Ženy, které nenávidí ženy. Syndrom včelí královny

14. červenec 2022
91 177

Není třeba zdůrazňovat, že podporujeme vyšší zastoupení žen v mocenských a rozhodovacích pozicích. Podle Harvard Business Review jsou ženy v řídících funkcích hodnoceny jako celkově výkonnější a úspěšnější. Z jiných výzkumů ale ženské vedení vychází jako silný stresový faktor. Ženu jako nadřízenou často hůře vnímají ostatní ženy. Jak to tedy je?

Foto: 20th Century Fox

Je nepřístupná a chladná, nebo naopak temperamentní až cholerická. Podřízené zavalí množstvím náročných úkolů a krátkých termínů. Nebo naopak nepřiděluje skoro nic a pak si stěžuje, že podřízená nic nezvládá a nedá se jí nic zadat.

Hraje celou řadu dalších her, a když ji pozorně sledujete, zjistíte, že ke svým ženským podřízeným se chová extra nepěkně. Železná lady, Miranda Priestly z filmu Ďábel nosí Pradu, vaše náměstkyně. Včelí královny se vyskytují v politice, v korporátu, na úřadech, a čím vyšší mají pozici, tím víc negativních emocí vzbuzují.

Aktuální číslo

  • o tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!