Diskuze k článku:

Co mě moje dvouletá dcera naučila o feminismu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

| 27. 11. 2020 10:46

Asi se k tomu musím vyjádřit a rád si poslechnu protinázor, ale přijde mi, že se zase hledají problémy tam, kde nejsou.

Příběh jedna - sestřička se zeptala an pohlaví kvůli barvě zavinovačky. Napadlo Vás někdy, že jsou matky, které to řeší přesně obráceně a tu růžovou pro holčičku prostě chtějí? Že jsou to naučené vzorce chování dané společností - ano jsou. No a? Kdo určil, že je to špatně? Vážně ta růžová zavinovačka tak ublíží?
Možná se mohla sestřička zeptat, jakou barvu chcete a pan Houdek mohl odpovědět, že je mu to jedno.

Příběh dva - identifikace pohlaví dítěte na pískovišti dle oblečení. No, pokd to dítě není nahé, tak jak to má cizí člověk, zvlášť třeba u ročního dítěte poznat? Taky se mi to stalo několikrát, ale rozhodně jsem se tím necítil pohoršen. Prostě za dané situace je oblečení rozlišovacím znakem, tečka. Nikdo naštěstí nenutí pana Houdka oblékat své dítě dle pohlaví (a tak je to správně), ale pohoršovat se nad tím, že v takovou chvíli někdo určí pohlaví dítěte špatně?? Vážně? Pak se můžeme bavit o tom, že děti jsou do určitého věku asexuální a měly by se nazývat zájmenem TO. Třeba by se to panu Houdkovi líbilo více.

Příběh s hlazením po hlavičce - naprosto souhlasím, cizí ženská nemá co šahat na dítě. Ale jak to sakra souvisí s feminismem? Kdyby to byl clapeček, tak ji nechá?

Výchova ke konsentu - z článku není jasné, jak moc je to myšleno, ale zažil jsem už to, že se s dítětem diskutuje o všem - a tohle dopadne rozmazleným frackem. Pokud je to myšleno tak, že dítě musí vždycky dát souhlas ohledně svého těla, k tomu není co vytknout. Ovšem jen do té chvíle, než si dítě u doktorky postaví hlavu, pak holt konsent nekonsent. Dítě má mít hranice a autoritu.

K příbehu s pískovištěm můžu jenom souhlasit.

+150
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Petr C. | 1. 12. 2020 19:29

Nechci se přít o terminologii, ale v praxi vidím něco jiného.
Ty akční holky, se kterými je taková zábava a chlapi (a kluci) je mají v takové oblibě, protože se nechovají jako princezničky a nekazí zábavu, se zpravidla k feministkám nehlásí.
Nevidí k tomu důvod, jim je mezi chlapama dobře, protože chlapi si žen a dívek, se kterými nejsou problémy váží a spíš se jim snaží zalíbit a jsou rádi, že je mezi sebou mají.

K feminismu se hlásí ty ženy a dívky, které svým chováním či zjevem odpuzují nejen muže, ale často i jiné ženy a pobývat v jejich blízkosti je pociťováno jako nepříjemné, což jim okolí občas dá najevo. Některé si uvědomí, že chyba je v nich a začnou se sebou něco dělat. Když vydrží, tak je kolektiv přijme a je po problému. Z těch se feministky nestávají.
Jednu takovou kolegyni, která měla kvůli nezájmu světa o ni a kvůli životní bezradnosti náběh na feministku jsem kdysi vyhecoval, ať jede s náma na vodu (tehdy jsem byl ještě mladý, relativně štíhlý a tmavovlasý). Místy z nás byla na prášky, protože to byla série neuvěřitelných příhod na hony vzdálených tomu, co zažívala předtím, ale ve zdraví to přežila a za pár měsíců jsem ji uviděl, jak se tulí k bráchovi mého kámoše. Pak jsem ji x let neviděl a když jsem ji potkal, tak už spolu měli dvě děti. Zřejmě jí došlo, že když přežila pět dní s náma na vodě, tak už ji tento svět nemá čím zaskočit a vylezla ze své ulity na světlo. Jak se říká, co člověka nezabije, to ho posílí a poté, co se člověk ze zážitku vzpamatuje, tak si začne sám sebe více vážit a víc si věřit, protože ví že to zvládl. Zároveň získá i mnoho zážitků, které může vyprávět a tím se stane pro okolí zajímavým. Děvče prostě vycítilo šanci a chopilo se jí.
V jedné firmě měli přípravářku, která byla takový ramenatý babochlap, měla i takový spíše chlapský obličej a malé prsa, ale měla nádherně modré oči, hezký hlas, uměla se usmívat na svět a chovat se k lidem okolo sebe normálně. Stačilo to k tomu, aby ji lidé brali a v kolektivu byla oblíbena. Jak to měla v osobním životě jsem nezjišťoval.
Nedávno jsem ji potkal a je furt stejně vysmátá a v pohodě.

