Dopřejte si půlden pro sebe. Vstupenky na Feel Good by Heroine v prodeji zde!

Andrew Tate: Nenávidí ženy a radí, jak je svést. Influencera podporovali osamělí muži, Česko není výjimkou

23. srpen 2022
71 024

Misogynní influencer se stal během pouhého půl roku internetovou senzací. Videa s jeho výstupy na TikToku sesbírala bezmála 12 miliard zhlédnutí a virálně se šíří také na Facebooku a Instagramu. Ženy podle něj neumí řídit a jsou majetkem mužů. Kdo je Andrew Tate? A proč jsou jeho často nenávistná videa mezi muži tak populární?

Andrew Tate se stal minulou sobotu opět internetovým tématem číslo jedna, když společnost Meta po dlouhém naléhání influencerových kritiků zakázala jeho účty na Facebooku a Instagramu. Připojil se k nim i TikTok, na kterém Tate získal nevídanou popularitu, a v úterý rovněž i Youtube. Společnosti své rozhodnutí zdůvodnily tím, že jeho výstupy jsou neslučitelné s jejich hodnotami a že mezi uživatele šíří nenávist. Tiskový mluvčí TikToku dokonce označil napřímo jeho videa za misogynní a nebezpečnou ideologii. Toto rozhodnutí ale nespadlo z čistého nebe. 

Aktuální číslo

  • o tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!