Diskuze k článku:

Smíchovský gang a černá smečka: o životě dětí, jak ho neznáte

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Radim | 13. 7. 2021 5:34

Příběh je to pěkný, takový lidsky hřejivý, jen to autorka kazí těmi neustálými poťouhlými narážkami.

1) "nikdy jsem je neslyšela stěžovat si na svůj osud" - má to znamenat, že ostatní si pořád jen stěžují? nebo že jen "gang" zažívá těžké chvíle?

2) "lidé nám instinktivně uhýbali, jako by se báli problémů" - já, kdybych viděl velkou skupinu, čítající "smečku psů a dětí", tak také uhnu, ne kvůli autorkou snad implicitně podbízenému rasismu, ale prostě proto, že je jednodušší, když uhne jeden člověk, než když by měla uhnout celá takováto velká skupina, tomu se říká zdravý rozum

3) "nikdy jsem neměla problém s tím, že by mě neposlechl" - autorka, zdá se, opět podsouvá čtenáři, tentokrát stereotypy o výchově, se kterou ovšem uposlechnutí člověka, kterého máte rád, důvěřujete mu a vážíte si ho, nemá nic společného

4) "vzala jsem je na Prague Pride, když jsem viděla, jak si nadávají do buzerantů" - kdysi si jeden můj známý - gay - stěžoval, že na PP se s homosexualitou seznámíte asi tak, jako se na festivalu v Riu seznámíte se společenskými tanci - v Riu se všichni vrtí do rytmu samby, ale skoro nikdo tam reálně sambu netační, a na PP sice všichni mluví o homosexualitě, ale to, jak vypadá běžný homosexuál a jak vypadá jeho život, se tam také nedozvíte

+35
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Tvoje máma, Radime | 13. 7. 2021 12:44

"má to znamenat, že ostatní si pořád jen stěžují?" - to znamená, že si lidé, co se mají mnohem lépe než chudé romské děti, stěžují poměrně často a netuší, jaké to je mít se opravdu špatně.

"já, kdybych viděl velkou skupinu, čítající smečku psů a dětí, tak také uhnu, ne kvůli autorkou snad implicitně podbízenému rasismu" - Záleží na velikosti oblouku, na výrazech ve tvářích a na tom, jestli se bojíte dětí a psů. Spousta jiných se naopak přidruží, společně zasměje, poklábosí, podrbe psy apod. Je to věc předsudků, Radimku.

Na Prague Pride chodí desítky tisíc lidí, nahých tanečníků je tam velmi málo, možná ani ne pár desítek. Pokud tvůj známý přímo na Pridu nebyl, žije stejně zmanipulovaný jako většina uživatelů masových médií.

-9
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Další pejskař ze Smíchova | 29. 8. 2021 13:23 | reakce na Tereza H. - 13. 7. 2021 15:06

Bohužel musím 100% souhlasit s oběma staršími příspěvky smíchovských pejskařů (anglický výše i ten Váš), paní Iva je tu známá široko daleko. Své psy pouští na volno a nemá je pod kontrolou. Můj pes na vodítku byl její agresivní fenou napaden už třikrát (dvarkát jsme museli na veterinu), napadení dalšího psa jsem byl svědkem. Zatímco majitelka napadeného psa byla v šoku, paní Iva pokračovala v procházce, jako by se nic nedělo. Někdy mi přijde, že si ani neuvědomuje nebo nechce uvědomit, co se kolem ní děje. Špatné zkušenosti s ní mají i učitelky z nedaleké školky, prý došlo i k napadení dítěte (a jen díky tomu, že mělo na sobě zimní bundu s kapucí to neskončilo zraněním).
Když jde paní Iva se psy i s dětmi, bývají velmi početní, hluční a někdy i vulgární. Že kdokoliv z okolí přechází na druhou stranu je z mého pohledu pochopitelná reakce. A ano, někteří se tak i snaží vyhnout problémům. Nikoliv instinktivně, ale na základě svých předchozích zkušeností.
Dětí z "gangu" je mi líto a chci věřit, že jim paní Iva do života vnáší něco dobrého. Škoda jen že to stěží bude ohleduplnost a respekt k okolí. Ale třeba naopak v tomto ohledu pomohou děti paní Ivě. Přál bych to nesmírně jí, všem smíchovským pejskařům a, v neposlední řadě, všem smíchovským pejskům.

+1

babajaga | 15. 7. 2021 16:29 | reakce na Martinovo černé svědomí - 13. 7. 2021 12:48

Kolikrát se i dlouholetí manželé dokážou při různých životních situacích navzájem překvapit tak moc, že se okamžitě rozvedou, protože netušili, vedle koho vlastně celou tu dobu žili. Co proti tomu jsou "stovky hodin"? S jejich výchovou nemám osobní zkušenosti, ale řekl bych, že ani romské děti nejsou tak jednoduché, aby se během pěti dní čistého času dalo zjistit, co všechno se jim honí v hlavě (tedy co je ten jejich mentální svět).