Noa pak zbývají ty ženy a dívky, které kvůli své povaze, často zmršené špatnou výchovou své okolí odpuzují a neumí si najít k lidem kolem sebe cestu, nebo jenom k úzkému kroužku stejně postižených. O takové krávy samozřejmě nestojí ani chlapi a vyhýbají se jim obloukem.
Ony si nepřipustí, že chyba je především v nich, že člověk musí jít světu naproti a něco ostatním lidem nabídnout, aby se s nimi ti lidé cítili dobře. Nechovat se k ostatním jako k blbcům, kteří jí nejsou hodni, netvářit se povýšeně, kysele nebo otráveně, na to není nikdo zvědavý. I introvertní člověk může být platným členem kolektivu, když si v něm dokáže najít svoje místo.

Margaret Thatcherová kdysi prohlásila, že feministky jsou ženy, které by chtěly něco dostat, aniž by pro to musely něco udělat.
A vo tom to je.

-21
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Petr C. | 8. 9. 2021 23:19

Citace - B / 5. 8. 2021 11:01

Tyhle odborné názory na feministky mají muži s malým penisem a odstátýma ušima.

Soudíte zřejmě z vlastních zkušeností s muži. :-D
O mě se nemusíte bát, já mám 17/6 a uši mám normální.

0

Petr C. | 8. 9. 2021 23:15

Pokračování předchozího příspěvku:
Ženě chlapi ochotně a trpělivě vysvětlí a ukážou jak má něco udělat - borcovi by řekli, ať si to najde sám.
Na druhou stranu existuje spousta šikovných a schopných děvčat a žen a ty nikdo nešikanuje ani jinak neponižuje, spíše naopak. A pokud má dotyčná ještě sympatické vystupování, tak bývá v kolektivu oblíbena.
Prostě odvíjí se to od schopností, povahy, vystupování a taky od vzhledu, to si nebudeme zastírat. Nikde jsem nepsal, že pokud je žena hezká a milá, že se nemusí snažit.

Podle mě žádná žena nemá důvod podporovat feministická hnutí - feminismus je totiž nešťastné hnutí nešťastných žen. Feminismus postupuje cestou konfrontace, využívá argumentační fauly, zveličuje, překrucuje příčinu a důsledek atd. Možná se tak dá něčeho dosáhnout, ale příjemného pracovního prostředí, odpovídajícího finančního ohodnocení a dobrého pocitu z práce těžko.
Osobně bych se takto vystupujícího pracovníka co nejrychleji zbavil bez ohledu na věk, vzhled a pohlaví, než rozeštve kolektiv. Výše popsanými cestami je možno dosáhnout naplnění svých pracovních a životních ambic daleko lépe, snadněji a dříve.

Nastavení toho, co kdo bude dělat v domácnosti je zase jiný příběh, to záleží na situaci konkrétní rodiny, každý to má jinak. To by bylo na samostatné pojednání.

-1

Petr C. | 8. 9. 2021 23:06 | reakce na Petr C. - 8. 9. 2021 23:04

Dával jsem reagovat na předchozí příspěvek od Babs, nevím proč se to neoznačilo jako reakce, aby bylo vidět, k čemu to patří.

