Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Šárka Homfray

Šárka Homfray

Právnička a odborářka. Věnuje se zejména pracovnímu a služebnímu právu, zabývá se mimo jiné nerovným zacházením a diskriminací, genderovými aspekty práva a světa práce. Orientuje se i na budoucnost práce a její proměny, zejména ve spojení s digitalizací a kybernetickou bezpečností. Zajímají ji stereotypy a generalizace a jejich vliv na náš život.

Celkem: 21 článků

všechny články autorky

PODCASTY

Podcasty

Novinářka a dokumentaristka se vydává s mikrofonem mezi fotbalové chuligány, fanoušky skupiny Ortel nebo odpůrce roušek a podává svědectví o tom, jak uvažují a co prožívají zastánci často extrémních názorů. Do vyhrocených situací se vydává s lidskostí, pochopením a velkou odvahou. S Pavlem Houdkem si Šárka Kabátová povídala i o tom, jak se vyrovnává s online útoky a proč si nejčastěji vybírá těžká a tíživá témata.

Otevřeně se Šárkou

Pusťte si podcast

časopis

Promo časopisu

Miss Cool Cat

Hvězdou naší titulní strany je Terézia Bělčáková aka Miss Cool Cat. „Cítila jsem se ve svém těle dobře, ale změnila jsem ho podle svého vkusu. Vnímám to jako feministický postoj – že si můžu se svým tělem dělat, co chci. A platí to třeba i v kontextu nahoty, svlékání je pro mě svoboda,“ říká burleskní performerka.

Ženy na okraji

Reportáž fotografky Jany Plavec a dokumentaristky Apoleny Rychlíkové o ženách bez domova. V jejich každodenní realitě není moc prostoru pro lásku ani pro sny, podstatné je vyřešit kde přespí, co budou jíst, jak se zahřejí. Kde hledat pomoc?

Předplatit časopis
Promo časopisuPromo časopisuPromo časopisu
Novější články
1Starší články