Diskuze k článku:

„Komu budeš věřit? Mně, anebo svým prolhaným očím?“

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Miki | 2. 4. 2019 | 10:06

Tak po pár dnech a musím připustit, že moje hrdé, že se nenechám manipulovat má jisté trhliny. Mluvil jsem s pár známými (ne o tomto článku) a dal si dohromady i věci, o kterých jsem mluvil po chatu na seznamce, kde se mě jedna žena již před tímto ptala, proč by na tebe žárlila, když se chce rozvést a proč se ti mstí, cos jí tak hrozného provedl...?
Několik dní před tímto excesem proběhla scéna, kdy jsem o víkendu odcházel na řekněme soft skillový kurz, a protože jsem se oblékl lépe než obvykle, tak si manželka myslela, že jdu na rande. Neoznámil jsem to předem, protože předchozí výstupy nebyly moc příjemné... a když už jsem se oblékal, tak i když se manželka normálně vypravuje tak 30-60 min. a i když si po obědě posedí u piva, tak zvládla během 5 min. odehrát scénu, že ona odchází první, že já nechávám děti bez dozoru, že si mám rozmyslet, co budu říkat u soudu, obléknout se, postavit se ke dveřím a pak když viděla, že se nenechá manipulovat, tak zahrát, že ona se tedy obětuje a zůstane s dětmi (to vše klidně před dětmi).
V tu chvíli to bylo směšné a považoval za projev žárlivosti, ale po tom excesu mě napadlo, co když to není žárlivost, co když je to jen manipulace, co když to byla vždycky manipulace a co když byly manipulace i další věci týkající se vztahu, jako že všechen čas má rodina partneři trávit spolu (BTW jsem si uvědomil, že kromě známých z minulosti, prakticky žádné nemám - s chlapama do hospody nebo na nějaké sport. utkání mě to netáhne, s ženami bych pomalu nemohl ani promluvit, aby nebyla scéna)...
A pak to všechno začalo dávat smysl... člověk opravdu nebude žárlit na někoho, s kým se nesnese a podává na něj žalobu na rozvod, ale manipulátor se své moci nebude chtít vzdát nikdy... (to že podala žalobu potají a já se o ní dověděl 10 dní před jednáním, že v ní uvádí i prokazatelné lži a celou dobu říká, jak se chce dohodnout, to jen dokresluje).
Je to docela drahá zkušenost, ale měl bych za ní být vděčný, protože bez ní by mi to možná nikdy nedošlo... Škoda je jen to, že na to člověk nepřišel dřív, a času, který tak zbytečně promrhal. Ale na některé věci zřejmě musí člověk "dozrát", nebo se musí stát něco co mu otevře oči...

I když po několika dnech bez reakce nečekám, že by někdo poradil, tak snad to aspoň někomu pomůže otevřít oči... přeji vám ať příště najdete někoho, kdo s vámi bude jednat vždy na rovinu.

Hodně štěstí všem...

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 6 komentářů v diskuzi

Franta | 1. 5. 2019 | 07:07

Byvala me i Nase Dite, timto zpusobem uz nici,uz asi sest let. Neustale vyhrozuje urazi, bezduvodne vola policii, lze proti Nam na uradech, soudu atd. Vsichni Ji to zerou a nici Nam to zivoty.

0

Jana | 3. 4. 2019 | 23:26

Doporučuji vám spojit se s odborníky. Termín manipulátor, narcista začíná být vcelku známý. Můžete i například vyžadovat u soudu psychologický posudek manželky. Zkuste se podívat na stránky Bezpečná Vina, případně hledat podobnou pomoc. Já jsem si našla podpůrné skupiny týkající se manipulátorů, nacistů, sociopatů.
To, co popisujete, jsem zažila. Musela jsem řešit svěření dítěte do péče u soudu s právníkem. Poradím vám asi jen to, že musíte být vždy o krok vpřed před manipulatorem. Ideálně o dva. Manželku nějaký čas znáte a víte, jak uvažuje. Využijte toho. Shromazdete důkazy proti ní. Ano, vím, že se děti dívají. Ale pokud jste nějakým způsobem manipulatorovi ublížil - a to si pište, že ublížil - nenechá vás na pokoji, dokud budete dýchat. Jednou vás měl v moci a toho se nebude chtít vzdát. Mimo to, podívejte se na to, jaký vliv mají manipulatorske stvury na vlastní děti. Zabrante tomu a bojujte...