0

Petr C. | 8. 9. 2021 23:04

Jsem tu zase po čase zabloudil.
Sorry jako, ale ten váš příspěvek nemá hlavu ani patu, podsouváte mi věci o kterých jsem vůbec nepsal a které nedávají smysl. Buď máte v hlavě takový guláš a nejste schopna pochopit smysl přečteného textu nebo jste vyrobila takovou změť výroků, které z mých příspěvků nijak nevyplývají, mnohdy jim dokonce protiřečí, úmyslně, aby jste se mohla potom do mě navážet.

Zkusím to vzít popořádku.
Co přesně feministky chtějí, to by měly definovat samy feministky.
Cesta k lepšímu pracovnímu zařazení ani k lepšímu platu pro ženy nevede přes feminismus, ale přes schopnosti, odborné znalosti a povahové vlastnosti (komunikativnost, otevřené chování, schopnost práce v týmu, výdrž, spolehlivost aj.).
Rozebíral jsem to níže: příspěvek z 1. 12. 2020 18:31

Dneska nejsou lidi, odborně zdatné pracovníky si firmy přetahují mezi sebou, tak se člověk nesmí bát zkusit si sehnat nové místo za víc peněz - pokud fakt něco umí, tak mu po podání výpovědi firma leckdy zkusí novou nabídku dorovnat nebo i přeplatit, aby neodcházel. Případně mu vyjde vstříc nějak jinak, záleží co dotyčného k odchodu vede.
Pokud ho nechají bez komentáře odejít, tak asi zas tak nepostradatelným odborníkem nebyl.
On to není zas tak řídký případ, že člověk neumí posoudit míru svých schopností a neschopností a buď se zbytečně podceňuje, nebo se mylně domnívá jaký je borec.
Nebo neumí svoje schopnosti zbytku světa prodat.
Mě je skoro padesát, mám odklepáno pětadvacet let a musím říct, že ten apriorní despekt ke schopnostem žen je mnohdy oprávněný, vychází ze zkušenosti. A to ženě kolikrát projde i něco, za co by chlapovi šáhli na peníze nebo ho vyhodili - řekne se: ,,No jo, ženská, co bys chtěl.

0

Babs | 9. 8. 2021 13:18 | reakce na Petr C. - 1. 12. 2020 19:29

Asi mi ve vašem příspěvku uniká nějaká souvislost. Podle vás tedy feministky vyžadují rovný přístup - tedy mimo jiné stejné platy jako muži za tutéž práci, stejné šance na získání stejných společenských funkcí/kariéry, rovné rozložení povinností v rodině pro muže a ženu - protože se cítí být vzhledově/povahově neatraktivní? Proč jen tato část žen? Pak tedy asi podle vaší logiky naopak atraktivní ženy nemají ambice a netouží po seberealizaci a rovných příležitostech, nebo jste přesvědčený, že dnes již nemají hezké a příjemné ženy žádné překážky v realizaci svých životních cílů a proto nemají důvod podpořit feministická hnutí? Neboli ve zkratce předpokládáte, že všem ženám vychází - nebo snad stačí ke spokojenosti - životní strategie "já se nemusím sama snažit, protože jsem hezká a milá"? Nemůžu si pomoct, strašně mě taková představa světa rozesmála, považuji se totiž za atraktivní ženu:)

+1

Petr | 5. 8. 2021 20:32 | reakce na Václav - 5. 8. 2021 12:48

Aha, a podle stejného vzorce se katolická církev vzdala svých středověkých metod a postupů, protože to říká, a to, že například v Polsku už zase zakazuje potraty, nic neznamená, že.

Takže tu máme jednoho velkohubého naivu, který věří, že Antifa už není radikální hnutí, prostě proto, že to říká.

-2

umfa | 5. 8. 2021 14:43 | reakce na Clára - 5. 8. 2021 10:40

Všechny ty řeči kolem Antifa mi připadají vcelku přitažené za vlasy a to ať je vyslovují příznivci nebo odpůrci :-) Motá se tam nepochopení co je to vlastně levice a pravice, novináři s oblibou prohlašují odnož krajní levice za krajní pravici, je tam úplné nepochopení fašismu který se zhusta plete s nacismem a i když už oba politické směry vyčpěly a neznamenají totéž co kdysi, přeci jenom by se s těmito termíny nemělo zacházet tak volně :-) Já činnost Antifa nesleduji, vlastně mě vůbec nezajímá a proti nim (ani pro ně) nemám jediného slova, jen by se neměla motat fakta podle okamžité nálady mluvčího.

