Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

„Už ho nepřijmeme.“ Nedostatek míst ve školkách nesouvisí s Ukrajinci, problém je jinde

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 21. 7. 2022 7:36

Citace - J.P. / 21. 7. 2022 06:31

Opět selhání vlády. Pokolikáté už.

Tohle nevyřešila žádná vláda za posledních 30 let. Čím to bude? Že by tím, že vládu vždy tvoří vesměs postarší muži, které problémy mladých žen absolutně nezajímají? Vlastně můžem být rádi, že tam nepřevažují dědci pobožní...
Řekněme, že většinu těch dědků tvoží ambiciózní typy pocházející z vyšších pater společnosti-tedy se od dětství nikdy ani nepotýkali s většími problémy, ale jsou přesvědčeni, že si svůj úspěch zasloužili. Tihle lidé budou většinou dělat dobré věci hlavně pro sebe a sobě blízké a pak maximálně ještě pro ty, jejichž potřebám rozumí.

+18
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Vagina Quest | 21. 7. 2022 15:46

Soukromé školky jsou od jednoho roku a některé státní pro děti 2-3 roky, takže lze bez problémů.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu


Diskuze k článku:

Ivka | 4. 8. 2022 12:46

Zrovna ja v Uhrinevsi bydlim a mam dceru, ktere je 1,5 roku. Ve 2 letech chci jit na polovicak zpet do prace a v okoli jsou soukrome skolky za minimalne 8500 na mesic. Vetsina je okolo 11000. Kdyz je dite jen do 12/13 tak je sleva 1500 mesicne. Vysmech.
A to ze si v Uhrinevsi furt nova a stara garnitura rusi a napadaji a rusi vyberova rizeni a navrhy skolek snad neni treba komentovat.
Kamaradky v cizine maj uplne jine moznosti, holt jsme furt vychod.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jane | 22. 7. 2022 7:43

Ještě bych dodala, že v naší školce je přes čtyřicet dětí. Na množství personálu je prý nějaký předpis. Takže maximum personálu je 3,5 úvazku pro naši školku. Mně to připadá celkem málo, obzvlášť pokud by tam měly být dvouleté děti. Provoz školky je deset hodin.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Věra | 21. 7. 2022 22:46

Jesle zrušili, a hodně školek zrušili také, no a teď to chybí, logicky.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jane | 21. 7. 2022 20:39

Školka... Slyšela jsem, jak se dávají úplatky za místo pro menší děti. Ale co je na tom pravdy, to nevím. My jsme hledali místo pro děti narozené v říjnu. Obešla jsem mnoho školek, protože mi bylo jasné, že to bude problém. Mluvila jsem s ředitelkami, většinou ani takhle malé děti nechtějí ani brát. Že vytíží paní učitelku a nemůže se pak věnovat jiným dětem. Že usínají vyčerpáním ještě před obědem, hodně pláčou. A kdyby tam měly být ještě menší dvouleté děti, tak by to nedali. Nám děti vzali do dvou školek, vybrali jsme tu blíž, v té druhé ale byly moc sympatické učitelky a líbil se mi jejich přístup. Je potřeba zkusit víc míst. A navíc bych ještě chtěla dodat, že naše děti byly tak nemocné, že ve školce zas tak nepobyly. To bylo teprve radosti v práci.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vagina Quest | 21. 7. 2022 15:46 | reakce na Lenka Navrátilová. - 21. 7. 2022 15:27

Soukromé školky jsou od jednoho roku a některé státní pro děti 2-3 roky, takže lze bez problémů.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lenka Navrátilová. | 21. 7. 2022 15:27

Nelze se doMŠ hlásit rok dopředu. Díte musí v daném školním rpce dosáhnout tří let.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 21. 7. 2022 14:30 | reakce na Petr.b - 21. 7. 2022 13:40

Citace - Petr.b / 21. 7. 2022 13:40

školku stavěli tátové po odpolednech a o víkendech. K tomu by dnes asi mladí otcové těžko byli ochotni


Nemyslím, že by dnešní otcové byli línější. Za komoušů se hospodařilo spíš naturálně, takže ti činorodější šli tu školku fyzicky stavět, dnes raději víc pracují nebo podnikají a školku pro dítě zaplatí. A ti líní jen fňukají, jako fňukali tehdy :-)

