E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Feministky, nová doba a hlavně „simpové“! Kdo ničí opravdové chlapy?

18. září 2023
30 516

Jsi chlap a taháš se po světě s dítětem v nosítku na hrudi? Pak máš vymytý mozek, jsi „simp“ nebo sexuální loudil a ohrožuješ pravé mužství. Proč se někteří muži cítí být ohroženi snahou o rovnoprávný vztah a co to o nich vypovídá? Nejen nad tím se v pravidelném pondělním sloupku zamýšlí instruktor sebeobrany a publicista Pavel Houdek.

Foto: Derek Owens on Unsplash

Za léta, co píšu o feminismu, jsem měl prostřednictvím komentářů pod svými videy a články – a dialogů, které jsem tam vedl – možnost poměrně zblízka a do hloubky poznat zajímavou skupinu mužů. Jsou to „chlapi“, kteří feminismus považují za ohrožení nejen přirozených pořádků, ale zejména mužnosti a maskulinity jako takové.

Ti, kteří chtějí a podporují rovnoprávnost a zavádějí ji ve svém životě – třeba tak „radikálním“ způsobem, že se s partnerkou rovným dílem dělí o domácí práce nebo že pečují o své děti – jsou podle nich jacísi nemuži. Mají pro ně dokonce svůj vlastní výraz: simp. Simpové jsou podmuži, kteří přehnaně podlézají svým partnerkám, respektive obecně ženám. Český ekvivalent slova simp by asi byl „podpantoflák“.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!