0

Radim | 5. 8. 2021 14:26 | reakce na Václav - 5. 8. 2021 12:48

Kdybych založil či vedl lokální odnož hnutí, jehož název je ve světě velmi slabě řečeno kontroverzní, tak bych samozřejmě chtěl, aby lidé věřili přesně tomuto, co do mně teď válíš. Kdyby se ale opravdu odřízli, tak by to udělali úplně, včetně změny názvu a dalších věcí, které zůstaly.

A jak jsem řekl, militantní akce nejsou jen rváči v ulicích. Pokud tvrdíš, že Antifa není militantní, protože nezapaluje auta a baráky, tak nevíš nic o ničem, takže nepoučuj.

0

Václav | 5. 8. 2021 12:48 | reakce na Radim - 5. 8. 2021 11:08

Mansplaining v praxi.
Vytáhni si hlavu ze zádele. Kdybys studoval českou histroii antifa, tak bys věděl že je od 90let bez vlivu antifa hnutí v evropě. Jede si svoji linku. Bez molotowů. Bez militantních akcí.
Jdi si honit ego někam jinam. Ona to napsala přesně tak jak to je, víš tužku.

0

Radim | 5. 8. 2021 11:08 | reakce na Clára - 5. 8. 2021 10:40

Jestliže jste na toto téma dělala diplomovou práci, pak jistě víte dvě důležité věci:

1) právě historie extremistických hnutí dává ty nejlepší příklady toho, že oddělovat regionální či národní pobočku jakéhokoliv hnutí od jeho nadnárodní centrály tvrzením: "ale oni nejsou takoví" je neodpustitelně naivní

2) slovo "militantní" má daleko širší význam, než jen pouliční rváče...

Já jsem rád, když mě někdo považuje za antifašistu ve smyslu člověka, který odmítá fašistické postoje, ale odmítám být jakkoliv spojován s Antifou. Být jejich členem, nebo s nimi jen být spojován, je ostuda, protože co říkají, že dělají, a co opravdu dělají, není vždy totéž.

0

B | 5. 8. 2021 11:01 | reakce na Petr C. - 1. 12. 2020 19:29

Tyhle odborné názory na feministky mají muži s malým penisem a odstátýma ušima.

0

Clára | 5. 8. 2021 10:40 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:59

Moje diplomová práce měla za cíl zmapovat historii, vývoj a problematiku extremismu v ČR. Antifa, tedy antifašistická hnutí se řadí mezi "sluníčkovou" politiku. V ČR nikdy nešlo o militantní hnutí, spíše byli a stále jsou pouze radikálnější ve svých názorech. Boje v ulicích? To je legrační myšlenka. Tady nikdy nic takového nebylo, Tedy ne v době, kdy by žil pan Houdek. Spíš to bylo o mini rvačkách proti nacistům a fašistům, jinak nazývaných skinheads. Jejich cílem je svoboda, rovná práva, konec rasismu, antihomofobie, antisemitismu a jiných fašistických způsobů uzmutí svobod občanům.
Jako člověk s titulem z oboru který tato hnutí zkoumá, je mi sympatické, když se o někom tvrdí že je antifašistou. Víte pane, mnohem větší obavy bych měla z těch, kteří stojí na opačné straně barikád. Pokud je tedy pan Houdek antifašista, tak i když jsem ho do dnešního dne neměla ráda, tímto si u mě získává sympatie. Vaše tažení proti jeho osobě mu spíš přihraje body nežli naopak.
Hezký den.

+1

Radim | 5. 8. 2021 10:01

Mno nic. Je načase začít veřejně bojkotovat magazín Heroine za v demokratickém světě zcela nepřípustnou cenzuru. Očividně tu člověk nemá právo se zeptat, jestli považují za normální ptát se ve svých interview žen na to, jestli nebloudí v koupelně.

-1

Radim | 5. 8. 2021 9:47 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:53

Panebože, Houdek má firmu! Rychle všichni do krytů!!! :-D

Klid, pane antifeministo. Houdek je tak neschopný jedinec, že ani neumí napsat gramaticky správně svůj vlastní životopis.

