Diskuze k článku:

České ženy mají vztek, píše Kamil Fila v recenzi filmu Matky

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

babajaga | 9. 7. 2021 14:58

Už to rozetneme, Kamile. Nedokázals obhájit jedinou věc, protože nezvládáš ani základní práci se zdroji a interpretaci dat, a ta tvoje kompulzivní potřeba chovat se tu jako koprolál je, jak doufám, nějaký psaný projev tourettova syndromu, protože jediné alternativní vysvětlení by bylo, že jsi prostě tuctovej blbeček, se kterým nehodlám dál ztrácet čas a blokovat diskuzi ostatním. Doporučuji ti vyšetření a léčbu silnými antipsychotiky, ASAP. Zdar, ty blázne.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

pepazdepa | 8. 7. 2021 12:20

Prokristapána, jak je možné, že se najde kdosi, kdo stvoří takovouto nebetyčnou pitomost. A zástupy dychtivých "matek" jistě naplní prázdnotou zející sály multiplexů. nFakt - níž už snad úroveň českého filmu nemůže klesnout...
A nebo: Jestli to nebude tím, že ženská část společnosti má už delší dobu značné "roupy" a z nedostatku smysluplných podnětů se zabývá podobnými pseudoproblémy.
Závěrem dobře míněná rada pro tu druhou - mužskou - část populace : Pánové, zajímejte se o témata, jimiž se zabývají vaše manželky, partnerky ap. Ale dohlédněte, aby se jimi zabývaly až poté, co budou mít hotové všechny domácí - výhradně ženské práce...

-22
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

nevíte nic o ničem | 19. 7. 2021 12:10 | reakce na vimvsechnonejlip - 19. 7. 2021 9:40

Většina žen si dokáže najít muže, který bydlí ve svém, má slušný příjem a umí zatlouct hřebík. Co je tak skvělého na Vás, že jste to Vy nedokázala?

Pokud Vám vadí, že Váš manžel po šichtě u pásu klesne vysílením na gauč, místo aby na pohodu vybral každý měsíc firemní pokladnu a za peníze na daně a výplaty zaměstnanců Vás firemním autem na zvýhodněný leasing vyvezl k letadu na Bali, tak jste si buď nevybrala podle svého vkusu, nebo nejste ve stejné lize.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

babajaga | 19. 7. 2021 11:49 | reakce na vimvsechnonejlip - 19. 7. 2021 9:40

Tak to asi nejste normální ženská, protože tenhle Váš příspěvek je přímo ukázková stížnost. Pokud chcete vykládat, že v dnešní době průměrný chlap ani neumí zatlouct hřebík, tak se pojďme bavit i o tom, jak ty ženský, co prý musí všechny ostatní zastat samy, neumí ani uvařit, ale za to si umí dobře stěžovat na Heroinu, navzdory faktu, že mají objektivně daleko méně práce, než jejich matky a babičky. A jestli se Vám stereotypy nelíbí, tak s nimi nezačínejte.

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

vimvsechnonejlip | 19. 7. 2021 9:40 | reakce na pepazdepa - 8. 7. 2021 12:20

Pepo, i kdyz musim souhlasit s tim, ze film musi byt totalni kravina (nevidela jsem a nechystam se), tak temata v nem neukazuji zpovykanost, ale to, cemu my zeny rikame zivot. V obdobi, kdy prumerny chlap neumi zatlouct hrebik a ve 30 letech stale bydli u maminky, aby si pri zalozeni potomka vzal X-milionovou hypo a v podstate musel bydlet v praci, to asi jinak nejde, nez aby zenska zastala vsechno ostatni (nebo se "realizovala pres karieru", jak je tu vzletne napsano, v praxi to znamena jednoduse dalsi nutny prijem do domacnosti). Normalni zenska si nestezuje, proste to vezme jako svuj dil pece o vse, na druhou stranu, ocekavame, ze chlap svuj dil zastane.
A co si budem povidat, je rozdil, kdyz podnikatel donese 100000 mesicne a v praci temer bydli a ocekava ze prijde domu, kde bude mit svaty klid nebo kdyz nejaky Pepa z depa donese usmoleny podprumer a po 8 hodinach u pasu lehne na gauc a necha se obsluhovat. No, a pak jsou takove ty normalni rodinky, kde obema prijde naprosto samozrejme si vypomoct pri plneni zenskych/muzskych praci (zena si dolije do auta olej, protoze prece nebude cekat nez se starymu bude chtit, nebo chlap pri odchodu do prace vezme pytel z odpadky a hodi do popelnice. Jak proste, zivot je fajn :) ne?