0

Miki | 2. 4. 2019 | 10:06

Tak po pár dnech a musím připustit, že moje hrdé, že se nenechám manipulovat má jisté trhliny. Mluvil jsem s pár známými (ne o tomto článku) a dal si dohromady i věci, o kterých jsem mluvil po chatu na seznamce, kde se mě jedna žena již před tímto ptala, proč by na tebe žárlila, když se chce rozvést a proč se ti mstí, cos jí tak hrozného provedl...?
Několik dní před tímto excesem proběhla scéna, kdy jsem o víkendu odcházel na řekněme soft skillový kurz, a protože jsem se oblékl lépe než obvykle, tak si manželka myslela, že jdu na rande. Neoznámil jsem to předem, protože předchozí výstupy nebyly moc příjemné... a když už jsem se oblékal, tak i když se manželka normálně vypravuje tak 30-60 min. a i když si po obědě posedí u piva, tak zvládla během 5 min. odehrát scénu, že ona odchází první, že já nechávám děti bez dozoru, že si mám rozmyslet, co budu říkat u soudu, obléknout se, postavit se ke dveřím a pak když viděla, že se nenechá manipulovat, tak zahrát, že ona se tedy obětuje a zůstane s dětmi (to vše klidně před dětmi).
V tu chvíli to bylo směšné a považoval za projev žárlivosti, ale po tom excesu mě napadlo, co když to není žárlivost, co když je to jen manipulace, co když to byla vždycky manipulace a co když byly manipulace i další věci týkající se vztahu, jako že všechen čas má rodina partneři trávit spolu (BTW jsem si uvědomil, že kromě známých z minulosti, prakticky žádné nemám - s chlapama do hospody nebo na nějaké sport. utkání mě to netáhne, s ženami bych pomalu nemohl ani promluvit, aby nebyla scéna)...
A pak to všechno začalo dávat smysl... člověk opravdu nebude žárlit na někoho, s kým se nesnese a podává na něj žalobu na rozvod, ale manipulátor se své moci nebude chtít vzdát nikdy... (to že podala žalobu potají a já se o ní dověděl 10 dní před jednáním, že v ní uvádí i prokazatelné lži a celou dobu říká, jak se chce dohodnout, to jen dokresluje).
Je to docela drahá zkušenost, ale měl bych za ní být vděčný, protože bez ní by mi to možná nikdy nedošlo... Škoda je jen to, že na to člověk nepřišel dřív, a času, který tak zbytečně promrhal. Ale na některé věci zřejmě musí člověk "dozrát", nebo se musí stát něco co mu otevře oči...

I když po několika dnech bez reakce nečekám, že by někdo poradil, tak snad to aspoň někomu pomůže otevřít oči... přeji vám ať příště najdete někoho, kdo s vámi bude jednat vždy na rovinu.

Hodně štěstí všem...

+5

Anna Urbanová | 2. 4. 2019 | 14:43 | reakce na Miki - 2. 4. 2019 10:06

Zdravím vás, vašeho příběhu jsem si pod článkem všimla až dnes, proto ta prodleva. Ale nevím, jestli vám můžu nabídnout víc než jen slova podpory a přání vnitřní síly. Je zjevné, že procházíte něčím velmi složitým a bolestným, co se táhne už několik let, a nemám zdaleka takový vhled, abych se mohla pouštět do soudů a rad. Z mé osobní zkušenosti pomáhá pouze setrvalé odhodlání řešit jakékoliv konflikty v klidu a s důrazem na nalezení kompromisu (i když za to budete "bit" a druhá strana se bude tvářit, že neustoupí ani o píď) a nechat čas, aby to nejbolestivější zahojil. Je dobré mít na paměti, že pokud jste byl anebo stále jste manipulován, nemůžete nijak "vyhrát" - druhá strana to nikdy neuzná. Doporučila bych vám soustředit se na sebe a své potřeby a všechno ostatní nechat být, vědomě a s pochopením, že některé věci nezměníme - i kdyby bychom tomu obětovali všechno a bylo by to pro dobro všech. Přeju vám hodně štěstí.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Miki | 2. 4. 2019 | 10:14 | reakce na Miki - 2. 4. 2019 10:06

