Diskuze k článku:

Je tohle normální?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Kristýna | 23. 11. 2021 12:42

Nikdy mě nenapadlo, že je nás tolik, co jsme si něco podobného zažily. Je hrozné, že provinile, zahanbeně apod. se cítíme my. Roky jsem řešila, že za věci, co se mi staly, si můžu sama, že jsem si je způsobila a jsem špatná já. Až když čtu příběhy ostatních uvědomuju si, že jsem nic špatně nedělala a ty výčitky a nevalné pocity o mně samé, nebyly na místě. Děkuju, že se o tom mluví. Škoda, že se přístup společnosti zatím nemění.

+53
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Petr.b | 23. 11. 2021 13:09

Protože mám dceru, tak se mne toto téma samozřejmě dotýká. Ale ono je to těžké, protože ženy v posledních letech odvrhly v rámci jakési emancipace stovky let zažité modely chování. No dobře, jenže tyhle modely měly svůj důvod. Každý muž (zdravý) musí být v principu lovec, chcete-li predátor - jak je dnes moderní. Naprostá většina chlapců si zažila ty zkušenosti, kdy se jim líbila spolužačka/kamarádka, ale se slušným, resp. opatrným chováním byly jen kamarádi, zatímco jejich značně drzejší spolužáci měly u spolužaček dávno úspěch. Když se podíváme do přírody, uvidíme, že realizace základního pozemského pudu - totiž rozmnožovacího, bývá násilím provázeno takřka vždy. A je to celkem jednoduchý princip : samci bojují o samičku a ta se brání - nemůže podlehnout hned tomu prvnímu, to by byl špatný výběr, zvítězit musí ti nejsilnější.
Je mi jasné, že s tímto ženy souhlasit nebudou, ale chápejte, to není omluva násilného chování, spíše jeho vysvětlení. Samozřejmě, že většina mužů je kultivovaná a na neznámé ženy se nevrhá s cílem je znásilnit. Ale určité drzosti - dnes často nazývané násilím - je vždy potřeba.
A tak nezbyde, než-li se buď vrátit k osvědčeným modelům chování: nechodit tmavými místy sama, vyzývavě se neoblékat, nechodit sama do restaurace, nepít neznámé nápoje v baru, nechodit s cizími muži do jejich pokojů., vyhýbat se mužům z cizích a nepřátelských kultur.
A nebo se prostě smířit s tím, že prostě něco nebude růžové a pohádkové.

-62
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

Sheryl | 5. 7. 2022 16:38

Sheryl Weiss, skutečný životní příběh:
Sdílím toto svědectví s partnery, kteří trpí problémy ve vztahu. Můj manžel mě opustil před 3 lety. Byl jsem zraněný a potřeboval jsem pomoc, tak jsem hledal na internetu a narazil na stránku, kde jsem viděl, že doktor Ola pomáhá dalším lidem s podobnými problémy. Kontaktoval jsem ho a on pro mě vytvořil speciální kouzlo. K mému překvapení se manžel po 24 hodinách vrátil domů. Takto jsme se znovu setkali a v mé rodině je hodně lásky, radosti a klidu. Dr. Ola můžete také kontaktovat na WhatsApp: +27 63 597 0874 nebo e-mailem: drola.banjo@gmail.com. Jsem živým svědectvím jeho práce, tento člověk je skvělý.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

utahraptorrules | 25. 5. 2022 12:29

Chyba je zřejmě v tobě - v tom, jaký typ holek sis vybíral. Vybíral sis ty, které měly rády bad boys. No i takové jsou, ale není důvod házet kvůli tomu všechny ženy do jednoho pytle. Navíc záliba v bad boys většinou časem všechny opustí, to je zajímavé možná tak pro puberťačky, navíc jak už jsem zmínila, jen pro určitou sortu. Já osobně jsem si své kluky balila sama, ne protože bych musela, ale protože mě to baví. Drzé namachrované frajery jsem odpálkovala a raději šla po zakřiknutých, slušných, kteří zpočátku ani nevěřili, že ten flirt myslím vážně, takže se moc nechytali a celá ta fáze balení se krásně napínavě protahovala. No není leckdy krásnější cesta než cíl? Ten pocit vítězství? Teď jsem usazená s úžasným mužem, který pečuje o domácnost a vaří, žádný bad boy to není. Je mladší než já, já vydělávám dvakrát tolik co on, sbalila jsem si ho sama. Ženy mého věku okolo mě (25-30 let) to mají podobně. Ty žiješ v nějakých stereotypech, ale svět je mnohem pestřejší. Neříkám že nejsou ženy, které mají rády zlobivé frajírky, ale otevři oči, není to žádné pravidlo, a své školní neúspěchy můžeš přisoudit tomu, žes neměl odhad, která dívka tvůj přístup hodného kluka upřímně ocení, a kterou to ve finále odradí a budeš pro ni jen užitečný idiot.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martin | 23. 5. 2022 22:13