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Jouda | 13. 7. 2021 13:24

Experimentalne mam overeno, ze cesky komercni film = desiva sracka.

A je uplne jedno, na jake tema je ten drzak na product placement reklamy jakoze zamereny.

Staci videt ty barvotiskove panimandy v chic obleccich product placement znacek, a je jasno.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Petr.b | 12. 7. 2021 20:08 | reakce na Lena - 10. 7. 2021 11:58

Nezlobte se na mne, 3 letá mateřská dovolená není dobrovolně povinná. Je dobrovolná, nemusíte na ní být, Stejně tak, jako nikdo nikoho nenutí mít dítě. Samozřejmě, rozumím vám, jak to myslíte, ale to je právě jádro pudla - mám pocit, že lidstvo je čím dál víc "zpovykané". A stále nemáme dost. Znám ze svého okolí několik mladých rodin, které se rozhodně dítětem nijak omezovat nenechávají - a přiznám se, že se mi to zdá přehnané. Např. oba rodiče jsou velcí sportovci, a tak běhají s kočárkem, jezdí na kole a za ním vlečou vozík s dítětem sotva narozeným a se 2. již o něco starším. Působí toto jejich chování velmi křečovitě a také velmi sobecky "co je nám po nějakým dítěti, když musíme trénovat - my se omezovat nedáme". Jistě jsou však přesvědčeni, že dítěti nijak neškodí, jeho vláčením v přízemní vrstvě prachu a nečistot z aut, a jeho natřásáním při přejíždění lesních terénů.
Co tím chci říct: pomalu odmítáme omezit se v zájmu rodiny. K tomu patří i to, že upřednostním dítě před kariérou. A když zmiňujete, že se člověk definuje svým zaměstnáním - někdo jistě ano, ale pro naprostou většinu lidí je zaměstnání jen prostředkem obživy. Daleko důležitější je rodina. A nakonec myslím, že většina lidí k tomu nakonec časem dojde - i ti, kdož považiují svoji kariéru za to nejdůležitější ve svém životě. Ale to je samozřejmě již věc názoru.

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Radim | 12. 7. 2021 18:42 | reakce na Evs - 12. 7. 2021 7:25

To, kolika překážkám musí lidé čelit, záleží hodně na tom, kolik překážek si v první řadě vůbec připustí. V otázkách bojů s větrnými mlýny (od doktorky, mylně avšak pochopitelně se domnívající, že jste s dítětem na rodičovské, po lidi, kteří ve Vás vidí krkavčí matku), se podle mé zkušenosti jako Don Quijot (možná paradoxně) chovají častěji právě ženy, než muži. Ale nechci své osobní zkušenosti generalizovat, ani jimi cokoliv bagatelizovat.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Radim | 12. 7. 2021 9:42

Pane Filo, Vy jste vskutku osoba plná otazníků.

1) Pravidelně vyčítáte zdejším diskutujícím anonymitu, a přitom je o Vás známo, že na jiných serverech sám užíváte pseudonymy, například Tetsuo. To, že v diskuzi jde o výměnu názorů a ne jmeno, a tedy tam záleží především na názorech a ne na jménech, zdá se, moc neřešíte.

2) Ocenění genderman jste sice dostal za práci na demýtizaci feminismu, ovšem s Vašimi zdejšími projevy, kdy mimojiné urážíte a ponižujete diskutující ženy, se toto ocenění neslučuje. Zdá se, že se tímto oceněním rád chlubíte, i když nemáte potřebu dostávat očekáváním, která jsou s tímto oceněním spojená.

3) Píšete o sobě, že jste býval pedagogem, ovšem vůči zdejším diskutujícím vystupujete vyloženě nepedagogicky, v tom smyslu, že místa, kde se podle Vás mýlí, raději vyplňujete invektivami a osobními útoky, místo poučením. Zbývá jen doufat, že takto jste se nechoval i jako pedagog.

4) Rád vyčítáte diskutujícím nedostatky na poli gramatiky, logiky, práce se zdroji apod. Když pak ale přijde na lámání příslovečného chleba, děláte předškolácké chyby, jako například když údaj o návštěvnosti konkrétního filmu v době premiéry interpretujete coby údaj, vztahující se obecně na celý žánr. Také běžně vytváříte neplatné implikace nebo používáte termíny jako "sekundární negramotnost" v naprosto nevhodném kontextu, naznačujícím, že nejste seznámen s jejich pravým významem.

Celkově vzato otazníky, které vyvolává Vaše jednání, nejsou příliš lichotivé. Marně hledám známky Vaší osobní integrity nebo alespoň slušného jednání. Nenacházím.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Evs | 12. 7. 2021 7:25

Kdyz jsem psala o selhani systemu, tak jsem nemyslela jen jestli stat plati nebo neplati skolku a odkdy. Ja vim, ze to jde, obetovat se, postarat, zatnout zuby. Prijde mi uz selhani to, jak bydlime, jak dobre zname sve sousedy, jak blizko jsme si s prateli, kteri maji taky deti, jak jsou tyhle vazby silne, jak moc se na ne muzeme spolehnout, jak flexibilni mohou byt uvazky. Ale pokud je varianta 1 nebo varianta 2 to, co pise pan umfa a vetsina lidi do ni spadne, je tam malo manevrovani nad ramec nejvyjetejsich koleji. Dovedu se domluvit s kamaradkami na stridavem hlidani deti..bydlime dostatecne blizko? Jsou jejich partneri podporujici? Maji vsichni zucastneni dostatecne flexibilni praci? Muzu si svoje odpracovat o vikendu, kdyz manzel je s detmi? Ani nepocitam hodnoceni okoli a nalepku krkavci matky, ze se vubec o neco takoveho pokousime..Jeden clovek s jednim malym ditetem je na tom podle me hur nez tri lide s sesti detmi. Tohle myslim tim systemem, ten samospad izolace, predpripravenych reseni, rychlech predsudku a zaveru (doktorka se me pta na povolani, ja odpovidam, ona ale vy jste na rodicovske, nejsem, i kdyz mam male dite) Neni to totalita, vystoupit se da, ale pri vystupovani je vice prekazek, nez by se na prvni pohled zdalo a casto lidem dochazi dech pokouset se ty prekazky zdolavat.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 11. 7. 2021 18:19

V tomto Vám musím oponovat. Nadprůměrný příjem sice mám, ale to nic nemění na tom, že nechci, aby za mě s mými penězi hospodařil někdo jiný :-) Zkusím to rozdělit na tři případy, snad z toho bude jasnější můj názor, o kterém si myslím, že není předpotopní - předpotopní (resp. předrevoluční) byl totiž ten, že se o všechno má starat stát, jenže ten vedl k bankrotu světové socialistické soustavy v roce 89 :-)

Varianta 1: rodiče vydělají dost aby si mohli pořídit chůvu. školku nebo něco v tom smyslu. To je ok, není co řešit.

Varianta 2: rodiče vydělávají málo, na rozhazování a nakupování služeb není, musí si tudíž leccos zařídit svépomocí, včetně toho, že jeden z rodičů se víc stará o děti a dle potřeby s nimi zůstane na rodičovské dovolené. To je taky v pořádku, pořeší si to sami, je to ok.

Varianta 3: rodiče nevydělávají dost, ale přesto chtějí plný servis. Někdo jim ho musí zaplatit. Stát. Jenže stát má jen ty peníze, které vezme lidem. Třeba mně. A já fakt nestojím o to platit školku za někoho, kdo si na to neumí vydělat. Ať pěkně mákne a přesune se do bodu 1 nebo se o své děti stará jak se patří podle bodu 2.

P.S. Nejsem zrovna grammar nazi, ale ta flustrace mi trhá oči :-) Prosím, pište to s "r", je to z latinského frustratio.

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lena | 11. 7. 2021 17:40 | reakce na umfa - 11. 7. 2021 13:59

Pokud jste si mohl dovolit platit soukromé jesle i základní školu, jste šťastným majitelem nadprůměrného příjmu a do situace běžných smrtelníků žijících z běžného příjmu pravděpodobně vhled opravdu nemáte. Kvůli těmhle předpotopním názorům, kdy se stát ani nemusí podle vás pokoušet zajistit dostupnou předškolní péči, jsme kde jsme. S flustrovanými ženami povinně prispendlenými na 3 roky ke sporáku. Protože světě div se, 15 tisíc měsíčně za soukromé jesle je taky něčí celý plat. A tam by daňová úleva fakt nepomohla, jakkoli je to velmi smysluplné řešení.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 11. 7. 2021 13:59 | reakce na Lena - 11. 7. 2021 12:27

