Diskuze k článku:

Fenomén Ulice: Proč je dobře, že se v televizi objevují každý podvečer lesby a romští otcové

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jaroslav | 14. 10. 2021 7:38

Dobře že v takové "ulici"nežiju

+10
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Martin Toman | 14. 10. 2021 17:48

Moc pěkně napsané. Díky

-2

Diskuze k článku:

Míra | 16. 10. 2021 8:49

Neviděl jsem ještě ani jeden díl seriálu Ulice, jen ukázky, a to mi bohatě stačilo :-)

0

Serial | 15. 10. 2021 23:07

Jediný důvod proč tam teplo še a lez ičky dávají je ten, aby si zvedli sledovanost u těch, co to zajímá, žádný jiný důvod to nemá. Dnes je problém, že těmhle lidem dal někdo pocit, že si může říkat normální, kdyby byl normální, může dělat to, co většina, mít přirozeným způsobem děti. To už je normálnější bise uál, který má stejné pohlaví třeba pro zábavu a toleratního partnera na zbytek, i když je to taky extrém.

0

Monika | 15. 10. 2021 21:38

No to je neskutečné, nepoužila jsem jediný vulgární slovo a přesto jsem musela použít hvězdičky. Tak tohle je ta demokracie. Tak nevím jestli to bylo ci*kánem nebo homose*uálem. Ale le*ba asi projde. Je to trapné. Lidé mějte se rádi muž či žena, hlavně že máme s kým žít v této alibistické frašce.(neprošla)

-1

Monika | 15. 10. 2021 21:31

Já teda nejsem rasista, ale vadí mi, když se používá výraz Rom. Odjakživa to byl ci*án. Mám za to že Rom znamená muž, takže když se řekne Romka....to je jako mužatka? Nicméně do Čech neputoval Rom, nýbrž ci*án z Indie. A Ci*án není hanlivé označení. Každá národnost se jmenuje podle své země. Každopádně nechci nikoho urazit. Co se týče lesbiček.... víme že jsou ale proč takové věci cpát do televize, tím nikoho toleranci nenaučíte. Spíš to mate hlavičky našich dětí. Muž a žena zplodí dítě. Lidé stejného pohlaví těžko. Pokud někdo takovou lásku cítí, tak prosím, ale dneska už lidé nevědí z nudy čím jsou... někteří si myslí že jsou bezpohlavní a říkají si ono. Pohlaví jsou 2! Nikdy si lidé tolik nevymýšleli jako dnes. Vážně se nechci někoho dotknout nebo urazit, ale taková jsou fakta. Každý z nás zná ci*ána a i homose*uála. Ale nevím proč to cpát každýmu pod nos. Ti co jsou proti si vytvoří ještě větší odpor.

0

Martin Toman | 14. 10. 2021 17:48

Moc pěkně napsané. Díky

-2

umfa | 14. 10. 2021 13:44 | reakce na Franta Trávníček - 14. 10. 2021 12:08

Máte pravdu, nepochopil jsem. Mně totiž všechny seriálové postavy připadají jako komické figurky :-)

+2
Zobrazit komentovanou zprávu

Rina | 14. 10. 2021 13:31

Vlastne vubec nevim, jak se mi to povedlo ale neviděla jsem ani jediný díl. Nebudu tedy hodnotit, jen za sebe si myslim, ze je preserialovano a lidi zapomínají zit vlastni životy protože je tak moc zajímá, co udělá Ruzena nebo Pepa v dalším díle.

+4

Franta Trávníček | 14. 10. 2021 12:08 | reakce na umfa - 14. 10. 2021 11:40

Možná jste to nepochopil. To, co autorka oceňuje, je to, že úplně normální témata a úplně normální lidé se objevují v mainstreamovém seriálu pro jiné úplně obyčejné lidi. Že to není jen nějaká exotika, ale to, s čím se potkávají denně. Někdo má syna buzika, někdo bydlí vedle cikorek. Možná si to neuvědomujete, ale je to důležitý. Že to v seriálu je jaksi samozřejmě, ne jako nějaký exotický koření, ne jako komický figurky. Až za váma přijde dospívající kluk, že se mu líběj kluci, budete rádi, že sousedy vychovávala Ulice a ukázala jim, že na tom nic není.

+5

umfa | 14. 10. 2021 11:40

Nj, to je ten problém "převratných" myšlenek dotahaných z ciziny. U nás se nechytají (rasismus, rape culture), ale někdo to odmítá vzít na vědomí a pořád tím masíruje lidi, jakoby šlo o něco obecně chytlavého. My tu ale máme vlastní témata a na tohle tu jaksi kaká pejsek :-)

+3

Katka | 14. 10. 2021 10:27 | reakce na Petr.b - 14. 10. 2021 8:56

Přesně tohle mě napadlo po přečtení článku.

0

Petr.b | 14. 10. 2021 8:56

Televizní seriály mne zcela míjí, musí to být zvláštní svět, ten kde jsou pro někoho důležité.
Ale nějak nerozumím, proč je potřeba vytvářet v lidech dojem, že homosexuální vztahy jsou normální - nejsou, normální je to, co je většinové.
O "českém rasismu" ani nemluvě. V porovnání se zeměmi, kde se dnes nesmí pomalu ani říct "černá", u nás nikdy žádný opravdový rasismus nebyl a není. Ale ukazováním jakýchkoli menšin, se kterými jsou v reálném životě problémy, jako čestných a správných lidí se dopouští tvůrci silné manipulace. Jak je vidět, tak osvědčené tradice filmové propagandy Sovětského svazu i nacistického Německa pokračují.

+1

umfa | 14. 10. 2021 8:40 | reakce na umfa - 14. 10. 2021 8:36

Ajaj, přistihl jsem se při lži. Když byly děti malé, měli jsme. Ale nějak jsme se na to nedíval, tak mi úplně vypadl z paměti.

0

umfa | 14. 10. 2021 8:36

Už 30 let nemáme televizor. Je vidět, že děláme dobře :D

+7

Jaroslav | 14. 10. 2021 7:38

Dobře že v takové "ulici"nežiju

+10