Diskuze k článku:

Abstinenti mezi pijáky. Jak se žije lidem, kteří se rozhodli pro život bez alkoholu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Tereza | 1. 2. 2022 6:55

nikdy jsem nepila, jednoduše proto že mi to nikdy nezachutnalo. Drby na vesnici mi donesly , že ze mě udělali vyléčeného alkoholika, to totiž pro ně bylo jediné přijatelné vysvětlení proč nepiju.

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Jouda | 1. 2. 2022 10:31

Vidim, ze onen straslivy spolecensky utlak se tyka vicemene vseho.

Sam si vzpominam na utlak moji maminky, ktera po me chtela, abych si myl nohy.

-20

Diskuze k článku:

Julie | 16. 2. 2022 19:50 | reakce na paros - 2. 2. 2022 8:08

To jste toho asi fakt moc neochutnal, dobrého alkoholu existuje fakt spousta :-)

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Milena | 5. 2. 2022 9:30

Mě se žije fajnově, už mě ani nikdo nepŕemlova,bavit se umím až do rána bez alkoholu.A vždy můžu bezpečně odjet domu autem.

0

Víťa Mařáček | 4. 2. 2022 13:09 | reakce na Víťa Mařáček - 4. 2. 2022 13:08

Loni v lednu jsem nepil. Poté ano. Druhý den bolesti hlavy, houpalo se to se mnou, žaludek na vodě, v hlavě hukot. A těch peněz co bylo fuč
Letos od 1.1. nepiju. Dal jsem si na zkoušku dne 29.1. večer sklenku vína a 3 lahve piva (dárky od vánoc). Druhý CELÝ DEN bolehlav a leháro pod peřinou.
Zjistil jsem, že mi to nechybí. Jsem bystřejší, vtipnější, hezčí a šarmantnější u děvčat a slečen. Takže je lepší leháro s nimi...

0

Víťa Mařáček | 4. 2. 2022 13:08

Loni v lednu jsem nepil. Poté ano. Druhý den bolesti hlavy, houpalo se to se mnou, žaludek na vodě, v hlavě hukot. A těch peněz co bylo fuč
Letos od 1.1. nepiju. Dal jsem si na zkoušku dne 29.1. večer sklenku vína a 3 lahve piva (dárky od vánoc). Druhý CELÝ DEN bolehlav a leháro pod peřinou.
Zjistil jsem, že mi to nechybí. Jsem bystřejší, vtipnější, hezčí a šarmantnější u děvčat a slečen. Takže je lepší leháro s nimi ??

0

paros | 2. 2. 2022 8:08

někdy mám hroznou chuť se opít
prostě vypnout a zapomenout, nebo co ti pijani tak milují
a pak si vzpomenu, že chlast chutná hnusně
až někdo konečně vynalezne chutný alkohol, přijde můj čas

+1

Eva V. | 2. 2. 2022 6:44

Gratuluji, držte se i dál.
Také alkoholička Eva

0

Eva V. | 2. 2. 2022 6:40

Letos to je 25 let, kdy jsem definitivně skončila s alkoholem. Podstoupila jsem léčbu a od té doby ani kapku. Zachránila jsem si život a ve svých téměř 40 letech začala doopravdy žít, se všemi strastmi, ale i radostmi, které jsem si teprve začala užívat. Miluji život takový, jaký je, v naprosté střízlivosti.

+2

Tomáš | 1. 2. 2022 20:49

Nepiju už 13 let, protože jsu alkoholik.
Je mě dobře a už jsem si zvyknul.
Nikomu nepřeju to šílenství závislosti a všem přeju zdraví a dobrou náladu!!!
Tomáš

+5

Olga | 1. 2. 2022 20:14

Nepiji alkohol protože mi nechutná. Pivo hořký, víno kyselý, destiláty pálivý a čuča přeslazený lepidla. Nepiji nikdy ani na silvestra. Je to pro mě stejně nepřijatelný , jako pro někoho sníst koprovou omáčku.

