Diskuze k článku:

Jak vědět, kdy to mám nahlásit? Mlhavost hranic je jen jedním z problémů studentů vysokých škol

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Mirek | 25. 11. 2021 16:14

V rámci výuky autoškoly jsem se, také dostal do různých, nepříjemných situací a dalších situací jsem byl svědkem. A v rámci spolupráce s jednou paní psycholožkou jsme byli i my kantoři s autoškoly na její přednášce o sexuálním obtěžování. A zde vyvstaly různé otázky a jasný výklad pravidel. Ale, to, co někdy žákyně "reklamovaly", jako že na ně byl učitel v tomto směru vulgární a že "se necítili komfortně", byl druhý extrém a sám jsem, několikrát, přistoupil ke kroku, že s touto dotyčnou do auta ne. A mnohé dámy, zejména ty slabší na jízdu autem, tohle také zkoušely, "příliš rozepnutá blůzka a příliš krátká sukně". A následně si chtěly stěžovat a svádět svoje "řidičské neúspěchy" "na nějaké svoje pocity". Takže ona tohle je i druhá strana téže mince.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 24. 11. 2021 10:03

To je jednoduché, nahlašte to vždy. Kluk se na Vás usměje - nahlašte to. Nabídne Vám, že Vám pomůže s projektem - nahlašte to. Odmítne Vám pomoci s projektem - nahlašte to. Řekne sexistický vtip - nahlašte to. Řekne jakýkoliv vtip - nahlašte to, moderní žena se nebaví a nesměje a on to měl vědět.

-4

Diskuze k článku:

Mirek | 25. 11. 2021 16:14

V rámci výuky autoškoly jsem se, také dostal do různých, nepříjemných situací a dalších situací jsem byl svědkem. A v rámci spolupráce s jednou paní psycholožkou jsme byli i my kantoři s autoškoly na její přednášce o sexuálním obtěžování. A zde vyvstaly různé otázky a jasný výklad pravidel. Ale, to, co někdy žákyně "reklamovaly", jako že na ně byl učitel v tomto směru vulgární a že "se necítili komfortně", byl druhý extrém a sám jsem, několikrát, přistoupil ke kroku, že s touto dotyčnou do auta ne. A mnohé dámy, zejména ty slabší na jízdu autem, tohle také zkoušely, "příliš rozepnutá blůzka a příliš krátká sukně". A následně si chtěly stěžovat a svádět svoje "řidičské neúspěchy" "na nějaké svoje pocity". Takže ona tohle je i druhá strana téže mince.

+2

borobudur | 25. 11. 2021 9:33 | reakce na Kometa - 25. 11. 2021 6:48

Myslím, že studenti dobře vědí co od koho očekávat! VŠ je jedna velká drbárna!

-2
Zobrazit komentovanou zprávu

Kometa | 25. 11. 2021 6:48

Přednáška bude jistě dobrá věc, ale nic moc nevyřeší. Jedna věc je teorie ( tu ostatně ve věku na VŠ všichni znají velmi dobře ) a druhá, naprosto odlišná věc je reakce při „činu“. Respektive vůbec rozpoznání, té hranice kdy už je to fakt přes čáru, a kdy už je špatně zlehčovat situaci jakýmkoliv ale vždyť…, není to jak vidím…, atd. ( navíc úplně živě vidím, jak přednášejícím, který tématu samozřejmě velmi dobře rozumí je samotný obtěžující, a velice rád téma prodiskutuje se zájemkyněmi i po přednášce ), udělat kozla zahradníkem není neobvyklé řešení. Škola se vždy postaví za svou prestiž, o tom žádná, a právě tam je zakopaný pes, kterého je potřeba vykopat. Přednáška nepřednáška. Samotný student, začínající student, student bez pozitivní provázanosti a opory s dalšími spolužáky, vyučujícími, a vysoce postavenými místy školy s rozhodující mocí, nemá vůbec žádnou šanci. Prolomit byrokracii kdekoliv nejde do té doby, dokud se z problému neudělá veřejný problém ( problém i mimo školu), který už škola nemá šanci ututlat nebo zamést pod kobereček. Teprve pak je možné, aby moc (škola), hájila postiženou protistranu, nikoliv prestižního obtěžujícího.
P.S.. Největší smysl by přednáška měla, kdyby na ní byli studenti přímo a bez okolků informování, tj. jmenovitě , a na toho a na toho si dejte bacha … , to by z toho všeho bylo asi nejlépe proveditelné a nejúčinnější.

+2

umfa | 24. 11. 2021 10:03

To je jednoduché, nahlašte to vždy. Kluk se na Vás usměje - nahlašte to. Nabídne Vám, že Vám pomůže s projektem - nahlašte to. Odmítne Vám pomoci s projektem - nahlašte to. Řekne sexistický vtip - nahlašte to. Řekne jakýkoliv vtip - nahlašte to, moderní žena se nebaví a nesměje a on to měl vědět.

-4