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr.b | 21. 7. 2022 13:40

Všude se tu píše "selhání vlády". Ale co by s tímhle asi měla vláda dělat? Nechceme toho po ní už nějak moc? Když by měla řešit i to, že nejsou místa ve školkách? Není tohle úkol pro samosprávu? A není u nás demokracie? Místní politici mohou být pod dost velkým tlakem občanů, a mohou stavět. Ale jistě, pozemky jsou drahé a je výhodnější je prodat nějakým developerům. Pamatuji ovšem developerské projekty, které měly v podmínkách výstavby od obce zajištění občanské vybavenosti, včetně školky. Ale to už je hodně dávno.
Z doby ještě dávnější taky pamatuju, že školku stavěli tátové po odpolednech a o víkendech. K tomu by dnes asi mladí otcové těžko byli ochotni...
To jen pro připomenutí, že tohle je vždycky problém. A na očekávanou připomínku, že "tohle je jen u nás, a v cizině je všechno lepší", mohu jen napsat, že synovec žijící v Rakousku měl u Vídně školku jen do 13:00, svačinu si musel přinést vlastní a oběd měl až doma - od matky, která měla dost co dělat aby ho po svém zkráceném úvazku z té školky vyzvedla. Taky si pamatuju, jak si stěžovala, že jak má zkrácený úvazek, tak musí manžel dělat hodně přesčasů, aby vůbec vyšli s penězma.
Kamarádka žijící v Brémách na tom byla velmi podobně, říkala, že do práce chodí jen proto, že musí, protože mateřská jí skončila, a že zkráceným úvazkem si vydělá jen na školu pro dítě a cestu do práce a domů.
To píšu jen proto, aby bylo jasno, že nikde není ideální svět, a nikde nejsou všichni šťastní a bohatí.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vagina Quest | 21. 7. 2022 12:39

Olga Richterová z Pirátů, která před volbami rozumovala co všechno se má pro děti a rodiny udělat neměla zájem nic změnit a vzít zodpovědné místo jako ministryně sociálních věcí. Mezi lety 2017 a 2021 byla místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku, členkou Výboru zdravotního a Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny, takže měla lepší předpoklady než traktorista Jurečka. Stejně tak tak Pekarová., ta bude cestovat do Thai-wanu. Takže jen kecání a nic z toho.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vagina Quest | 21. 7. 2022 12:25

Pokračovalo to další hvězdou Janou Maláčovou, která s tím taky myslím za 3 roky nic neudělala. Takže o jakých mužích je řeč?

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vagina Quest | 21. 7. 2022 12:20

Paní ministryně práce a sociálních věcí Tominová oznámila, že už se na to nemůže dívat, na tu do nebe volající nespravedlnost v platech žen, a že tedy podpoří zrovnoprávnění žen s muži – dá 400 milionů korun genderovým organizacím, aby s tím něco udělaly. A takhle to tady funguje.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vagina Quest | 21. 7. 2022 12:17

Školky roky řešila feministka a ministryně práce a sociálních věcí Tominová - Marksová z ČSSD a jediný výsledek z toho byl, že přes neziskovky tunelovala s kamarádkami státní rozpočet.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 21. 7. 2022 12:16 | reakce na B - 21. 7. 2022 7:36

Citace - B / 21. 7. 2022 07:36

Tohle nevyřešila žádná vláda za posledních 30 let. Čím to bude?


Jak níže píše opica, je to ve voličích. Člověku se to moc nechce věřit, ale vláda je nakonec taková, jak si voliči přejí. Holt lidé dali přednost eskalaci svého vzteku a nenávisti před klidným životem pro sebe a své děti.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

opica | 21. 7. 2022 11:00 | reakce na B - 21. 7. 2022 7:36

Žien voličiek je snáď viac než 50 percent populácie, tak na kieho otca stále volia tých hrozných postarších bielych mužov?!?

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 21. 7. 2022 7:36

Citace - J.P. / 21. 7. 2022 06:31

Opět selhání vlády. Pokolikáté už.

Tohle nevyřešila žádná vláda za posledních 30 let. Čím to bude? Že by tím, že vládu vždy tvoří vesměs postarší muži, které problémy mladých žen absolutně nezajímají? Vlastně můžem být rádi, že tam nepřevažují dědci pobožní...
Řekněme, že většinu těch dědků tvoží ambiciózní typy pocházející z vyšších pater společnosti-tedy se od dětství nikdy ani nepotýkali s většími problémy, ale jsou přesvědčeni, že si svůj úspěch zasloužili. Tihle lidé budou většinou dělat dobré věci hlavně pro sebe a sobě blízké a pak maximálně ještě pro ty, jejichž potřebám rozumí.

+18
Reagovat | Citovat | Nahlásit

J.P. | 21. 7. 2022 6:31

Opět selhání vlády. Pokolikáté už.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit