Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Lituju všech dní, kdy jsem nemohla být sama sebou

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Viky | 10. 12. 2020 7:45

Hnus je tvůj úhyl. Nezáleží jak vypadá, ale že je konečně šťastná. Neodsuzuj druhé. Co kdyby ses tak narodila ty nebo někdo z tvých blízkých? Nemůžou za to. Tak jim přej taky jejich štěstí.

+61
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Debora | 10. 12. 2020 7:02

Stejně vypadá pořád jako chlap. Kam to spějeme, když podporujeme takové úhyly? Hnus.

-76

Diskuze k článku:

Marie | 12. 12. 2020 23:33

S tím, že je někdo trans, nemám problém. Ale mám problém pochopit, proč muž cítí potřebu stát se lesbickou ženou.

0

Pavel | 10. 12. 2020 17:03

Jít čelem proti své úzkosti. Za mne velká úcta -

0

Vlasta | 10. 12. 2020 13:53

Jen by mě zajímalo, jak to bylo s tou první ženou, že nic netušila, o tom tam nemluví.

0

Eva | 10. 12. 2020 12:38

Nádherný rozhovor, moudrá žena. Velmi mi pomohl ve vnímání situace těchto lidí. Moc ji a všem. kteří musí tuto nelehkou věc řešit, držím palce, přeji štěstí. Všem, co si tímto musí projít a řešit to, přeji sílu a šťastné vyřešení situace. A ostatní, kteří nemusí něco takovéhoto řešit, buďte za to rádi a snažte se pochopit o co jde. Nemusíte je podporovat když nechcete - ale ani je neponižujte, nesuďte. Svědčí to pouze o vaší hlouposti, nebo potřebě zvyšovat si sebevědomí kopáním si do nich.

+19

K | 10. 12. 2020 11:07

Děkuji Andree za její odvahu a otevřenost.

+5

Kristina Pečlová | 10. 12. 2020 10:33

Tato problematika mne zajímá, protože já sama se zabývám antroposofií, to je filosofie, kterou zpřístupnil filosof Rudolf Steiner, zakladatel mj. waldorfského školství. Dle antroposofie je člověk čtyřčlánková komplikovaná duševně-duchovní bytost s prognózou budoucího vývoje, kde sexuální identita je pouze jednou složkou osobnosti. Protichůdné názory, které se s touto oblastí pojí, vycházejí z neznalosti člověka, kterého pokládají pouze za fyzické tělo, rozdělené na dvě pohlaví. Trans osobnosti, nezřídka velmi inteligentní, vzdělaní a příjemní lidé, kteří usilují o sebepoznání, by v antroposofii nalezli odpovědi na své otázky. To ovšem předpokládá přijmout myšlenku reinkarnace, a s tím spojené střídání pohlaví. Také, že muž má éterné tělo ženské a žena éterné tělo mužské. V daleké budoucnosti vymizí v lidstvu dvojpohlavnost, resp. pohlavnost jako taková. Více v přednáškách a knihách R.Steniera, které jsou dostupné v knihovnách a na internetu.

0

Debora | 10. 12. 2020 7:02

Stejně vypadá pořád jako chlap. Kam to spějeme, když podporujeme takové úhyly? Hnus.

-76

Terezie | 27. 12. 2020 18:21 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Nehledě na to, že translidé jsou všude a nejspíš je potkáváte denně na místech, na kterých byste je ani nečekal. Starají se o vás ve zdravotnictví, vozí vás v autobusech, nosí vám poštu, pečou chleby nebo řídí velké podniky. Co byste řekla tomu, kdybyste se dozvěděla, že vaše šéfka, kterou máte ráda, nebo nejlepší kamarádka jsou ženami, které prošly přeměnou? Nejspíš vám to ale nikdy neřeknou (a není k tomu ani důvod, neboť jsou to ženy), protože z vás cítí, že máte problém sama se sebou.

+1

Terezie | 27. 12. 2020 18:17 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

S největší pravděpodobností Andreu v životě nikdy nepotkáte, nebudete s ní mluvit, natož žít nebo pracovat. Proč vám tedy tak vadí, co udělala? Nemělo by vám to být náhodou úplně šumák? Nám je taky jedno, jak vypadáte a pochybuji, že vypadáte úplně jako dokonalá žena bez jakýchkoliv mužských znaků. Takže uklidněte hormon, začněte se věnovat tomu, čemu se věnovat máte a lidi, do kterých vám nic není, nechte na pokoji.

+1

Vašek | 13. 12. 2020 10:35 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Změnu pohlaví jsem u nás prodělával jako jeden z prvních,za hluboké totality.Vše zdarma,dnes za inj.hormony platím poměrně dost peněz.Hormonální léčbu(po schválení lékařským zasedáním),asi 11 operací.Měl jsem kamarády,přátele,dívku-později manželku.Ustál jsem to,přesvědčil jsem ty,co pochybovali,vychovali jsme adopt.syna,kterému je dnes přes 30 let a stýkáme se jako rodina.Prosadil jsem se v zaměstnání-vždycky jsem pracoval na vedoucí pozici,myslím že i v životě.Je to o síle,o tom,nedat se,uhájit si svoji identitu,na kterou má každý,každý právo.

+1

Markus | 10. 12. 2020 14:54 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Debora: zase jedna primo ucebnicova ukazka velmi nebezpecne, pod unosnou miru snizene inteligence a takrka nuloveho socialniho citeni.
Ver mi, ze jsem radsi obklopen "uhyly" nez lidem tobe podobnym.

+6

Hana | 10. 12. 2020 12:58 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

No jako chlap tedy zrovna moc nevypadá :D A holt ne vždy typ těla (mužské, ženské) zaručí dotyčné osobě i mysl, pocity, touhy, emoce toho daného těla .... Zřejmě tělo nemá vliv na to jak člověk přemýšlí, jak se cítí, co se mu líbí, jak si připadá, po čem touží, jak uvažuje .....

A nakonec i v biologii víme, že to zdali se ze zárodku vyklube mužské nebo ženské tělo že za to odpovídají a rozhodují hormony :)

+2

Adalbert | 10. 12. 2020 11:49 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Citace - Debora / 10. 12. 2020 07:02

Proč máte takovou potřebu veřejně prezentovat svou netoleranci a hloupost?

+5

Magda | 10. 12. 2020 11:20 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Mně připadá obdivuhodná, jak se se vším poprala a našla řešení a ještě pomáhá druhým.

+10

Marta | 10. 12. 2020 8:18 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Jen doufám, že paní nebude číst příspěvky pod svým rozhovorem. Protože věřím, že některé příspěvky zde budou opravdu hnusné. Jak dokazuje hned první příspěvek ¨ Debory, která nic nepochopila, nebo vlastně asi pochopit ani nechtěla

+11

Viky | 10. 12. 2020 7:45 | reakce na Debora - 10. 12. 2020 7:02

Hnus je tvůj úhyl. Nezáleží jak vypadá, ale že je konečně šťastná. Neodsuzuj druhé. Co kdyby ses tak narodila ty nebo někdo z tvých blízkých? Nemůžou za to. Tak jim přej taky jejich štěstí.

+61