Diskuze k článku:

Měsíc jsem vstávala v pět ráno. Nezbohatla jsem a práce neubylo

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Tatana | 7. 2. 2020 9:12

No, prostě jsou sovy a skrivanci. Já jsem skrivan, o půl sedmé vstavam i o vikendu. A jasně, spím o půl desáté, Silvestr je utrpení , jsem vzhuru jen kvůli kocce, aby se nebala. Bohužel, nevim jak tyto dva typy lidí zkoordinovat. Jedině, jak říkali kdysi mí studenti, doba vhodna k práci je středa mezi 11. a 13. hodinou, ostatní je moc brzo nebo moc pozdě. Tohle by snad klaplo.

+195
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Martin | 7. 2. 2020 12:36

A nevyplatilo by se Vám aspoň z časových důvodů dojíždět autem? Hlavně být dříve doma...

-7
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Gabriel Pleska | 24. 8. 2021 14:26 | reakce na Kája - 13. 8. 2021 15:35

Ale teda, těch bylo! Díky

0

prostě Filip | 19. 8. 2021 18:27 | reakce na lomn - 19. 8. 2021 11:34

To bys mi měl říct snad ty, jestli je to důvod se vztekat. Já takové ocenění nikdy nedostal.

0

lomn | 19. 8. 2021 11:34 | reakce na prostě Filip - 16. 8. 2021 18:34

copak filípku, proč se tak vztekáš? někdo ti chce vzít ocenění "nerudný důchodce roku"? :-D

+1

umfa | 18. 8. 2021 16:19 | reakce na Lenka - 18. 8. 2021 8:40

Myslím, že nejsme ve sporu. V případě krize se hierarchie hodnot převrátí a nejlépe placenou komoditou už nebude video s nakrucující se Kim Kardashian, ale konzervy, léky, zbraně a benzín (podle zkušeností lidí například z války v Jugoslávii, k dočtení na různých survivalových stránkách). Ale teď v míru to svědčí spíš pro ty prodejce všeho možného a příživy z kanceláří státních úřadů :-)

+1

Lily | 18. 8. 2021 10:10

Vstávám ve 3 ráno již 6 let....a už se těším na důchod až to nebudu muset dělat

+2

Lenka | 18. 8. 2021 8:40 | reakce na umfa - 16. 8. 2021 13:47

Ale blbost - určitě znáte Maslowovu pyramidu - takže například v případě opravdu zlé krize lidstva jde většina kancelářských do háje... to ale poloparizitům těžko vysvětlovat.

+1

Radim | 17. 8. 2021 10:40 | reakce na Maja - 17. 8. 2021 7:03

No a o tom to je, že jo. Úspěšní a bohatí lidé nejsou spokojení, úspěšní a bohatí kvůli tomu, v jakou hodinu vstávají, ale kvůli tomu, kolik toho za svůj den stihnou. Autorčin problém není v tom, že deset dopoledne považuje za ráno, ani v tom, že se jí lépe pracuje v noci, ale v tom, že většinu dne prokrastinuje na facebooku.

+3

Maja | 17. 8. 2021 7:03 | reakce na Radim - 16. 8. 2021 11:51

Tak někomu ta práce přes den prostě fakt nejde (taky se mi vždy nejlíp učilo od 22 do 1 ráno) a pokud má to štěstí, že ji může dělat v noci, jeho výhra (i když to podle mě taky není pro zdraví ideální). Ovšem pak nesmí přes den dělat kraviny a ten volný čas mít bude. Jenže to chce mít trochu vůle a ne jen fňukat.

+2

umfa | 16. 8. 2021 18:36 | reakce na Jan Korbelik - 16. 8. 2021 16:00

Pak tedy máte jazykové vzdělání, ke kterému se obvykle v bundlu dodává i něco z toho literárního :-) To byste ale měl poznat styl "humorná nadsázka" :-)

0

prostě Filip | 16. 8. 2021 18:34 | reakce na 5684 - 15. 8. 2021 22:32

No tak to je joke týdne a to je teprve pondělí, protože zrovna tuhle naprosto nekvalifikovanou pozici paní redaktorka zcela určitě nezískala kvůli svému vzdělání. Možná tak kvůli svému ideovému zaměření, které možná na nějaké škole získala, ale určitě ne kvůli tomu, že byla pilná studentka, to jako fakt.... ne.

Osobo 6584, právě jste se nominovalo na vtipálka týdne.

0

Jan Korbelik | 16. 8. 2021 16:11 | reakce na 5684 - 15. 8. 2021 22:32

"A přitom se stačilo lépe učit a mohl jste být tam, kde paní redaktorka."
Ach jejda, " jsem vstával!!!" pisu :D, ne vstavam. "Pani redaktorka"? Ty texty pro holcici casopis, ktery ani normalni holky nectou? Brrr, ne, nechtel bych skoncit jako nekdo, kdo taha prachy z obcanu za stupidni clanky, nemyslim se, ze se ta Heroina uzivi bez subvenci. Meli by si vzit priklad z nemeckych casopisu Neue Post, Barbara, Bild der Frau nebo Frau mit Herz. Jsou barevne, vydelavaji, pani redaktorka tam nevydelava trapnych ~2000 EUR jako pani N., ale tisicu 5-6 :D
Hmm, ucil jsem se hodne, vyukou sanskrtu/EN/DE taky dost dostanu. V eurech, ve Vidni.