Ty dva příspěvky patří dohromady. První část je ten druhý.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martin | 23. 5. 2022 22:11 | reakce na Martin - 23. 5. 2022 22:09

Byl jsem vždycky tak "super" a ten Petr, Milan, Roman, atd. jsou takoví hajzli. Ale potom ty samé holky s výše jmenovanýma šu..li a přes to, že se k holkám chovali ne zrovna vybíravě, komentovali jejich proporce a techniky, využívali jejich slabostí a indispozic, tak jsem nikdy neslyšel, že by si holky doopravdy stěžovaly. Naopak. Ve své holčičí společnosti se pochichtávaly a všemožně se snažily právě tyhlety "hajzly" zaujmout. Tak co nám to tu chcete namluvit? Ty vaše emancipované a feministické kecy. Už klasik praví, že holky přitahujou špatní chlapi. Znásilnění je špatné, sex s dětmi je španý. Ale pokud se holka, která už není pod zákonem rozhodne sbalit stašího chlapa, tak kdo jste vy, že toho chlapa soudíte? A pokud nějaká slepice provokuje v baru chlapa, popíjí s ním, jde s ním dobrovolně domů, tam se s ním muchluje a pak si to rozmyslí, ale on nepřestane, tak si za to opravdu může sama.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Martin | 23. 5. 2022 22:09

Takže vám to napíšu z pohledu chlapa/mouly. Když jsem byl mladý, tak kluci kolem mě měli plno holek na sex a já byl od těch holek jen kamarád. A proč? Protože jsem je neustále respektoval. Ne, pro mne znamenalo ne. Vždycky jsem jim pomohl (mohl jsem se přetrhnout), choval jsem se k nim hezky.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Johnny | 23. 5. 2022 18:38

Kolik nás je chlapů, kterým přijde normální, že se sexem musí žena souhlasit?

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Monika | 27. 4. 2022 10:53

Nic proti tobě Petře, ale tohle může napsat opravdu jen chlap, který neví. Zřejmě jsi slušný člověk. Zůstaň takový.
A se svou dcerou měj hlavně dobrý vztah. Ať ví že ti může říct všechno. Mluv s ní o jejích kamarádech, vztazích apod. To že nemá chodit tmavými místy sama, atd atd.... je jasné všem, jenže drtivá většina znásilnění není od cizích lidí.
Jsou to právě

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

The Doctor | 30. 12. 2021 18:58

Hmm....a já budu parchant...z jednoho prostého důvodu. Přestože popisované situace nejsou ve výsledku rozhodně v pořádku, vidím tam i nepochybný podíl autorky na výsledku. Protože každá z těchto situací vyžaduje dvě složky, ktero podniknou nějaké kroky. První je chlap, kterej má choutky a nerespektuje nesouhlas druhé strany. Druhá je ženská, která kromě toho, že nepraští chlapa do famfrlíka nebo ho nemajzne nejbližším těžším předmětem, nejspíš není schopná aspoň elementární predikce toho, k čemu její akce mohou vést.

"Jako dobrý, teďka mi chlápek z party muzikantů podal flašku, po který se mi s kámoškou udělalo fest blbě. A když se touhle partou, kterou vůbec neznám, nechám ukecat na kalbu někde v hajzlu, nemůže se mi tam náááhodou něco stát?"

