Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Zamlklý potrat. Když přestanete být matkou, ale tělo vám o tom neřekne

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Mirka | 25. 1. 2021 18:26

Mam uplne stejnou zkusenost 3 x zamlkly potrat a na po 4 se snad podarilo, momentalne v 32tt. Dekuji za tento clanek a hlavne vetu, ktera me osobne nejvic od me pani doktorky pomohla, a to , ze jsem schopna otehotnet...

+29
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Jana | 27. 1. 2021 0:00

Když mě můj doktor prohlížel moc toho neřekl a poslal mě do nemocnice. Tam mě to suše oznámili, rozbrečela jsem se. A doktor se zeptal: "proč brečíte.?" Odpověděla jsem že jsme se tak snažili a těšili a ještě to bylo o Vánocích. No prostě chlap.

-1

Diskuze k článku:

Kate | 27. 1. 2021 20:38

Při prvním zamlklém potratu jsem se setkala s několika pozitivními reakcemi:
1. pan doktor mi vysvětlil, že ve mě nežilo miminko, nýbrž že shluk buněk blátivého charakteru, který neměl nikdy šanci se jako miminko vyvíjet, se omylem přírody uhnízdil v mé děloze a až se moje děloha vzpamatuje, pořídím si bez problémů miminko,
2. najednou jsem se od hromady kamarádek dozvěděla, že tím prošly taky a je to v pohodě, "stalo se to jednou, dvakrát, třikrát a vidíš, další těhotenství bylo pak raz dva a úplně v pohodě"
3. můj muž vyhrabal článek o super plodných dělohách, které udrží i zárodek, který není cajk a nemá šanci se v pořádku vyvíjet... No a mocná příroda ho pozná a pryč s ním. Před sto lety bychom krvácely půl roku, než by se tělo úplně zbavilo "shluku buněk", dnes medicína pomůže nebo aspoň pozoruje.
Takže jsme si 3 měsíce a 2 dny po kyretáži vyrobili úplně nádherné a dokonalé mimi, kterému je teď 5 let a je prostě boží. A brácha přišel raz dva po něm, ani jsem nestihla přestat kojit.

+3

Petra | 27. 1. 2021 15:36

Už několik let se léčíme na klinice asistované reprodukce. Minulý rok v březnu jsem po umělém oplodnění konečně otěhotněla, ale bohužel v 7tt zamlklé těhotenství. Po revizi dělohy a vyšetření embrya se přišlo na špatný počet chromozomů. Další dva vklady byly zase bez úspěchu. V současnosti čekáme na výsledky genetiky a doufám, že se už konečně přijde na to, proč to nejde.

0

Jana | 27. 1. 2021 0:00

Když mě můj doktor prohlížel moc toho neřekl a poslal mě do nemocnice. Tam mě to suše oznámili, rozbrečela jsem se. A doktor se zeptal: "proč brečíte.?" Odpověděla jsem že jsme se tak snažili a těšili a ještě to bylo o Vánocích. No prostě chlap.

-1

Jana | 26. 1. 2021 23:53

Poprvé jsem potratila na manželovi narozeniny, pak následující rok Vánoce, tak jsme se na to vykašlali a chtěli jsme v létě letět k moři. Bohužel nebo spíš bohudík jsme neletěli nikam, na jaře jsem zjistila že jsem těhotná. Původně dvojčata, ale pořádně se uchytilo jen jedno, ale syn vydá za dva. O čtyři roky později se narodila dcera , neplánovaně. Další nedoporučuje doktor, ale to je na jiné téma.

+1

Marie | 26. 1. 2021 6:45

Já zažila tuhle strašnou událost 4x. O vyšetření příčin jsem musela doslova prosit po třetím potratu. Mnohokrát jsem prožila necitlivé chování lékařů i sester. Nakonec mám zdravou dceru. Příčiny se nikdy nezjistily. Apeluji ale na lékaře, buďte citliví, člověk je v takových chvílích rozsypaný na 1000 kousků a každé špatné slovo působí jako nůž. A nechává větší jizvy na duši než na těle.

+4

Kate | 27. 1. 2021 20:41 | reakce na Marie - 26. 1. 2021 6:45

tohle vůbec nechápu. Zažilo to tolik mých kamarádek, i já. Já měla ohromné štěstí, mě pan doktor před zákrokem vysvětlil, uklidníl, ujistil, že miminko bude, a za tři měsíce a dva dny po kyretáži opravdu bylo... A mezitím jsem zjistila, že nadpoloviční většina mých kamarádek tím prošla, opakovaně!!

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Blanka | 25. 1. 2021 22:32

Měla jsem taky zamlklý potrat a strašně jsem to proplakala, protože se nám strašně dlouho nedařilo mít miminko. A až se podařilo, tak to v 9t. dopadlo takhle. No a světe div se - přesně do roka a do dne jsem porodila zdravou krásnou holčiku:).

+4

pama | 25. 1. 2021 20:52

moje první těhotenství taky najednou skončilo.... teď má dvě zdravé dcery. Věřím, že když to má vyjít, dopadne to dobře. Nějakou dobu už ale o věci přemýšlím z duchovní stránky. Převtělování duší, jestli mi rozumíte? Koketuji s myšlenkou, že všude kolem nás jsou "volné" duše. Když žena otěhotní, vznikne embrio a nějaká duše, která je poblíž do něj vstoupí a začne vnikat nový život. Ale když poblíž žádná duše není a k nově vzniklému embriu se nepřichytí, těhotenství skončí potratem................. myslete si co chcete, je to jen pohled na vznik života, který je plný zázraků???

