Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Co dělat, když nemůžu spát. Počítání oveček pro pokročilé

31. říjen 2022
19 732

Snad každému se to občas stane. Nemůžete usnout nebo se v noci probudíte, obvykle kolem třetí, a už nezaberete. Někoho budí špatný sen, noční můra. A pak se převaluje v posteli, v hlavě si probírá všechny starosti. Dokolečka přemílá, co se stalo a nemělo, co vše udělal, a měl udělat jinak. Co dělat, když nám starosti nedají spát? Psycholožka nabízí tři spolehlivé metody, jak zahnat noční starosti a přivolat spánek.

Anna mi vyprávěla, že její život je nyní hodně náročný. Má starosti s nemocnou maminkou. Do toho má šéfovou, která špatně spí a v noci jí posílá úkoly. Anna nemůže usnout, a když konečně zabere, tak se kolem půl třetí probudí. Podívá se na mobil, vidí úkoly od šéfové, které během noci přibyly. Dokola si klade otázky, které provázejí silné emoce, neklid, pláč, smutek, stres. „Jak to všechno zvládnu? Jak to bude s dcerou? Jak to dopadne s maminkou? Co s tím vším mám dělat?“

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!