Na konci článku je jasně uvedeno několik stanovisek začínajících "myslely jsme si". Dámy i pánové, myslet znamená hovno vědět. Když jsem chodíval pravidelně do hospody, byl jsem svědkem pár podobných situací. Akorát holky neměly problém kopnout chlapa do koulí nebo ho do podobně citlivé části kousnout, pořádně škrábnout etc. prostě provést něco, co si ten kretén zapamatoval a obvykle dal pokoj nebo ho aspoň odtáhli střízlivější kamarádi. Dneska mi zkrátka přijde, že místo toho, aby něžné pohlaví umělo i pořádně bodnout, tak smolí články na blogu. Že se nějak vytratila ta dovednost elementárního ostřílení, nota bene u žensky, která vyrůstala na sídlišti, kde už jako mladá měla problémy s cikánama.

Jsem zastáncem osobní odpovědnosti člověka za následky vlastního jednání. A dotyčné dámy by si občas mohly položit otázku, jestli se náhodou nechovaj jako vemena. A jestli by se třeba - pokud se jim tohle nestalo prvně - nemohly naučit nějaký protipostupy, aby v případě dalšího výskytu nebyly tak zaskočený.

Nejlépe to asi shrnula Gyta Oggová ve své Kuchařce v pasáži, jak se chovat k nemrtvému:

Nepřibližujte se k upířímu zámku bez ohledu na počasí, děj se co děj.

Když už jste se přiblížili k zámku, neklepejte na ty obrovské dubové a
tak odmítavé dveře.

Když už jste na ty velké odmítavé dveře zaklepali a na prahu se zjeví
muž celý v černém, odmítněte jeho pozvání dovnitř.

Když už jste vešli dovnitř, rozhodně nechoďte do ložnice pro hosty.

Když už jste vešli do ložnice pro hosty, nikdy, opakuji nikdy, nespěte
při otevřeném okně.

Když už jste spali při otevřeném okně, tak si mně nechoďte stěžovat.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Milan | 7. 12. 2021 16:49

"Takže potvrzuješ, že muž neumí pozvat aby to bylo i o něčem a nejenom o tom jeho vyprazdňování výměšků. "

Jaksi zapomínáte, že se tu bavíme o letmé známosti, kdy dotyčného reálně ani neznáte, je pro vás cizinec. Copak asi, kromě sexu, se dá s naprostým cizincem dělat u něj v bytě, a ne lépe někde venku, povídejte. Vážně jste tak hloupá, že s někým cizím k němu domů jdete s tím, že si budete prohlížet jeho sbírku motýlů, pokud tedy nebylo předem explicitně domluveno jinak?

Nic takového, jako jsou ty vaše zvásty, jsem nepotvrdil.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

raya | 2. 12. 2021 23:44 | reakce na Milan - 23. 11. 2021 17:58

"Nepřijímejte pozvání do bytu k cizím mužům, pokud nejste připravená s nimi mít sex."
Takže potvrzuješ, že muž neumí pozvat aby to bylo i o něčem a nejenom o tom jeho vyprazdňování výměšků.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 29. 11. 2021 15:38 | reakce na Mona M. - 26. 11. 2021 1:12

Citace - Mona M. / 26. 11. 2021 01:12

vtipkování už přestává být oukej


Nebylo by možné, aby ženy, které nemají rády vtipy, nosily třeba oranžovou stužku nebo něco takového? Jako ne že bych přestal vtipkovat, ale aspoň bych předem věděl, že se urazí.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Michal Macek | 29. 11. 2021 9:39

ich bin Karl, opravar kominu... :D

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr.b | 29. 11. 2021 8:57

Citace - Mona M. / 26. 11. 2021 01:12

Kdo se v takových situacích nikdy neocitnul - nepochopí. Je skvělé, že se o tom začíná mluvit a že i obyčejné sexistické vtipkování už přestává být oukej. A že si hlavně my, ženy, konečně začínáme uvědomovat, že není oukej. Že to není normální.


Není škoda připravovat se o vtipkování? A proč je špatné? Když člověk bere svět moc vážně, bývá to obvykle nuda a otrava. Sexistické vtípky fungují na obě strany - ženy si dělají legraci z mužů a muži z žen. Neberme se pořád tak vážně.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr | 27. 11. 2021 10:13

