Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Ženy, které nenávidí ženy. Syndrom včelí královny

14. červenec 2022
90 250

Není třeba zdůrazňovat, že podporujeme vyšší zastoupení žen v mocenských a rozhodovacích pozicích. Podle Harvard Business Review jsou ženy v řídících funkcích hodnoceny jako celkově výkonnější a úspěšnější. Z jiných výzkumů ale ženské vedení vychází jako silný stresový faktor. Ženu jako nadřízenou často hůře vnímají ostatní ženy. Jak to tedy je?

Foto: 20th Century Fox

Je nepřístupná a chladná, nebo naopak temperamentní až cholerická. Podřízené zavalí množstvím náročných úkolů a krátkých termínů. Nebo naopak nepřiděluje skoro nic a pak si stěžuje, že podřízená nic nezvládá a nedá se jí nic zadat.

Hraje celou řadu dalších her, a když ji pozorně sledujete, zjistíte, že ke svým ženským podřízeným se chová extra nepěkně. Železná lady, Miranda Priestly z filmu Ďábel nosí Pradu, vaše náměstkyně. Včelí královny se vyskytují v politice, v korporátu, na úřadech, a čím vyšší mají pozici, tím víc negativních emocí vzbuzují.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!