0

umfa | 5. 8. 2021 9:32 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:59

A to ještě nevíte, že vám vykopal pod barákem tunel a nanosil tam dynamit :-)

+2

Antifeminista | 5. 8. 2021 7:59 | reakce na Radim - 5. 8. 2021 7:55

Je to on.
Houdy je znama firma. Jeden byvaly extremista jej prasknul. Brzy vse praskne. Pak uz nenapise ani carku!

+1

Radim | 5. 8. 2021 7:55 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:43

Nemám pocit, že by pan Houdek svým profilem typově odpovídal člověku, který by v čele ozbrojených bojovníků páchal teror v ulicích měst, jestli jste tedy měl na mysli toto.

+2

Antifeminista | 5. 8. 2021 7:53 | reakce na Radim - 5. 8. 2021 7:45

Ztraceny pripad?? Vzdyt ma firmu, udajne hodne penez (byt v Praze, dum v cizine), vitezil v bojovCh umenich, ma zbrojni prukaz, pisi o nem VSECHNA media!!! On neni chcipacek. On taha za nitky a vede ANTIFU. stoji za vswmi podivnymi kauzami: medializace smrt roma v Teplicich, METOO v CR, zakaz chovu zvirat v kleci, odzborojeni ceskych obcanu, chce vysoke tresty za znasilneni a chce prosadit manzelstvi pro LGBT lidi.

-3

Radim | 5. 8. 2021 7:45 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:20

Pan Houdek je ztracený případ. Vždyť ten chlap si neumí ani napsat profil na LinkedInu bez překlepů a pravopisných chyb. Hlavně ale, že se tam chlubí svým veganstvím.

-1

Antifeminista | 5. 8. 2021 7:43 | reakce na umfa - 5. 8. 2021 7:31

Proc to zlehcujete? Chapete ze Pavel Houdek patril nebo spis stale patri k nejradikalnejsi skupine v CR? Je ozbrojeny, ma firmu na sebeobranu, umi bojove sporty, ma strategicke uvazovani jako maji clenove zasahovek, jeho zena je feministka a uci jine zeny a divky bojovym technikam. Chapete ze jsou to nebezpecni lide? Antifa. Oni to zalozili.

-1

Radim | 5. 8. 2021 7:37 | reakce na Anežka Doležalka - 5. 8. 2021 7:26

Normální výchova. To je klasický přístup, který respektuje všechny. I lidi, které zrovna nevychováváte.

0

umfa | 5. 8. 2021 7:31 | reakce na Antifeminista - 5. 8. 2021 7:20

Ale to je přeci v pořádku, vždyť jsme tady na extrémistickém serveru.

+2

Anežka Doležalka | 5. 8. 2021 7:26

Montessori výchova. Tohle je klasický respektující přístup.

0

Antifeminista | 5. 8. 2021 7:20

Pan autor Pavel Houdek co nas tady vsechny poucuje neni tim za koho se vydava.
V minulosti patril k radikalni skupine ANTIFA a GNWP. To jsou levicaci extremiste. Brzy na nej vse praskne a ukaze se kdo je doppravdy, anarchista extremista Pavel Houdek aka HOUDY.

0

Radim | 4. 8. 2021 17:09 | reakce na umfa - 4. 8. 2021 14:03

Ano, máte pravdu. Až na to, že toto jde v důsledku daleko dál, než jen k pouhé, víceméně neškodné, sebeprezentaci na webu, kterému se může každý vyhnout obloukem. Z těchto lidí se potom klubou ti, kteří v zájmu "domluvy" se svým dítětem klidně zkazí stovce lidí dovolenou, lidé, kteří nadávají, jak kvůli výchově dítěte nemají chvilku čas na sebe a svádí vinu na všechny okolo, lidé, kteří nechtějí rozumně o čemkoliv komunikovat, protože je nikdo nenaučil, že se svět netočí kolem jejich pupku.

Ach jo. Slovy doktora Vlacha, padá na mě splín a mám chuť předepsat lidstvu projímadlo...