Co se stane myši, když nedá pozor? Sežere ji šelma.
Jistě, můžeme si vykládat že žijeme v kulturní společnosti a že nás chrání zákony- jenže ty až potom a co je myši platné že ji chrání zákon, když ji sežrala kočka. Leda jako satisfakce pro pozůstalé.
Takže ano, je to normální. Neposlouchala jste rodiče, nebyla jste opatrná, proto se Vám to stalo.
Tyhle kampaně proti predátorům jsou užitečné, vzbudí zájem veřejnosti a uloží ženám do podvědomí odpovědnost za svou bezpečnost. Protože predátor to nemá napsané na čele a je vždy připraven využít svou převahu, ať už fyzickou, lsti nebo statusu. Spoléhat se na empatii a morálku není vždy na místě, psychopatů a sociopatů je určité % a se zvyšujícími restrikcemi se zvýší sofistikovanost útoků. Pokud se vyjadřuji nesrozumitelně: společnost Vás nedokáže nikdy 100% ochránit, zvlášť pokud sama nebudete dodržovat zásady bezpečnosti.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Mona M. | 26. 11. 2021 1:12

Kdo se v takových situacích nikdy neocitnul - nepochopí. Je skvělé, že se o tom začíná mluvit a že i obyčejné sexistické vtipkování už přestává být oukej. A že si hlavně my, ženy, konečně začínáme uvědomovat, že není oukej. Že to není normální.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel | 25. 11. 2021 14:43

Souhlasím s Čingischánem. Používáte nesmysly o "bílém heterosexuálovi" jako výmluvu, proč být neobhajitelně protivná (vašimi slovy "alergická") na muže, které ani neznáte, natož, aby Vám něco špatného udělali. A proto, že se očividně nechováte obdobně i k ženám, je zřejmé, že ve vašem konkrétním případě jde o sexistickou paušalizaci.

Podporuji tedy nárok bílého heterosexuálního muže Čingischána, protože jsem také součástí této skupiny lidí, a požaduji, abyste zde přestala šířit negativní nálady proti naší skupině. Vaše jednání je v rozporu se zdejšími pravidly diskuze, s dobrými mravy i se zákony této země.

Doufám, že se tomu bez dalších výmluv přizpůsobíte. Pokud budete mít sebemenší výhrady, dáte jasně najevo, že Vaše vlastní slova o otevřené společnosti jsou pro vás jen bezvýznamné tlachání, paní lajiko.

Mějte se pěkně a zkuste se trochu usmívat. Přeji Vám jen dobré. :-)

-7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Čingischán | 25. 11. 2021 12:18

"Utlačovaný bílý heterosexuální muž. Na tohle už začínám být trochu alergická. Jestli vás někdo utlačuje, stěžujte si."

Dobře. Dám na Vaši radu a budu si stěžovat. Stěžuju si tady a teď na to, že mě utlačujete nebetyčnýma kecama o tom, že jsem nějaký "pán tvorstva, který chce být na trůnu". Vaše vidění světa je cíleně ponižující a sexistické, a hlavně nemá absolutně nic společného s realitou, a já požaduji, abyste se ho okamžitě vzdala.

Tak co? Zařídíte se podle svých vlastních slov a vyhovíte mi, nebo to byly jen prázdné kecy? :-)

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

lajika | 25. 11. 2021 6:14

Reakce na Lenka
A všimla jste si, že nejste na světě jediná? A pokud ano, zaznamenala jste, že ostatní nejsou vašimi dokonalými kopiemi a mohou třeba věci vnímat jinak?

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

lajika | 25. 11. 2021 6:09

milá redakce - neuvažovali jsme o tom, že byste něco udělali s tím nepřehledným řazením příspěvků a reakcí? Vaše články jsou zajímavé a obsah vašeho časopisu převyšuje většinu z toho, co lze mezi e-tiskovinami najít. Diskuse, když pominu občasné příspěvky trolů, jsou často neméně zajímavým rozvíjením tématu, jemuž je věnován článek. Řazení příspěvků však prakticky znemožňuje sledovat diskusi jako takovou - stává se prostě sérií příspěvků prokládanou sérií absurdních výkřiků - reakcí na příspěvky, u kterých není jasno, na co reagují, takže občas působí poněkud bizarně. Fakt by s tím nešlo něco dělat?