+3

Dog owner | 14. 7. 2021 11:20

This woman is no hero. She regularly terrorizes her local community with her pack of aggressive, out of control, unleashed dogs. Multiple other dogs and people (including children) have been put in dangerous and terrifying situations due to her negligence. When she’s asked to please leash or call her dogs, she responds by screaming obscenities and then ignoring you. She shows no respect or concern for others. I’ve seen elderly dog ow era nearly hurt themselves trying to run out of the park she haunts to protect themselves and their dogs. I can’t even count how many times she’s caused situations like this. Her horrific behavior is well known and has been for years. I’m glad I know her full name now!

+12

12374 | 13. 7. 2021 15:38 | reakce na Tereza H. - 13. 7. 2021 15:06

Citace - Tereza H. / 13. 7. 2021 15:06

Příběh je opravdu hezký, dojemný, jediný problém mám s tím, že paní “vychovala” rovněž psí smečku, které vládne agresivní fena, která útočí na okolní psy. Podotýkám, že mého psa, který byl na vodítku, její fena již třikrát napadla, z toho jednou v zubech cupovala ve vzduchu. Paní fenu i ostatní pejsky ze smečky pouští na volno a nevolá při útoku zpět. Nejsem jediná, komu fena psa v okolí napadla, na vlastní oči jsem byla svědkem několika podobných útoků, které následovaly i výslechy policie a návštěvy veteriny (snad jediné pozitivum, že alespoň uhradí výlohy po ošetření a šití). Mrzí mě, že svým chováním paní velice obtěžuje okolní venčící, kteří se jí po zkušenostech už raději vyhýbají a jakmile slyší štěkot, utíkají z parků zpět do svých domovů.
Opravdu smutné, že žena, která dokáže tolik pomoci dětem, nebere ohled na jiné lidi, žijící v jejím okolí.

To je mi líto. Já venčím na sídlišti kolem našeho domu kočku a kvůli nezodpovědným majitelům psů jsem si musela pořídit pepřák. Máme před domem lavičky, kde se schází, klábosí v kroužku a psi si na volno kolem pobíhají. Když nás vidí, tak chtějí své psy přivolat, ale ti je naprosto nerespektují a ignorují je. Naštěstí jsem ten sprej nikdy nemusela použít, protože venčíme velmi blízko vchodu a většinou stihneme rychle zaběhnout do vchodu. Navíc si vybírám nepopulární hodiny. Ale už se mi stalo, že jsem stála jako bariéra mezi kočkou a velikým štěkajícím psem. Dost nepříjemné. Navíc tahle úzká skupinka ***** si uzurpovala vlastně veškerý veřejný prostor jen pro sebe a své psy. Protože oni nehodlají dodržovat vyhlášku a slušné chování.

+3

Tereza H. | 13. 7. 2021 15:06

Příběh je opravdu hezký, dojemný, jediný problém mám s tím, že paní “vychovala” rovněž psí smečku, které vládne agresivní fena, která útočí na okolní psy. Podotýkám, že mého psa, který byl na vodítku, její fena již třikrát napadla, z toho jednou v zubech cupovala ve vzduchu. Paní fenu i ostatní pejsky ze smečky pouští na volno a nevolá při útoku zpět. Nejsem jediná, komu fena psa v okolí napadla, na vlastní oči jsem byla svědkem několika podobných útoků, které následovaly i výslechy policie a návštěvy veteriny (snad jediné pozitivum, že alespoň uhradí výlohy po ošetření a šití). Mrzí mě, že svým chováním paní velice obtěžuje okolní venčící, kteří se jí po zkušenostech už raději vyhýbají a jakmile slyší štěkot, utíkají z parků zpět do svých domovů.
Opravdu smutné, že žena, která dokáže tolik pomoci dětem, nebere ohled na jiné lidi, žijící v jejím okolí.

+13

babajaga | 13. 7. 2021 14:53 | reakce na Marie - 13. 7. 2021 14:09

Nejhorší předsudek ze všech je, když někdo chápe odlišné názory jako předsudky.

+10

Radim | 13. 7. 2021 14:14 | reakce na Tvoje máma, Radime - 13. 7. 2021 12:44

Chces-li se skupině vyhnout, tak jim uhnes a necekas, až uhnou oni tobe. Nechces-li se jí vyhnout, dáš se s nimi do řeči. Jsi-li blbec, vidíš v tom předsudky.