+6

Michal Macek | 1. 2. 2022 19:27

grg: jj je to dobrej clanek, a ano byl to Magor, ja ho parkrat zazil nazivo v Trutnove (i s Havlem, Hlavsou atd...) na tom festivalu, svlikal se tam na kasi donaha atd, jednou sedel s nama u stolu a kecal tam s nekym s undergroundu a my sedeli vedle nej ..:)) ale je to legenda, o tom zadna ... ale nechci takhle dopadnout no...

+1

jan | 1. 2. 2022 19:24

Já jsem se taky rozhodl žít bez alkoholu. Zvlášť po včerejšku.

+1

grg | 1. 2. 2022 19:24 | reakce na Michal Macek - 1. 2. 2022 18:42

Vďaka za link na článok o Magorovi, prečítal som ho napriek dĺžke na jeden raz. Inak vidno, že Jirous mal tú svoju prezývku úplne právom...

0

Michal Macek | 1. 2. 2022 18:42

Veronika: no co se piva tyka, pritelkyni taky nechutnalo, ale jednou sme byli na nejakych trhach a tam mely stanky minipivovary a tam ochutnala nejakou IPU a to ji zachutnalo. ted si pivo obcas da, ale spis nejake takovehle specialy (polotmava, cerna, ALE, IPA, treba guiness ma rada). Ale klasicke pivo plzenskeho typu, to furt nemusi...neberte to jako propagaci alkoholu :)

jinak sem nedavno cetl v Respektu tenhle clanek o smrti Magora Jirouse

https://www.respekt.cz/kontext/magor-a-jeho-konec

tam sem poprve slysel vyraz "jicnove varixy"...ted clanek je hustej a me to dost primelo k tomu snazit se s tim neco delat uz...fakt nechci skoncit jako Magor.... :(

+1

Kamil. | 1. 2. 2022 17:55 | reakce na NejsemTy - 1. 2. 2022 17:24

Odprejskni.

+1

Simona X | 1. 2. 2022 17:40

Já nepiju a nekouřím už tři roky kvůli vysokému tlaku a je mi fajn. Ale to nucení, přemlouvání, toho jsem si ze začátku taky užila. Na každou oslavu si s sebou beru nealko sekt /Bohemia, Mucha/ a každý prudič mi může vlézt na hrb. Můj táta i děda měli s požíváním alkoholu problém, takže jsem dneska vlastně ráda, že nikdy nespadnu do závislosti jako oni...Zlepšení pleti i vlasů mám jako bonus :-)

+3

NejsemTy | 1. 2. 2022 17:24

Houdek je byvalej fetak,ten abstinovat musi,jinac by skoncil na psychiatrii.

-5

Veronika | 1. 2. 2022 17:07

Na stredni a vysoke jsem prilis nepila. Pivo a tvrdy mi nechutna a na sklenicky baileys jsem nemela rozpocet. Nechapala jsem, proc me hodne lidi premlouva, at si dam. ("Ja jsem pivo taky nemel rad a ted si rad dam. Jsou v tom vitaminy. Je to lepsi nez pit cistou vodu, ta vysusi telo.) Kdyz jsem jednou z hecu na ex vypila pullitr, muj ex se na mne s hrdosti dival.

Postupne mi doslo, ze si nekteri mysli, ze se nad ne povysuju. Vubec to tak nebylo. Jenze, proc do sebe cpat neco, co mi nechutna a navic se mi brzo trochu toci hlava (dovedla jsem vypit rum s kolou, toho i vic)?

Pred 10 lety mne jedna diagnoza osvobodila od spolecenskych vymluv a vysvetlovani, jak mi pivecko, ten zlaty napoj nasi zeme nemuze chutnat. Co nadelam, porad lepsi nez chodit do prace s neumytymi zuby, ne?

Ovsem fanatici jsou na obou stranach. Potkala jsem par abstinentu, kteri alkohol v jakemkoliv mnozstvi zakazovali a na mne, ktera si v zari dala sklenicku burcaku se divali skrze prsty. Mozna si pijaci alkoholu mysli, ze se tak na ne divame vsichni. Kdepak.