+13
Reagovat | Citovat | Nahlásit

lajika | 25. 11. 2021 5:55

á - už je to tu zase. Utlačovaný bílý heterosexuální muž. Na tohle už začínám být trochu alergická. Jestli vás někdo utlačuje, stěžujte si. Pokud je ubližováno vám osobně, běžte s tím na policii (patrně se setkáte s větším pochopením a empatií než jaké se dostává znásilněným ženám, mimochodem). Pokud se cítíte být utlačován jako zástupce skupiny, nic vám nebrání o tom nahlas mluvit, pořádat protestní pochody, dovolávat se svých práv tak, jak to činí a činily ty dříve (a někde stále) skutečně utlačované menšiny. Doba je otevřená, udělejte si třeba vlastní manifestaci nebo pochod, založte skupinu na sociálních sítích. Pokud nepřekročíte hranici napadání ostatních - tedy nebílých neheterosexuálních ostatních pohlaví, nikomu vadit nebudete a jistě se k vám přidají davy dalších utlačovaných bílých heterosexuálních absolventů vysoké školy života, kteří mají pocit, že jejich trůn bezvýhradných pánů tvorstva se poněkud kymácí. :/

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zuzana | 24. 11. 2021 17:44

Slečna Lukášková si také kdysi myslela, že sledovat každé ráno svůj jazyk v zdrcadle je normální, dokud nezačala brát antidepresiva. Taky nechápu. Od prvního momentu v dospívání (a že to bylo brzy) jsem byla dost háklivá na nějaké sáhnutí na stehno, plácnutí přes zadek. Ne, nebylo to nrormální, a mohla to zlehčovat třeba moje vlastní matka :-)

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lenka | 24. 11. 2021 12:41

Jestli sis myslela to všechno cos napsala, tak jsi prostě hlou á. Nikdy by mě nic takového nenapadlo cokoliv z toho že může být běžné. V jakémkoli věku.

-8
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Enigma | 24. 11. 2021 12:06

Žijeme to v hodně divné době. Sexuální obtěžování je jev veskrze patologický. Otázka je, jestli nejdeme od jedné zdi ke druhé, kdy se ze ženy stává nedotknutelnou. Je taková nedotknutelnost výhra? Nevede to spíš k tomu, že má žena postavení pak stejné jako příslušníky nějaké té menšiny, která je taktéž nedotknutelná?
Navíc se nemůžu ubránit dojmu, že se v současné době jede proti bílému heterosexuálnímu muži jako takovému.

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tomek | 24. 11. 2021 11:40

Budte feministky a znasilneni vam nebude hrozit. Pro muze totiz budete odporne.

-11
Reagovat | Citovat | Nahlásit

lajika | 24. 11. 2021 7:07 | reakce na lajika - 24. 11. 2021 6:14

pardon, mělo být "aspoň tou chápavější, méně zabedněnou částí společnosti"

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

lajika | 24. 11. 2021 6:14

mluvte o tom, pište o tom, opakujte to pořád dokola. Jediné, co může změnit ony častokrát zmiňované pocity obětí - totiž že jsou samy na vině, že je to jejich problém, že je to přece "normální", že jim stejně nikdo neuvěří nebo bude jejich zážitky zlehčovat a označí je za hysterky, je změna obecného celospolečenského vnímání. Je samozřejmé, že oběť se zdráhá se svými zážitky svěřit, když kromě výše uvedených pocitů a nekonečných omílání traumatického zážitku, na který chce zapomenout musí čelit ještě naprostému nepochopení okolí i často buranskému jednání lidí společností pověřených jí pomoci (policistů, lékařů, ale třeba i vlastní rodiny, přátel a blízkých). Je to nasnadě, je to jasný jako jarní den a přesto v diskusích pod články na téma znásilnění bude ze sta reakcí osmdesát, které budou zabedněně a pořád dokola psát o tom, že přece sukně a že přece opilá a že přece proč to teda nenahlásila hned. No - bude to běh na dlouhou trať, ale třeba se přeci jen pozvolna podaří změnit vnímání těchto zvěrstev aspoň tou méně chápavější částí společnosti. Doufám a děkuju za článek!

