Výpis článků na téma: Recenze

PODCASTY

Podcast Fatima Rahimi

Někdo v umělé inteligenci vidí strašáka, Sara Polak to vidí opačně a je její neúnavnou propagátorkou. V podcastu vysvětlí, že AI není cíl, ale nástroj. A nevyhneme se ani tomu, nakolik umělá inteligence podléhá genderovým nebo rasovým stereotypům.

Se Sarou Polak o umělé inteligenci

Pusťte si podcast

časopis

Promo časopisu

MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM

„Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?

FAST FEMINIST FASHION

Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

Předplatit časopis
Promo časopisuPromo časopisuPromo časopisu
Recenze
2 209
Nechte na hlavě