Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Mýtus dokonalé matky. Proč nám škodí přesvědčení, že nestačí být jen dostatečně dobrá

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

BR | 9. 2. 2022 14:00

Dokonale jste predvedli, ze nejste soucasti reseni, ale soucasti problemu. Propagace kojeni, necitliva vuci potrebam konkretnich rodin, nijak eticky neregulovana a postavena na vedecky nepodlozenych argumentech a neferovem srovnani vuci umelemu mleku je ukazkovym pripadem antifeminismu a diktatu smerem k zenam. Laktacni sikana prikazuje kazde bez rozdilu kojit, citove vydira a vubec nebere v potaz autonomii matky. Kojeni neni povinnost a melo by byt svobodnou volbou, ne dusledkem spolecenskeho tlaku. Vetsi problem nez v marketingu nahrad MM (ktery je velmi prisne regulovany!) vidim v nicim neomezenem psychickem natlaku na zeny, aby kojily, a ve vysoce selektivnich mainstreamovych informacich o kojeni (je

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 9. 2. 2022 22:01

Můžete mi prosím připomenout o co jde? Nevšiml jsem si, že by byl někdo šikanován kvůli tomu, že kojí. Podle mě je to spíš každému úplně šumák (nebo aspoň mně ano). Ať si každý nachystá své dítě do života jak sám uzná za vhodné, protože teprve čas a několik generací ukáže, kdo vlastně měl v různých kontroverzních otázkách pravdu.

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Tereza | 11. 2. 2022 19:50

Myšlenka hezká, provedení pokulhává...
Možná, kdyby si autorka ušetřila onen pro vyznění článku naprosto zbytečný rant o tom, jak je kojení absolutně nezbytné, tak by zbylo víc než jen hořká pachuť z toho, že "zase jedna, co má jasno v tom, jaké mají mít ostatní priority".
Koneckonců, není to vnucování kojení jen další z velké řady imperativů "dokonalého mateřství"?

+2

Milena | 10. 2. 2022 19:15

o tom, jak je v ČR masivně porušován kodex marketingu náhrad by mohly být popsány mnohem větší stohy papíru, než už jsou. Nejnovější skandál České neonatologické společnosti je příkladem: http://spokojeni.org/2022/02/ceska-neonatologicka-spolecnost-nesmi-byt-garantem-bfhi-ani-cenzurovat-kodex/?fbclid=IwAR1qsivjanfyL0kCaavwBWJPHWATrj58ZTHeKlkk6Yq1bUcGDBOOOTREiNs
Kojení a jeho vliv na matku a dítě jsou podrobně vědecky zkoumány a každý rok objevujeme nové funkce, složky a vlastnosti, kterým se pak pokoušíme přiblížit v náhradách.
Kojení není v ČR dostatečně podporované a i v této diskuzi je několik narativů, které výslovně podporuje marketing firem UM. (Například, že nejsou vědecké podklady pro podporu kojení, že je nespravedlivé srovnání MM a náhrady, že jde o věc osobního pohodlí atd.)
Pokud bereme kojení jako normu, nikomu tím nic nevnucujeme. Je ale smutné pokud se ženy rozhodují nekojit, protože nemají dost informací, nebo o kojení přichází díky poškozujícím radám, které jim dává personál vyškolený s podporou výrobců náhrad mateřského mléka.

+4

Milena | 10. 2. 2022 19:03 | reakce na breburda - 9. 2. 2022 10:10

Že? Také mi přijdou fotky a ještě víc videa s filtry divná. Navíc pak musí být strašně nepříjemné se dívat na vlastní obličej, který je tak odlišný od toho "filtrovaného".

+1

Milena | 10. 2. 2022 19:03 | reakce na Michal Macek - 9. 2. 2022 7:42

Mucha jde vždycky na dřeň :-D

0

umfa | 9. 2. 2022 22:01 | reakce na BR - 9. 2. 2022 14:00

Můžete mi prosím připomenout o co jde? Nevšiml jsem si, že by byl někdo šikanován kvůli tomu, že kojí. Podle mě je to spíš každému úplně šumák (nebo aspoň mně ano). Ať si každý nachystá své dítě do života jak sám uzná za vhodné, protože teprve čas a několik generací ukáže, kdo vlastně měl v různých kontroverzních otázkách pravdu.

-1

BR | 9. 2. 2022 14:00

Dokonale jste predvedli, ze nejste soucasti reseni, ale soucasti problemu. Propagace kojeni, necitliva vuci potrebam konkretnich rodin, nijak eticky neregulovana a postavena na vedecky nepodlozenych argumentech a neferovem srovnani vuci umelemu mleku je ukazkovym pripadem antifeminismu a diktatu smerem k zenam. Laktacni sikana prikazuje kazde bez rozdilu kojit, citove vydira a vubec nebere v potaz autonomii matky. Kojeni neni povinnost a melo by byt svobodnou volbou, ne dusledkem spolecenskeho tlaku. Vetsi problem nez v marketingu nahrad MM (ktery je velmi prisne regulovany!) vidim v nicim neomezenem psychickem natlaku na zeny, aby kojily, a ve vysoce selektivnich mainstreamovych informacich o kojeni (je

+5

Ulka | 9. 2. 2022 10:15

No, však právě proto:o) A přesto to většina lidí dělá (i já někdy:o). Snaha o dokonalost, když je všude kolem? to byl jen malý příklad oné domény povrchu ve společnosti, v nás.

+2

breburda | 9. 2. 2022 10:10 | reakce na Ulka - 9. 2. 2022 9:25

Vlastní fotografie s filtry jsou strašně zvláštní jev. Jakoby.. proč? Vždyť hned zkraje musí člověk vědět, že si na něco hraje, že lže, že mění realitu. Nechci tím takové lidi odsuzovat, jen mi to přijde zvláštní. Protože už tak máme v životě povrchnosti a různého předstírání dost, tak proč si ještě další dobrovolně přidávat.

+3

Ulka | 9. 2. 2022 9:25

Důvod, proč chceme být nejlepší, výjimečné (slovu "dokonalé" se vyhýbám, neb cítím jak je pošetilé:o)) je zřejmě v každé z nás jiný, a nejspíš by si s ním vyhrála dobrá psychoanalýza. Co mi přijde společné, je orientace společnosti na povrch. Už jen vlastní fotografie s filtry:o), o nichž víme, že jsou tak trošku nereálné, ale vypadají skvěle.

+3

Šárka | 9. 2. 2022 8:42

Děkuji !!!

+1

Michal Macek | 9. 2. 2022 7:42

k tomu mam zas tematickou pisnicku :))

https://www.youtube.com/watch?v=vsXdRJbAXdY

0