Vhled myslím mám docela dobrý, s manželkou jsme vychovali nadprůměrný počet dětí, nyní již úspěšných dospělých a tohle všechno jsme zažili. Proč bych měl platit daně a stát by mi z nich měl platit školku? Není lepší, když si ji zaplatím přímo sám? Rovnou odpovídám - ano, je to lepší. Odpadá tam nejasná cesta peněz přes stát a přes státní úředníky, kteří by za nás chtěli rozhodovat, co je pro nás dobré. Jesle, školku i školu jsme si platili pro všechny děti sami a myslím, že by nikoho neubylo, kdyby to dělal taky tak. O to by mohly být nižší daně. A kdo preferuje domácí péči i domácí výuku, klidně může a nemusí z daní doplácet na školku za někoho jiného.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 11. 7. 2021 13:43 | reakce na Lena - 11. 7. 2021 12:27

Říkáte, že státní jesle nejsou pokrývání běžného provozu domácnosti? Hlídání dětí není běžný rodinný provoz?

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lena | 11. 7. 2021 12:27 | reakce na umfa - 11. 7. 2021 9:11

Viditelně do situace nemáte vhled a zda se, že jeden o koze a druhý o voze. Podle vaší teorie by bylo v pořádku i zrušit školky a vlastně proč by ženy nemohly být zadarmo doma i přes první stupeň. Přece není potřeba, aby se realizovaly a také tu máme takový blahobyt, že to většina populace v pohodě utáhne pár let z jednoho platu. Mít MOŽNOST být tři roky doma se super. Ale měla by tu být také možnost dvě, kdy se matka vrátí do práce, bude platit daně a nastavení toho cirkusu, co si říká stát jí to umožní. Státní jesle nejsou pokrývání běžného provozu domácnosti státem. To by byly státní uklízečky, kuchařky a pomocnice s nákupy.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 11. 7. 2021 9:11 | reakce na Lena - 10. 7. 2021 19:13

Daně platíme proto, abychom si mohli dovolit infrastrukturu, armádu, policii, soudy a státní správu + plus nezbytných dvacet procent rozkradného. Daně ale primárně neslouží pro pokrytí běžného provozu domácností, mezi které počítám též péči o dítě. To bych mohl rovnou odevzdat celý příjem státu a čekat, co mi za to stát pořídí :-)

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

babajaga | 11. 7. 2021 8:07 | reakce na Ondřej Čapek - 11. 7. 2021 6:36

Přesně tak, pane Čapku. Wiki uvádí čísla pro premiéru Twilight - pro jediný film a ještě na samém začátku promítání. Jak z toho pan logický, vzdělaný a gramotný udělal obecné statistiky pro celý žánr, je mi pořád záhadou. Třeba budete hoden toho, aby se Vám to obtěžoval vysvětlit. Já nebyl. :-)

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Ondřej Čapek | 11. 7. 2021 6:36 | reakce na Kamil Fila - 9. 7. 2021 11:43

'Na Wikipedii máte jasně uvedeno, že ženské publikum chick flicků tvoří běžně 75 %.' KDE?

Já našel jen According to Fandango.com, more than 75% of Twilight's opening-weekend audience was female.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 10. 7. 2021 20:20 | reakce na Lena - 10. 7. 2021 19:13

Rodinná politika státu není otázkou toho, jestli platíte dost na daních, ale kdo sedí ve vládě. Politické strany, které mají tradičně podporu rodin ve svém programu, naposledy sestavovaly vládu před více jak patnácti lety. A vzhledem k tomu, že dnes voliči řeší akorát to, jestli podpořit nebo potopit Babiše, se nedá čekat, že by v nových volbách vyhrály rodiny s dětmi, protože ať tyhle volby dopadnou jakkoliv, prohrajeme všichni.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lena | 10. 7. 2021 19:13 | reakce na umfa - 10. 7. 2021 16:58

Neplatíme tak nízké daně, aby stát mohl rezignovat na rodinnou politiku a aby z pomoci rodinám s dětmi bylo nějaké milosrdenství, kde máme být vděční za to málo. Ty matky, které dneska nemají jinou možnost, než být 3 roky doma ať chtějí nebo ne taky platily daně. A platit zas budou. On je bude platit i ten nový daňový poplatník se kterým jsou na mateřské. Stát je služba, kterou si platíme a rodina jakožto základ toho státu se ve vyspělých společnostech podporuje.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 10. 7. 2021 16:58 | reakce na Lena - 10. 7. 2021 11:58

