Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Musela sis někdy obhajovat smysl svojí práce?

Tetování jako průmysl je stále mužský svět – doteď vidím rozdíly mezi muži a ženami. Nejvíce jsou rozdíly vidět, co se týče sponzorů. Začínala jsem před dvaceti lety a svojí práci obhajovala neustále. Létala jsem po celém světě, chodila na soutěže. Muži měli v porovnání se ženami více výhod.

Říkáš, že každý člověk vyzařuje určitou energii, která je spouštěčem toho, že se ti vybaví barvy, které bys uplatnila v tetování. Jak takový proces probíhá?

Nepřipravuji si design dopředu. Klient mi poví, co chce, já se zamyslím, jak bych to vytvořila, a zbytek nechávám na termín tetování, kdy spatřím klienta.

U někoho si řeknu, že může mít extravagantnější tetování, u někoho naopak ne. Je to velmi individuální. Přirovnala bych to k šití obleku na míru. Nevytvářím trend, ale vytvářím tetování, které se ke klientovi hodí. Někdy chtějí lidé tetování, které se k nim vůbec nehodí, tak nápad prodiskutujeme a já si ve finále vytvořím, co chci.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!