+15
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Kačka | 24. 11. 2021 2:51

Otevřela jsem článek z nudy, ale od prvních řádek o nátlaku jsem pochopila, že co roky držím v sobě se nedělo jen mě. Děkuji. Ex příteli jsem to zkoušela párkrát říct a ten řekl, že znásilnění je hovadina, že to ženská vždy chce nebo vyprovokuje a tudíž nechce slyšet, že jsem se 2x v životě neubránila. Vždy se ti muži tvářili tak nevinně... Jeden byl dokonce policista. Nebyli to neznámí muži z ulice, ale muži, co jsem považovala za kamarády již nějakou dobu. Z toho posledního mám syna a každý mi říká, že s ním mám být, protože jsem to přece dopustila tudíž jsem to chtěla a mám s ním žít. Já se zatím nemohu na něho podívat neb stále slyším, jak říkám 3x ne a on mě stejně pokaždé hodí na postel. Mám 48kg a oba muži měli přes 100kg. Roky jsem věřila, že jsem to asi vyprovokovala, že je to normální, že je blbost to nazývat naplno znásilnění. Tento článek mi ale otevřel oči. Ženy nemají mnohdy moc šancí tomu zabránit. A často jsou obětí, kdy slovo muže a okolí převáží to jejich. Nemělo by se to dít. Jsem jen vděčná, že ač miminko vzniklo, jak vzniklo (chtěl si mě jím pojistit), tak i tak ho miluji a jsem mu dobrou mámou, ale celé těhotenství jsem žila ve strachu, že mu třeba budu dávat za vinnu, co mi jeho otec udělal. Teď toho muže potkávám a budu potkávat kolem dítěte. Příjemné mi to opravdu není. A že se zas na mě mnohdy snažil sahat.

+10
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 23. 11. 2021 20:57

Dík za reakci (pokud to bylo na mě) dceru se snažím vychovávat aby byla sebevědomá, laskavá a upřímná . Ale k věci...

Sovinismus....chcete říct, že není pravda, že ženy nekdy využívají svých fyzických atributů (dříve se říkalo "ženských zbraní ") k ovládání můžu a k manipulaci s nimi? Nepatří k tomu náhodou také to, čemu se kdysi říkalo "dávání falešných nadějí "? A pokud to dělají, je to k mužům, kteří většinou proste tak rafinovani nejsou, zcela fér? A pokud se já odvazim tyto pro vás zřejmě "kacirske " myšlenky vyslovit nahlas, dělá to tě mě sovinistu?

Já sem chodím diskutovat proto, protože se zde vyskytují zajímavá témata a mě upřímně zajímají názory ostatních a zejména žen. Pokud se podle vás mýlím, uveďte to na pravou míru. Budu rád. Rád bych se mýlil. Tak jak to tedy je? Svádí ženy skutečně jen ty muze, se kterými chtějí mít sex? Nikdy nevyuziji to že jsou pro nějakého muze atraktivní k získání nějaké výhody?

Já netvrdím že si tím mohou za ta napadení. Ale nejsou to faktory, které by bylo třeba brát v potaz, abychom získali jak se říká "kompletní obraz"? Nebo se mýlím a muži jsou monstra a ženy světice?

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zuzana | 23. 11. 2021 20:39

krasny priklad totalneho sovinizmu... hlavne prosim netlacte tieto veci do hlavy svojej dcere, lebo z nej vyrastie nestastnica, ktora sa bude zmarat vycitkami svedomia po kazdom raze, ked na nu bude piskat nejaky primitiv na ulici.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 23. 11. 2021 19:18

breburda, pokracovani:

nevidi "plany v planech jinych planu", vidi ze zena je k nim mila, a nekteri si to mohou spatne vylozit. to jim samozrejme nedava pravo se s ni u sebe doma zamknout a vrhnout se na ni . jenze nekteri muzi jsou proste vlci. a nekteri mohou byt jen zmateni - vzdyt se na me usmiva a sla se mnou domu a proc ted najednou se mi brani? to neni omluva tech muzu, ani victim-blaming. jen proste chci rict ze "zenstvi" zen je jejich velkou zbrani a nektere zeny ji pouzivaji neuvazene a mohou se tim dostat do techto problemu - ted jak to ctu, zni to hrozne, tak jinak - proste to co sem navrhoval, je to, ze zeny by si spoustu techto situaci usetrily, kdyby byly k muzum uprimnejsi (ano, to klasicke "budeme jen kamaradi", ale receno vcas, ne kdyz uz je pozde). jenze touhle uprimnosti si myslim , se mnoho zen boji, ze by ztratily cast te sve "moci" nad muzi...

snad je to pochopitelne, snazil sem se to vysvetlit co nejsrozumitelneji. ale stejne to asi schytam ted..

btw, breburdo, co myslite - muze existovat uprimne, sexualne nepodminene pratelstvi mezi muzem a zenou?

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Zobrazit další