Dítě je vždycky kam umístit - s dítětem je jen jeden z partnerů, druhý vydělává. Museje zabezpečit ještě dítě, pracuje víc než kdykoliv před tím a z peněz domů přinesených jistě zbyde na jesle nebo chůvu. Samozřejmě se to netýká katastrofálně líných lidí, ale těm se můžeme v klidu posmívat, ti to tady stejně nečtou :-)

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 10. 7. 2021 13:55 | reakce na Lena - 10. 7. 2021 11:58

Myslím, že Petr.b chtěl především říct, že to "selhání" systému, záleží především na úhlu pohledu a očekáváních. V minulosti bylo, a i dnes v mnoha jiných částech světa pořád je, zcela běžné, že stát rodičům nepomáhá ani tou trochou, jako dnes u nás. Rodič, považující za selhání systému to, že se stát nestará o děti, které jejich rodiče potřebují umístit do jeslí, protože nemají babičku na hlídání, je v mnoha částech světa (i v nedávné minulosti u nás) něco jako přízrak, ze kterého by lidé, žijící v daných podmínkách, byli úplně paf.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lena | 10. 7. 2021 11:58 | reakce na Petr.b - 9. 7. 2021 15:58

Souhlasím s Vámi až na jednu věc a tou je ono selhávání systému. Ona ta tříletá mateřská by byla krásná, kdyby byla dobrovolná. V současnosti je spíše dobrovolně povinná, protože do 3 let to dítě zpravidla nemáte kam umístit. Pokud tedy nemáte štěstí na hlídací babičku nebo dost prostředků na soukromé jesle. Matky, které by se potřebovaly vrátit do práce dříve dost často nedisponují ani jedním. Pak jsou tu ty, které se do práce vrátit chtějí a mají třeba možnost nějakého zkráceného či miniúvazku. Vypadnout třeba na jeden den v týdnu mezi lidi nakonec může prospět všem. Zamyslete se nad tím, jak se jako člověk charakterizujete. Nebude jedna z prvních položek zaměstnání? Ne všechny ženy plně uspokojuje X krát 3 roky doma a byly by šťastné za nějaký kompromis, který tu opravdu není jednoduchý.
A ano, člověk většinou dost přibližně ví co by tak mohlo přijít a že to nebude selanka. Obecně jsem o mateřství slyšela tak šílené zkazky, že by mě zajímalo, kde je ten dokonalý instagramový pohled na něj. Čekala jsem peklo na zemi, realita příjemně překvapila. S tím, že se asi chvíli nepodívám do kina a k moři se tak nějak dalo počítat.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr.b | 9. 7. 2021 15:58 | reakce na Evs - 9. 7. 2021 5:06