+2

umfa | 4. 8. 2021 14:03 | reakce na Radim - 4. 8. 2021 12:05

Když už exhumovali půl roku starý článek a znova se k němu diskutuje, tak něco k tomu bezohlednému sobectví kterého jste si všiml - mně to hodně připomíná sebeprezentaci autora, který se čtenářstvu předvádí jak moc je asertivní a protože nemá žádné užitečné příklady, ukazuje to na blbinách :-) Něco podobného, jako (jak spíš starší čtenáři vzpomenou) předváděl kdysi v českém mediálním prostoru jistý J. X. Doležal. Taky asertivní až na půdu a taky bez jakéhokoliv smyslu.

+5

Radim | 4. 8. 2021 12:05 | reakce na Radim - 4. 8. 2021 11:33

Jen chci doplnit ke druhému střípku, že neřeším situace, kdy nějaký pseudodoktor vyžaduje věci, které jsou mimo rámec jakéhokoliv smysluplného lékařského vysvětlení. Jistě je záhodno dítěti vysvětlit, co to je sexuální útok a že takové jednání není součástí žádného lékařského zákroku.

Pokud ale jdete za doktorem například na domluvenou povinnou preventivní prohlídku, jejíž součástí je mimojiné i kontrola držení těla, kontrola stavu kůže atd, tak lze dopředu očekávat, že k takové kontrole bude potřeba určitá míra nahoty, o které si můžete s dítětem promluvit dopředu a nenechávat to až na ordinaci. Tady Vaše jednání nic neomlouvá - pokud tím budete zdržovat v ordinaci, pak nejste nic jiného, než bezohledný sobec a svému bezohlednému sobectví učíte i své dítě.

+1

Petr | 4. 8. 2021 11:46 | reakce na Radim - 4. 8. 2021 11:33

Ad střípek druhý - tímto způsobem tedy neučíte dítě tomu, aby si chránilo svou tělesnou integritu. Tímto způsobem učíte své dítě být nevychovaným bezohledným parchantem, který bude šlapat po ostatních a ohánět se přitom svými právy.

Gratuluji. Tímto způsobem výchovy příštích generací jistě zajistíme, aby jejich svět byl lepší, než ten náš. To jsou přesně ty společenské změny, které potřebujeme.

+2

Radim | 4. 8. 2021 11:33

Střípek první - řešení barvy zavinovačky je přesně tím, čím se na první pohled zdá být - úsměvným hledáním problémů tam, kde žádné nejsou. Představa, že osobnost dítěte bude formovat barva zavinovačky, kterou ve věku jednoho či několika málo dní nejen nevnímá (tzn. vidí, ale neřeší), ale ani si ji nezapamatuje, je prostě hloupoučká.

Střípek druhý - debatovat s dítětem v ordinaci o tom, jestli si třeba kvůli prohlídce bříška sundá tričko, je opět přesně tím, čím se na první pohled zdá být - sobeckým a zcela nesmyslným plýtváním času a zdržováním doktora a ostatních pacientů. Takovéto debaty mají proběhnout doma, kde dítěti vysvětlíte, proč za doktorem jdete a co ho tam čeká. Klidně se dítěte zeptejte, jestli se nechá prohlídnout, pokud chcete, ale za doktorem máte jít už s tím, že souhlasíte s prohlídkou.

Střípek třetí - to, že tatínek tu holčičku utěšuje, je opět přesně tím, čím se to na první pohled zdá být - tím, že její dětský pohled na věc bere natolik vážně, že ji snaží utěšit. Není nic špatného na tom, když malému dítěti vysvětlíte, že kecnout si na zadek do písku není konec světa. Není to ani znevažování dětského názoru, ani učení, že si své názory má nechat pro sebe, je to pouhé vysvětlení situace a hledat v tom cokoliv víc je prostě hloupé.

+2

Radim | 4. 8. 2021 7:59 | reakce na Petra Šimáková - 11. 12. 2020 12:00

Proč je to problém? Proč by ji neměly chtít?

Řešíte kraviny. Doma si dítě balte a oblékejte jak chcete. Měla byste se naučit respektovat, že člověk, který má na starosti x pacientů, zvláště pokud jde o miminka, nemá čas individuálně řešit, jakou barvu zavinovačky chce ta která matka. Řešit barvu zavinovačky je opravdu nepodstatné.

+1

Zobrazit další