Rizikove popijeni bude stejne spatny jako rizikove prejidani. Jenze clovek precpany hamburgerama a kolou a nebude demolovat popelnice nebo bit manzelku.

+5

Michal Macek | 1. 2. 2022 14:58

ze mam problem s alkoholem vim uz par let :( pandemie a lockdowny to jeste zhorsily. sel sem v lete za doktorem a rekl mu to. naordinoval mi docela prisny rezim, ktery se snazim (neprilis uspesne) dodrzovat. Snazim se pit min, pivo nahrazovat nealkoholickym. Moc mi to nejde ale aspon neco. vim ze asi potrebuju pomoc, ale ja sem halt z te generace, kdy sme byli vychovani, ze vse musime zvladnout sami. Ale uz jen to ze sem sel k doktorovi je pokrok u me. Zkusim taky suchej unor, minuly rok sem vydrzel tyden (docela uspech - na me...)

+8

Anetka | 1. 2. 2022 13:08

Většina mých kamarádů má problém s alkoholem. Každý víkend jsou na mol. Stěžují si na kocoviny. Chovají se jako dobytek a pak si to vyčítají. Všem je kolem 20ti let. Za pár let z nich budou regulérní alkoholici.

+5

Karolína | 1. 2. 2022 11:46

Příkladů tlaku okolí tam bylo dostatečně. Nevidím důvod, proč desetkrát po sobě popisovat, že pokud na návštěvě odmitnete víno, nastane 15 minut přesvědčování, ať neuděláte Zagorku a dáte si. Tohle neříkám jako nějaký radikál (nejsem ani abstinent ani vegan či vegetarián), ale jako kojící máma. Ani to spousta lidí nevidí jako relevantní důvod a se slovy

+6

Jouda | 1. 2. 2022 10:31

Vidim, ze onen straslivy spolecensky utlak se tyka vicemene vseho.

Sam si vzpominam na utlak moji maminky, ktera po me chtela, abych si myl nohy.

-20

ďáblův advokát | 1. 2. 2022 10:22

Už jsme tu měli pokrokový článek, podporující fetování lidí, kteří si nedokážou dát do kupy svůj život. A protože alkohol a drogy se nemají míchat, je potřeba dodat i článek, propagující abstinenci.

-8

Zita | 1. 2. 2022 10:21

Nechutná mi to. Víc není co řešit

+6

Zdena Gabrielová | 1. 2. 2022 9:40

Co se týká alkoholu jsem příležitostný piják, nevím jak to přesně nazvat. Pokud se sejdu s přáteli , dám si max 2 skleničky vína, ale zapíjím hojně vodou. Nedělá mi problém nepít vůbec, ale je to určitý zvyk. Vím, ale že pokud se týká cigaret, byla bych určitě závislá, Kouřila jsem od svých 17 let do 30 a přidávala jsem vesele, za těch 13 let jsem už zvládla 20 cigaret denně. Když jsem si to uvědomila, zahodila jsem cigarety a od té doby ani jednu. Jde o to uvědomit si, co chci, at už je to alkohol nebo jiná závislost. Myslím si, že je věcí každého jakou cestu si zvolí, být vegetariánem, veganem nepít alkohol, nekouřit... Každý má právo žít svůj život tak, jak mu vyhovuje a druzí by měli jeho rozhodnutí respektovat, ne takového člověka zesměšnovat a už vůbec ne, nutit mu svůj styl života.

+5

Pavel Křížek | 1. 2. 2022 8:50

Hm. Na začátku se zdálo, že článek bude ze 100% o společenském tlaku způsobeném lidmi, majícími potřebu vysvětlovat, proč si maso či alkohol dají. Ve skutečnosti je o lidech, kteří naopak z 90% vysvětlují, proč oni si maso či alkohol nedají, a ne jakému tlaku čelí. Paradox? Neřekl bych.

-2

Tereza | 1. 2. 2022 6:55

nikdy jsem nepila, jednoduše proto že mi to nikdy nezachutnalo. Drby na vesnici mi donesly , že ze mě udělali vyléčeného alkoholika, to totiž pro ně bylo jediné přijatelné vysvětlení proč nepiju.

+14