Když si člověk přečte reakce některých diskutujících, získá pocit, že starost o dítě je něco pekelného a nekonečného k čemuž muži donutili ženy.
Jsem proto šťasten, že jsem měl doposud štěstí a potkával zcela jiné ženy. S mojí ženou jsme vychovali 2 děti a nikdy jsme neměli pocit, že nás to nějak omezuje, resp. samozřejmě, že nás to omezovalo, ale tak nějak jsme byli v době pořizování dětí dostatečně dospělí, abychom tušili co nás čeká a počítali jsme se vším tím omezením. 2 roky vyměňování plín (a mnoha dalších starostí) není nic proti dalším rokům podstatně větších starostí, které děti rodičům přinášejí. Ale to tak nějak patří k životu. Mít děti je však naprosto dobrovolné rozhodnutí, alespoň v našich zemích a v naší době. Takže úplně nerozumím neustálým nářkům na obtížnost péče o ně a omezování kariér matek. Nikdo vás do toho nenutí.
Ovšem přiznávám, že osobně neznám ženu, kterou by mateřství "připravilo o kariéru". Všechny mé známé a kamarádky se vrátily normálně do svých zaměstnání a pokračovaly v něm dál. A to jsou lékařky, učitelky, právničky, ekonomky, tlumočnice, úřednice, manažerky...
A pak nerozumím tomu, že "systém selhává". Jaký systém?? Systém nabízí ženám možnost (naprosto dobrovolnou) zůstat s dítětem 3 roky doma. Dokonce nějaký čas i pobírá finanční příspěvek od státu. Víte o tom, že není zas tak dávno doba, kdy matky nedostaly od státu prakticky nic? A to byl nakonec vlastně i důvod, proč existuje instituce manželství - aby na ty starosti byly dva. V minulosti se tedy 1 staral o dítě a druhý obstarával finanční zdroje a bydlení a vůbec materiálně zajišťoval rodinu - i když obvykle se tyto role míchaly. Dneska se zdá, že by každý chtěl, aby se o něj staral systém.
Smiřme se s tím, že děti znamenají starosti. A již otřepaná fráze, ale pořád velmi pravdivá: "malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti". Výměna plínek je v období výchovy a starání se o potomky (člověk se o svá mláďata stará nejdéle ze všch živočichů) naprosto nepatrná a bezvýznamná epizoda. Ale zase rozhodně nechci tvrdit, že právě v tomto období na člověka nemůže doléhat určitý pocit beznaděje a zoufalství, na noci s hodiny brečícím miminem si pamatuje každý rodič. Jen si dovoluji upozornit mladší rodiče, že s přibývajícími léty přijdou daleko zoufalejší situace, kdy osobní pocity rodičů budou daleko nepříjemnější.
Nikdy nehodnotím lidi v diskusi - ze zásady - podle několika stručných vět bych si nedovolil hádat cokoli o charakteru člověka, ale to co předvádí ve všech debatách pan Fila, to o něm vypovídá hodně. A rozhodně to není nijak lichotivá výpověď. Základem demokracie je diskuse - výměna názorů. Tvrdě si stát jen za svým názorem a dehonestovat jakkoliv odlišný názor není znakem vyspělých a inteligentních jedinců. Člověk by měl umět přijmout i zcela jiný názor, a nebo o něm alespoň přemýšlet.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

babajaga | 9. 7. 2021 14:58 | reakce na Kamil Fila - 9. 7. 2021 11:43

Už to rozetneme, Kamile. Nedokázals obhájit jedinou věc, protože nezvládáš ani základní práci se zdroji a interpretaci dat, a ta tvoje kompulzivní potřeba chovat se tu jako koprolál je, jak doufám, nějaký psaný projev tourettova syndromu, protože jediné alternativní vysvětlení by bylo, že jsi prostě tuctovej blbeček, se kterým nehodlám dál ztrácet čas a blokovat diskuzi ostatním. Doporučuji ti vyšetření a léčbu silnými antipsychotiky, ASAP. Zdar, ty blázne.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

babajaga | 9. 7. 2021 14:14 | reakce na Lola - 9. 7. 2021 14:12

... řekla a nedala ani jeden. :-D

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lola | 9. 7. 2021 14:12 | reakce na Evs - 9. 7. 2021 12:07

Kdybych mohla, dám vám tisíc plusových bodů!

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 9. 7. 2021 13:26 | reakce na Evs - 9. 7. 2021 12:07

V tom, co říkáte, ať už obecně, nebo jako vlastní zkušenosti, s Vámi bez výhrad souhlasím.
Pokud jde o koníčky mužů, za sebe mohu říct, že když bylo potřeba, třeba kvůli nemoci dítěte, šly všechny koníčky stranou, ale jinak jsme se oba snažili, abychom oba nějaké ty koníčky měli, protože potom je víc psychické pohody a méně negativních emocí. Nikdy bych po ženě nechtěl, aby se koníčků vzdala, maximálně tak jako já dočasně odložila, abychom mohli společně řešit aktuální priority.
Pokud jde o pomoc státu, ta je velmi omezená. Stát může zajistit dostupnost služeb jako jsou školky, nebo legislativní změny, usnadňující rodičům a prarodičům péči o děti, ale nemůže za Vás vyjednat, aby je dotyční využívali. Bohužel - to, zda budete mít čas i na sebe a na odpočinek, v reálu závisí mimo Vaší píle především na nápomocnosti Vašeho okolí, ne na státu.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

babajaga | 9. 7. 2021 12:13 | reakce na Kamil Fila - 9. 7. 2021 11:43

Jako fakt sorry, ale ty tvoje divoké závěry o konkrétních pocitech celé mužské části divácké obce, které si naprosto neplatně vyvozuješ tu ze zdrojů, které nic takového ani vzdáleně netvrdí, tu ze zdrojů, které nejsou ani vzdáleně reprezentativním vzorkem, a tu z projekce toho, jak působí kritika hrdinky filmu na tebe, mě ani trochu nedojímají. Kdybys měl kebuli i na něco jiného, než jen na to, aby ti nepršelo do krku, tak bys to už dávno pochopil.