0

Kate | 27. 1. 2021 20:48 | reakce na pama - 25. 1. 2021 20:52

můj otec zemřel, když jsem byla přesně 6 týdnů těhotná se svým prvním dítětem. Podle Sokrata si dítě vybírá duši v šestém týdnu. Můj syn je kromě toho narozený ve znamení štíra, což je znamení reinkarnace. Když se narodil, vůbec neplakal, ležel na podložce, usmíval se a koukal se na mě dědečkovýma očima.
No a můj druhý syn je ve znamení blíženců a je kopie mého milovaného dědečka, který byl taky blíženec (blíženci jsou párové znamení). Nikdy jsme mu to nepodsouvali, ale miluje letadla, létání a ryby. Mám ještě poznamenat, že dědeček byl stíhací pilot a miloval ryby????

-1

Mája | 25. 1. 2021 20:30

Taky podobná zkušenost...za poslední rok a pul 3x potrat v 8 v 10 a v 8 tydnu. Ted to snad vyjde- těhotná 6 týdnu ale netroufám si být pozitivní ...doufám

+5

Jana | 25. 1. 2021 18:57

V roce 2014 se mi narodil zdravý syn. O 3 roky později jsme se s manželem začali pokoušet o sourozence, povedlo se na první pokus, ale bohužel těhotenství skončilo zamlklym potratem. O rok později totéž a o další rok později opět. Takže mám za sebou 3 zamlkle potraty a příčina se nikdy nezjistila.Byli jsme na genetice, imunologii, hematologii, byla jsem i na hysteroskopii ještě nemám po císaři srůsty, tam dělali i podrobné imunologicke vyšetření. Jediné co zjistili bylo, že manžel má horší spermiogram. S manželem jsme se nakonec rozvedli, nezajímá se ani o našeho 6tileteho syna, tak jsem nakonec ráda, že těch dětí s jim nebylo víc. Mam už rok nového přítele, který vlastní děti nemá a mluvíme pomalu o tom, že bysme to jednou chtěli zkusit... Ale mám strach, že mě zase čeká jen trapeni...

+1

Mirka | 25. 1. 2021 18:26

Mam uplne stejnou zkusenost 3 x zamlkly potrat a na po 4 se snad podarilo, momentalne v 32tt. Dekuji za tento clanek a hlavne vetu, ktera me osobne nejvic od me pani doktorky pomohla, a to , ze jsem schopna otehotnet...

+29

Iveta | 25. 1. 2021 18:23

První syn se mi narodil s vrozenou vývoj. vadou - na levé ručce nemá prsty (ruka končí zápěstím). U druhého těhotenství (do roka) mi byla ve čtvrtém měsíci provedena cerkláž, abych nepotratila, čtvrtý měsíc potvrzen ultrazvukem, který se v roce 1986 prováděl výjimečně. Když jsem v sedmém měsíci dostala porodní bolesti, označila mně p. doktorka za hysterku, protože ona stahy při vyšetření necítí, ale v nemocnici po dvou dnech při dalším ultrazvuku pan primář neslyšel srdíčko. Holčička se narodila ve třetím stupni rozkladu. Jak dlouho musela být mrtvá? Vážila asi 900 gramů, takže podle tabulek, byla považována za potrat, tudíž jsme ji nemohli ani pochovat. V květnu by měla 35 let a jmenovala by se Eva.

+4

an antiheroine | 25. 1. 2021 16:22

Jo, za měsíc bych rodila. Pořád nemůžu zapomenout, asi to nikdy neodezní. Máma bez dítěte...

+1

butter | 26. 1. 2021 17:01 | reakce na an antiheroine - 25. 1. 2021 16:22

Já se obávám, že to musí přebolet a že to truchlení nejde uspíšit. Kdo nezažil, tak nepochopí, ale takových je vlastně málo, jen se o tom nemluví. Najít ženu, která nemá v anamnéze jediný potrat, je spíš vzácnost než pravidlo. A když si neprošla potratem, tak se třeba natrápila při umělém oplodnění. A když se jí vyhnulo umělé oplození i potrat, tak si třeba nese trauma z porodu. A když ji nepotkalo nic z výše uvedeného (nebo nějaká jejich kombinace), tak se trápí na jiné frontě. 

Já jsem se s citlivým přístupem rozhodně nesetkala. Od označení za "zamlklinu", přes ztracení mé dokumentace před odesláním na kyretáž (což znamenalo zopakovat výslech a vyšetření) až po její znovunalezení o pár týdnů později, protože mě gynekologická klinika dál vesele vedla mezi zdravě těhotnými. Ale co mě vlastně nejvíc bolelo, bylo nepochopení v rodině. Při dalším těhotenství jsme museli řešit nevybíravé výčitky na téma, že jsme "dítě do rodiny" oznámili až po konci prvního trimestru a ještě všem naráz. A nikoho nezajímalo, za jak křehkou záležitost jsme to považovali a jak nás to první těhotenství strašně mrzelo (a snad i stmelilo).

+2

marta | 25. 1. 2021 22:08 | reakce na an antiheroine - 25. 1. 2021 16:22

je to strašně smutné , ale věřte,že si "zvyknete" s tím žít. já jsem přišla třikrát o miminko. dnes mám 28letého syna a vše mi vždy vynahradil (.neříkám , že jsem zapoměla , v hlavě to bude navždy ,ale už to tak nebolí.) i když často skoro umírám strachy - je to "motorkář" .

+1

marta | 29. 1. 2021 12:03 | reakce na marta - 25. 1. 2021 22:08

Citace - marta / 25. 1. 2021 22:08

je to strašně smutné , ale věřte,že si "zvyknete" s tím žít. já jsem přišla třikrát o miminko. dnes mám 28letého syna a vše mi vždy vynahradil (.neříkám , že jsem zapoměla , v hlavě to bude navždy ,ale už to tak nebolí.) i když často skoro umírám strachy - je to "motorkář" .

0