Diskuze k článku:

Syndrom podvodnice vás při práci v IT snadno dožene. Jak proti němu bojovat?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Tereza | 3. 11. 2021 19:14

Tento článek mi opravdu mluví z duše. Před rokem jsem nastoupila na IT obor na VŠ bez jakékoliv dřívější zkušenosti a náraz to byl veliký. Jelikož jsem byla odhodlaná obor studovat, opravdu jsem makala a snažila se dohnat věci, které ostatní už věděli ze střední a výsledky se dostavily. Zvládla jsem všechny zkoušky i s docela pěknými výsledky, ovšem pocit, že to byla spíš náhoda a štěstí nikdy nezmizel. Distanční výuka tomu hrála ještě víc do karet, jelikož jsem neměla šanci potkat všechny spolužáky a všichni mi automaticky připadali chytřejší/lepší. Měla jsem chvíle, kdy jsem se cítila opravdu mizerně, i když jsem z programování dostala A. Nyní, když jsem si ten problém uvědomila, tak se s tím už snažím pracovat a nebýt na sebe tak přísná, ale na druhou stranu je to pro mě svým způsobem hnací motor, který mě motivuje makat.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Radši nikdo | 21. 11. 2021 20:28

Asi koupím doménu Kokaine.cz. Trava.cz už je na vás slabá?

0

Jana | 18. 11. 2021 10:13

Přesně ten pocit mám já. Když mi někdo řekne, že jsem dobrá, že jsem přešla z ničeho do it a bez vš, že to jen tak někdo nezvládne, tak vždy říkám, právě na tom zas nic až tak těžkýho není, že u mě to bylo náhodou a že to, co dělám, by zvládl každý, kdyby měl tu možnost :D Já jsem o tom ale naprosto přesvědčená. Dost se tedy nad tím teď zamýšlím. Ale já fakt neumím nic extra, sakra :D

+1

Markéta | 18. 11. 2021 9:17

Bohužel i já se v tomto článku našla. U mě to tedy není pocit, že jsem úspěchu dosáhla náhodou, ale že by to dokázal každý. Pokaždé, když se mi něco povede, mám radost jenom chvíli, a pak upadnu do stavu

0

JC | 6. 11. 2021 20:01

I když má člověk skvělou kariéru ve vedoucích pozicích, vypracuje se v několikáté firmě z nejnižších levelů téměř nahoru - stejně ten pocit je. Já vnímám, že mi pomůžou "hard skills".
Vysokou teď nedám, ale studuji po večerech SQL kurzy a velmi mě to chytlo. Otevírají se mi další obzory a mojí pozici na pracovním trhu to (snad) posílí. Někdy je to ale těžké. Ženy držme se. Samy sebe i sebe navzájem.

+1

Tereza | 3. 11. 2021 19:14

Tento článek mi opravdu mluví z duše. Před rokem jsem nastoupila na IT obor na VŠ bez jakékoliv dřívější zkušenosti a náraz to byl veliký. Jelikož jsem byla odhodlaná obor studovat, opravdu jsem makala a snažila se dohnat věci, které ostatní už věděli ze střední a výsledky se dostavily. Zvládla jsem všechny zkoušky i s docela pěknými výsledky, ovšem pocit, že to byla spíš náhoda a štěstí nikdy nezmizel. Distanční výuka tomu hrála ještě víc do karet, jelikož jsem neměla šanci potkat všechny spolužáky a všichni mi automaticky připadali chytřejší/lepší. Měla jsem chvíle, kdy jsem se cítila opravdu mizerně, i když jsem z programování dostala A. Nyní, když jsem si ten problém uvědomila, tak se s tím už snažím pracovat a nebýt na sebe tak přísná, ale na druhou stranu je to pro mě svým způsobem hnací motor, který mě motivuje makat.

+5