E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Za Nelou Moravcovou. Připomínáme rozhovor s ženou, která se rvala se životem

25. duben 2022
59 558

Minulý rok se její příběh dostal do povědomí veřejnosti. Když Nela Moravcová vyhlásila sbírku na svůj bezbariérový byt, odvyprávěla přitom s velkou odvahou i to, jak se na vozík dostala. Dnes odpoledne rodina oznámila, že 22. dubna odešla z tohoto světa už napořád. Její otevřenost a statečnost inspirovala mnoho lidí a pomohla dalším obětem násilí. Připomínáme její příběh, jak ho pro Heroine odvyprávěla v loňském rozhovoru.

Foto: Nela Moravcová

Nelu Moravcovou v jejím bytě brutálně napadl soused. Útok jako zázrakem přežila, dva roky poté se ale pokusila o sebevraždu. Skok ze čtvrtého patra ji zanechal s rozdrcenou pánví a nehybnýma nohama. Doktoři říkali, že nepřežije první operaci. Pak, že nepřežije druhou. Přežila jich nakonec všech sedmnáct. Taky jí řekli, že už nebude nikdy chodit. Nedávno ale získala naději, že nakonec možná chodit bude…

Letos v létě jsem Nelu slyšela mluvit v televizi a zaujaly mě dvě věci: po znásilnění prý nevyužila žádnou pomoc ve formě terapie a pak taky, že u nich doma bylo to, co se jí stalo, tabu. Zajímalo mne, proč. Nela souhlasila se setkáním, na němž jsme se nejprve domluvily na tykání. Pak mi Nela se sobě vlastní otevřeností odvyprávěla příběh jejích posledních čtyř let.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!