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Evs | 9. 7. 2021 12:07 | reakce na prostě Filip - 9. 7. 2021 10:44

Napsala jsem to s predsudkem, uznavam a omlouvam se.

Ja tu frustraci kolem sebe vnimam, i u zen, ktere se opravdu snazi starat se o deti, o sebe, ktere se snazi komunikovat s partnerem...Nechci rikat, ze delaji neco spatne (kdyz uz tak porad slysi, co vsechno delaji spatne). Ja jsem si vsimla, ze
- pro nektere lidi je chuva sproste slovo
- zeny starsi generace dovedou svymi komentari byt jemne receno "nepodporujici"
- nektere zeny povazuji za normalni, ze muz ma konicky a ony ne, s muzi jsem se o jejich pohledu na konicky tolik nebavila (nepocitam komentare typu: ona chtela to dite, tak at se stara)
- i lide, kteri to mysli dobre doporucuji mamam nejaky metime, ve kterem si mohou dat v klidu kafe, projit se, ale zaroven implicitne pocitaji s tim, ze zbylych 23 hodin dne ma sluzbu a sama sebe upozadi
- skolka od dvou let u nas neprosla s tim, ze dite do tri let potrebuje mamu
- kdyz jsem byla nekde bez deti, tak se vsichni ptali, kdo hlida misto me.

Pointu asi nemam, jen vim, ze ta frustrace je realna, nejsem si jista, ze obe pohlavi zazivaji stejnou (stereotypne odvozuji z toho, co kolem sebe vidim, ze muzum nikdo nevnucuje tolik nazory na to, jak by to meli delat a nesoudi je, zaroven spoustu tatu dela hodne a spolecnost to zlehcuje). Ale porad mi to prijde jako selhani systemu a ne individualit...nechci nikoho zbavovat zodpovednosti, ale je v tom chyceno tolik schopnych a od srdce dobrych lidi, ze si to nedovedu jinak vysvetlit.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Kamil Fila | 9. 7. 2021 11:43 | reakce na babajaga - 8. 7. 2021 21:37

Na Wikipedii máte jasně uvedeno, že ženské publikum chick flicků tvoří běžně 75 %. Ergo jsou to filmy, které nepřitahují muže. A pokud sledujete recenze a divácké ohlasy, je zřejmé, že mnohá tato díla jsou muži nenáviděna nebo vysmívána. Co to tady zkoušíte? Míra vaší zoufalosti a neschopnosti základně přemýšlet je opravdu na úrovni prvoka.

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě Filip | 9. 7. 2021 10:44 | reakce na Evs - 9. 7. 2021 7:56

Rozhodně bych si nedovolil napsat, že mámy dělají někde chybu, a to právě proto, že moc dobře vím, co jejich každodenní starosti obnáší. Mám za to, že ta frustrace a vztek nepramení z povinností a činností jako takových, ale z pocitu nespravedlnosti, kdy veškerá péče často zůstane na nich, a nemožnosti nějaké kompenzační činnosti, při které by si odpočaly od každodenních povinností. V takové situaci prostě nelze nabrat síly, především psychické, na další "boj" a je jasné, že se dřív či později dostaví vztek a frustrace, které by se nevyhnuly nikomu. A tady je také podle mého názoru potřeba s řešením těchto pocitů začít. Prohlášení, že po dvou letech péče o dítě máte pouze dítě bez plen, nemá nic společného s vývojem dítěte, jde právě o tu frustraci ze začarovaného kruhu.

A na tom, co jsem napsal, trvám - v době, kdy se čím dál víc mužů podílí na péči o děti a domácnost, jste ke mě apriori přistupovala s tím, že dané zkušenosti nemám, a že mlátím prázdnou slámu, a jediné, co jste v té chvíli věděla bylo, že jsem muž. Podle mě je to krásná ukázka toho, jak ženy, jinak velmi citlivé na sexismy druhých, málo vnímají sexistické postoje ve svém vlastním jednání. Nic by se Vám bývalo nestalo, kdybyste se na mé zkušenosti nejdříve zeptala. Dál bych tento bod nerozebíral.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu


Zobrazit další