc trápí? A co si počít, když je dnes odborná péče tak obtížně dostupná? Přinášíme řadu tipů a zkušeností.


Zklidněte hormon

Menopauza není nemoc, není ji tedy třeba „léčit“. Je ovšem pravda, že některé ženy během ní pociťují dost obtěžující příznaky jako pocení, návaly horka, změny nálad či poruchy spánku. Co pomáhá? Pro koho je vhodná hormonální terapie? A jaké novinky nabízí? O tom píše Ludmila Hamplová.


Balzámy pro duši

Když ucítíte, že už vám všechen shon a hluk a stres leze na mozek, je dobré sáhnout po první pomoci. Doporučujeme řadu pomůcek, díky kterým vám bude hned líp. Odstíní na chvíli vnější svět, vrátí vás k vlastnímu tělu a pohladí po duši.

Kde si koupit časopis Heroine

Nové číslo i předplatné Heroine si můžete zakoupit v e-shopu našeho vydavatelství NextPage Media, kde naleznete i digitální verzi předplatného, s kterým si Heroine přečtete pohodlně ve vašem mobilu nebo počítači. Nejnovější vydání časopisu také naleznete u vybraných prodejců po celé České republice. Jejich kompletní seznam najdete zde.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s