Jsi-li fnukna, fnukas, že se máš špatně. Ale to, zda jsi fnukna, je záležitost toho, co máš v palici, ne toho, kolik máš na kontě. To platí na všechny bez rozdílu. Představ si, že žijí i chudí Romové, kteří fnukaji.

Nevím, proč pleteš nahé tanečníky do PP. Známý tam samozřejmě byl, nevím, kdes sebral tu blbost, že je zmanipulovaný, asi si tu potřebuješ honit... Své předsudky...

0

Marie | 13. 7. 2021 14:09

Mně se článek líbí, některé komentáře jsou smutně zbytečné. Autorka nikomu nic implicitně nepodsouvá a je to hezky napsané. Fandím všem, kteří se podobným způsobem snaží pomáhat a nejsou zaslepení předsudky.

-1

Martinovo černé svědomí | 13. 7. 2021 12:48 | reakce na Martin Vaněk - 13. 7. 2021 8:53

Žena, která několik let žije v domě s několika romskými rodinami a tráví stovky hodin s romskými dětmi a stará se o romské dítě z děcáku, nemá tušení o jejich mentální světě. Jaký idiot musíte být, abyste toto dokázal napsat?

0

umfa | 13. 7. 2021 12:45 | reakce na Evita - 13. 7. 2021 10:16

Lásku a péči by měly mít všechny děti, bohužel jí není na světě dost a musí se nějak rozdělit...

+1

Tvoje máma, Radime | 13. 7. 2021 12:44 | reakce na Radim - 13. 7. 2021 5:34

"má to znamenat, že ostatní si pořád jen stěžují?" - to znamená, že si lidé, co se mají mnohem lépe než chudé romské děti, stěžují poměrně často a netuší, jaké to je mít se opravdu špatně.

"já, kdybych viděl velkou skupinu, čítající smečku psů a dětí, tak také uhnu, ne kvůli autorkou snad implicitně podbízenému rasismu" - Záleží na velikosti oblouku, na výrazech ve tvářích a na tom, jestli se bojíte dětí a psů. Spousta jiných se naopak přidruží, společně zasměje, poklábosí, podrbe psy apod. Je to věc předsudků, Radimku.

Na Prague Pride chodí desítky tisíc lidí, nahých tanečníků je tam velmi málo, možná ani ne pár desítek. Pokud tvůj známý přímo na Pridu nebyl, žije stejně zmanipulovaný jako většina uživatelů masových médií.

-9

Jan | 13. 7. 2021 12:29 | reakce na Martin Vaněk - 13. 7. 2021 8:53

Paní má můj obdiv.

+5

Evita | 13. 7. 2021 10:16

Děti jsou jedinečné a každé si zaslouží lásku a péči, bez výjimky! Kdo tohle nechápe, nerozumí základním principům života. Držím paní palce a má můj obdiv, stejně tak všechny děti, které k ní našly cestu. EN

+13

Martin Vaněk | 13. 7. 2021 8:53

Co napsat? Prostě - sluníčkářka v akci... O životě cikánů a jejich mentálním světě nemá autorka zjevně ani tušení, a vychází jen z divadla, které jí předkládají.

+5

Radim | 13. 7. 2021 5:34

Příběh je to pěkný, takový lidsky hřejivý, jen to autorka kazí těmi neustálými poťouhlými narážkami.

1) "nikdy jsem je neslyšela stěžovat si na svůj osud" - má to znamenat, že ostatní si pořád jen stěžují? nebo že jen "gang" zažívá těžké chvíle?

2) "lidé nám instinktivně uhýbali, jako by se báli problémů" - já, kdybych viděl velkou skupinu, čítající "smečku psů a dětí", tak také uhnu, ne kvůli autorkou snad implicitně podbízenému rasismu, ale prostě proto, že je jednodušší, když uhne jeden člověk, než když by měla uhnout celá takováto velká skupina, tomu se říká zdravý rozum

3) "nikdy jsem neměla problém s tím, že by mě neposlechl" - autorka, zdá se, opět podsouvá čtenáři, tentokrát stereotypy o výchově, se kterou ovšem uposlechnutí člověka, kterého máte rád, důvěřujete mu a vážíte si ho, nemá nic společného

4) "vzala jsem je na Prague Pride, když jsem viděla, jak si nadávají do buzerantů" - kdysi si jeden můj známý - gay - stěžoval, že na PP se s homosexualitou seznámíte asi tak, jako se na festivalu v Riu seznámíte se společenskými tanci - v Riu se všichni vrtí do rytmu samby, ale skoro nikdo tam reálně sambu netační, a na PP sice všichni mluví o homosexualitě, ale to, jak vypadá běžný homosexuál a jak vypadá jeho život, se tam také nedozvíte

+35