Proč se dopouštějí nevěry i lidé, kteří jsou ve svém manželství či partnerském vztahu zcela spokojeni? Dosud se předpokládalo, že nevěra sama o sobě je důkazem toho, že ve vztahu je něco v nepořádku. Terapeutka Esther Perel však tvrdí, že to může být úplně jinak. Prostřednictvím nevěry totiž můžete hledat i jinou verzi svého já.
„Nemáme kam spolu jít, takže se milujeme v jeho dodávce, v mém autě, v kině nebo v parku na lavičce. Připadám si jak sedmnáctka s prvním klukem.“ Tak popsala sedmačtyřicetiletá Priya svůj milostný románek s potetovaným chlápkem, který jim přišel na zahradu pokácet strom. Priya rozhodně není znuděná panička, která si vyprahlé manželství běžně kompenzuje úlety se zahradníkem. O svém muži Colinovi mluví s láskou a obdivem. Víc než dvacet let ji nenapadlo být mu nevěrná. Až teď: „Nikdy bych s takovým týpkem nechodila, ani za nic. Je to takové klišé! Ale připadám si díky tomu víc naživu.“
Příběh Priyi popsala ve své knize Přehodnocení nevěry expertka na vztahy a terapeutka Esther Perel. Je jednou z mnoha jejích klientů, kteří se zapletli do mimomanželského poměru, přestože svoje manželství popisují jako šťastné. Esther Perel si začala klást otázku: proč lidé, kteří jsou v manželství spokojení, své partnery podvádějí?
Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!