Citace - Miki / 2. 4. 2019 10:06

A pak to všechno začalo dávat smysl... člověk opravdu nebude žárlit na někoho, s kým se nesnese a podává na něj žalobu na rozvod, ale manipulátor se své moci nebude chtít vzdát nikdy...

mělo následovat: ... a já se asi v něčem přece jen nechal manipulovat...

Tak ještě jednou hodně štěstí všem...

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Miki | 29. 3. 2019 | 15:38

Má nějaké označení, pokud někdo dělá výše uvedené ne jako záměrnou manipulaci, ale že sám podléhá nějaké paranoidní představě, díky které je buď přesvědčen o tvrzeném a nebo prostě manipuluje v důsledku představy nějakého ohrožení?
Když jsem si přečet těch deset příznaků, tak jsem zjistil, že 7-8 z nich používá manželka... i když jsem spíš introvert, tak jsem poměrně silná spíše vůdčí osobnost, takže se manipulovat nenechám a vždycky to končí střetem. Osobně mě spíš rozhodilo zjištění, že by to mohli být úmyslné manipulativní techniky, ale nechce se mi věřit, že by to byla záměrná manipulace, jsem spíš přesvědčen, že manželka má řekl bych až paranoidní představy, že někdo prostě dělá všechno jen aby ublížil, nebo je absolutně nezodpovědný neschopný a pak je schopná svou vůli prosazovat přes mrtvoly... jedinej problém je, že z jejího překrouceného (někdy až lživého) vyprávění jsem pak totální hajzl a okolí jí pak samozřejmě v jejím chování utvrzuje....
Shodou okolností včera udělala něco fakt neuvěřitelného... předevčírem bylo první stání u opatrovnického soudu a ona chtěla prosadít výlučnou péči, ale po vyjádření OSPODu, že jednoznačně preferuje střídavou péči a děti chtějí symetrickou. Po návrhu, že to odročí abychom se mohli dohodnout, tak její zástupce prohlašoval, že všechno je jen zdání a chtějí dokazovat jak nejsem schopen a že OSPOD má snad vlčí mhu. Soudkyně řekla, že střídavka bude jen je otázka za jakých podmínek... navrhoval jsem pak mediaci, z jejího zástupce vypadla reakce, že mediaci ne, že chtějí psychiatrické vyšetření, tak jsem se vyděsil, naštěstí OSPOD řekl, že děti rozhodně vyšetření nepotřebujou... nakonec na mediaci přistoupila. Jenže to jsem netušil co udělá druhý den.... zavolala zástupce BD, že mám na balkóně kanistr s benzínem (odporuje to požárním předpisům - problém je pokud dojde k požáru - exploze nafouklého kanistru a následný výbuch ohrožuje hasiče, proto je zakázano, ale benzín v plném uzavřeném kanistru prakticky nemá jak vzplanout, takže riziko požáru se samotným skladováním nijak nezvyšuje) Samozřejmě je to pro, aby mohla vydírat (nikoliv poprvé) nebo to použít u soudu, že jsem nezodpovědnej a ohrožuju bezpečnost dětí a já nevím co si navymýšlí a jsem neschopen péče.... že toho byly děti svědci jí nijak nevadilo... no a při následné hádce tvrdila, že žádné podrazy nedělá, že se chce dohodnout, samozřejmě nedokázala vysvětlit, proč to udělala právě teď, když tam ten kanistr byl léta a mimochodem popřela i to, co tam slyšela celá soudní síň a ohradila se i paní z OSPOD o tom psychiatrovi...
Jak říkám já se manipulovat nedám, ale jak s tím účinně bojovat, protože je to minimálně psychicky velice vyčerpávající a člověk by musel být svatej, aby se nemusel bát, že za chvíli bude mít zase kudlu v zádech...
Díky za rady....

+1