Diskuze k článku:

Bossing. Jak se bránit, když vám šéf dělá ze života peklo

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 22. 7. 2021 1:19

Slušné zacházení nelze vymáhat. Když je šéf blbec, je na čase změnit místo. Ať se tam ti ostatní šikanují navzájem :-) To se tak stane, že se firma, oddělení nebo kolektiv "pokazí" a pak není jiná cesta, než to celé rozpustit a začít znova.

+12
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 24. 7. 2021 9:25

Citace - Bůh / 23. 7. 2021 23:00

Pohlaví neni sociální konstrukt ale biologická kategorie. To co máš nejspíše na mysli je gender který již sociálním konstruktem je.

Asi jsi, Bože, nepostřehl, že to myslím jako sarkasmus. Pro jistotu doplňuji, že jím vyjadřuji, že pochybuji o tom, že vůbec nějaká kategorie jako "gender" existuje a pokud ano, pak je silně korelovaná s biologickým pohlavím.

-2
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Jan Stuchlik | 28. 7. 2021 15:11

Zdravím, pročetl jsem si ten článek, to se vážně stalo nebo je to jen příklad kam až může šikana dojít?

0

Filip | 28. 7. 2021 9:51 | reakce na dita - 23. 7. 2021 20:10

Konfrontovat někoho způsobem "přinést černé na bílém" je ve většině případů naprosto nedoporučované řešení situace, které jste byla vystavena. Je to nediplomatické a navíc takto hrajete jejich hru, podle jejich pravidel a na jejich písečku, kde nemáte šanci vyhrát.

Co jste si, proboha, myslela, že tak dokážete?

0

Hana Nováková | 24. 7. 2021 14:34

Bossing jsem zažila, přímo ukázkový. Ve firmě, která se prsí tím, jak je sociálně vnímavá k potřebám svých pracovníků. Opak byl pravdou. Právník mi řekl, že bude lépe, když z firmy odejdu, že nezmůžu nic. Slovní podpory jsem se dočkala pouze na Inspektorátu práce, ovšem s tím, že bude lépe z firmy odejít, protože nemám šanci. Což se také stalo. Nyní už dvanáctým rokem pracuji na stejné pozici, v klidu a za lepší plat v podobné firmě. Každému doporučuji jedno: seberte se a odejděte. Zachovejte si chuť pracovat a své duševní zdraví. Tohle nemáte zapotřebí. Jen Vám to sebere pár měsíců nebo snad roků života.

+1

umfa | 24. 7. 2021 9:34 | reakce na dita - 23. 7. 2021 20:10

To je to co říkám níže. Úctu nelze vynutit a to že jste se o to pokusila ("přinesla šéfce černé na bílém") jen přililo olej do ohně. Osobně se řídím pravidlem, že kde mě nechtějí, tam nelezu a v takovém případě bych prostě odešel jinam, kde si mé práce budou vážit. A to prosím mluvím za sebe, za cynického a okoralého člověka, který si s tím, co si o něm myslí ostatní nedělá moc velké starosti. Ale bránili by mi v práci a v mém osobním úspěchu a to už argument je.

0

umfa | 24. 7. 2021 9:25 | reakce na Bůh - 23. 7. 2021 23:00

Citace - Bůh / 23. 7. 2021 23:00

Pohlaví neni sociální konstrukt ale biologická kategorie. To co máš nejspíše na mysli je gender který již sociálním konstruktem je.

Asi jsi, Bože, nepostřehl, že to myslím jako sarkasmus. Pro jistotu doplňuji, že jím vyjadřuji, že pochybuji o tom, že vůbec nějaká kategorie jako "gender" existuje a pokud ano, pak je silně korelovaná s biologickým pohlavím.

-2

Bůh | 23. 7. 2021 23:00 | reakce na umfa - 22. 7. 2021 10:02

+1

dita | 23. 7. 2021 20:10

Nejlepší je,když Vám vysokoškoslsky vzdělaný člověk PaeDr tvrdí,že chování a útok vůči vám bossing není,jen mezilidské vztahy...A pak druhá strana PhDr.tvrdí opak.Když jsem to šéfce přinesla černé na bílém,přitvrdila,přidaly se nadávky,lži,ponížování před kolektivem...Bohužel jsem odešla v minutě dvanácté a pronásleduje mne to dodnes..

+1

W.N. | 23. 7. 2021 13:43

Ted jeste pohled druhe strany pro objektivitu.

+1

babajaga | 22. 7. 2021 19:07

Proč v tom nadpisu nestojí: "... když vám šéfová dělá ze života peklo". když jeho podstatná část pomlouvá nějakou šéfovou? A proč není přiložený obrázek s křičící šéfovou?

Učebnicové podprahové posilování stereotypů v praxi. Gratulujeme, vážená redakce.

+2

Radim | 22. 7. 2021 17:52

Pokud z různých pravidelných průzkumů vyplývá, že devět z deseti zaměstnanců je ve své práci nespokojených, pak je to spíše akademická debata. Prostě zvedněte kotvy a nechte blbečky blbečkama. Nevěšte hlavu, že nechcete vyklízet bojiště, když za nic nemůžete - blbou práci s blbýma šéfama najdete vždycky, jde o to hledat dobrou práci a dobré šéfy. Pokud ale o tu práci stojíte a jste ochotní jít s blbečkama do střetu, pak zapomeňte na komunistické rady z článku o důvěrnících a schránkách pro anonymní udavače.

+1

umfa | 22. 7. 2021 10:36 | reakce na kopretina - 22. 7. 2021 10:12

To se stává i chlapům a obecně všem, kteří se dostanou na pozici, která je nad jejich síly.

+1

kopretina | 22. 7. 2021 10:12 | reakce na MuzinistaCZ - 22. 7. 2021 8:54

Bossing sice není nijak genderově podmíněný, ale osobně mám zkušenost, že když žena dosáhne na nějakou vedoucí pozici, stane se z ní terminátor. Nemusí to tak být vždycky, ale je to velmi časté.

+1

umfa | 22. 7. 2021 10:02 | reakce na MuzinistaCZ - 22. 7. 2021 8:54

To je jedno, pohlaví je jen sociální konstrukt a kdo ví, jestli ten šéf na fotce je muž a podřízená je žena.

+1

MuzinistaCZ | 22. 7. 2021 8:54

V textu se konkrétně mluví o šikaně ze strany vedoucí - ženy, takže určitě šlo najít stockfoto i se situací: agresivní žena vedoucí > žena zaměstnanec. Použité foto je stereotypizující, zobrazuje muže vedoucího v agresivní pozici vůči ženě, přestože bossing není nijak genderově podmíněný.

+2

umfa | 22. 7. 2021 1:19

Slušné zacházení nelze vymáhat. Když je šéf blbec, je na čase změnit místo. Ať se tam ti ostatní šikanují navzájem :-) To se tak stane, že se firma, oddělení nebo kolektiv "pokazí" a pak není jiná cesta, než to celé rozpustit a začít znova.

+12