+1

Jan Korbelik | 16. 8. 2021 16:00 | reakce na umfa - 16. 8. 2021 10:46

Jeeezis!
ja jsem to psal v minulem case!!! Nikdy me nic nehnetlo, ale taky jsem to nevytruboval do sveta jako ta pani. Vyucuju uz desitky let ve Vidni angl,, nem. a sanskrt (indolog). Ale kdyz studujete bez stip., pracujete holttreba jako delnik. Myslim, ze ta pani, krome toho, ze pise cancy (asi placene chudakem tax payer, budget jsem nenasel), nedela nic. Holcici casopis pro uzkou vrstvu holek.

0

Jan Korbelik | 16. 8. 2021 15:54 | reakce na Petr.b - 16. 8. 2021 14:52

Petr.b
Tak nam ten zazrak prozradte! Jste vlastne moralne povinen tuto informaci vyzradit - je treba to napodobit. Bylo to v Japonsku? a co ti lidi v kanclu delali. Prosiiiim, fakt me to zajima.
Diky, Honza

0

Petr.b | 16. 8. 2021 14:52 | reakce na Lenka - 16. 8. 2021 11:43

Viděl jsem továrnu, kde ve výrobě byli 2 - slovy 2 lidé. A v kancelářích jich tam k tomu bylo cca 200. A továrna vyráběla o 106! Lidé v kancelářích nesedávají zbůhdarma. Ovšem starým pohledem na věc by se jistě dalo říct, že ti 2 makali na těch 200:-).

0

umfa | 16. 8. 2021 13:47 | reakce na Lenka - 16. 8. 2021 11:43

Hluboce se mýlíte. Třeba bez ajťáků (kteří se neděsí práce) byste mi teď ani nenapsala tuhle zprávu. Vytahování se čí práce je důležitější (a ta manuální samozřejmě nejdůležitější ze všech) snad skončilo s diktaturou proletariátu :-) Teď je důležitá každá práce, za kterou je Vám někdo ochotný zaplatit.

+3

Radim | 16. 8. 2021 12:05 | reakce na Lenka - 16. 8. 2021 11:43

Až přijde apokalypsa, jistě bude lepší mít u sebe někoho, kdo zvládne postavit zeď, ulovit či vypěstovat jídlo apod, než někoho, kdo umí dělat skvělé excelovské tabulky. Do té doby tu ale máme civilizaci, založenou na dělbě práce, kde nikdo nedokáže všechny své potřeby zajistit sám. Ani ti "co něco vyrábí", řidiči, zemědělci, popeláři apod.

Takže zkráceně řečeno - máte hromadu na první pohled líbivých, ale ve skutečnosti hrozně prostoduchých keců.

+2

Radim | 16. 8. 2021 11:51 | reakce na Maja - 16. 8. 2021 11:46

Člověk, který chodí spát pozdě, protože přes den nestíhá, není sova, ani skřivan, ale prachobyčejný prokrastinátor. A tam leží všechny autorčiny problémy s biorytmy.

+1

Maja | 16. 8. 2021 11:46

Problém autorčina pracovního (ne)úspěchu není v tom, že je sova, která pracuje v noci a vstává třeba v 10, ale v tom, že - jak sama píše - celý den prokrastinuje na FB. Možná by stačilo ho odinstalovat a hned by měla volného času, že nebude vědět, co s ním. A nadále může pracovat o půlnoci bez nesmyslných pokusů měnit svoje biorytmy (i když i toto jde).

+3

Lenka | 16. 8. 2021 11:43 | reakce na umfa - 16. 8. 2021 10:46

To je dobře, že plno lidí práce neděsí. Ono bez kancelářských a různých těch právníků, ajtáků a dalších "nepostradatelných" se přežije mnohem snáze než bez popelářů, zemědělců, lidí v potravinářském průmyslu, řidičů, těch co něco vyrábí atd.

+3

umfa | 16. 8. 2021 10:46 | reakce na Jan Korbelik - 15. 8. 2021 17:55

A co Vás hněte na tom, že jste dělník? To je přece Vaše rozhodnutí, jaké zaměstnání děláte. Já jsem třeba dělníkem být nechtěl (děsí mě, jak se zpívá v té písni "buď v práci v šest"), tak jsem si našel jiné povolání. Vám doporučuji totéž, jestli už máte ranního vstávání plné zuby. A jestli ne, buďte rád, zase jste ve dvě doma.

+2

babajaga | 16. 8. 2021 6:33 | reakce na Marika - 15. 8. 2021 1:13

Jak říká Yoda: Do, or do not, there is no try.
Snažit se je k ničemu. Na druhou stranu, kdybyste se vy uměnovědci pořád jen nesnažili, mohli z vás být skutečně užiteční lidé. Lékaři, architekti, vědci. Nebo aspoň popeláři.

0

Radim | 16. 8. 2021 6:28 | reakce na 5684 - 15. 8. 2021 22:32

Lépe učit? Vy jste po ránu jedl vtipnou kaši. Nevím, kde přesně studovala paní redaktorka, ale obory, typické pro zdejší redakční osazenstvo, nejsou zrovna známé tím, že by jejich absolventi byli dobří studenti. Většinou tam jdou ulejváci, kteří nemají na to, aby se udrželi na skutečných vysokoškolských oborech, jejichž základem jsou mimojiné předměty, kterým se tito ulejváci vyhýbají jako čert kříži, což ostatně sami v různých rozhovorech, anketách apod. nepokrytě přiznávají.

0

5684 | 15. 8. 2021 22:32 | reakce na Jan Korbelik - 15. 8. 2021 17:55

Citace - Jan Korbelik / 15. 8. 2021 17:55

Welcome to reality, paní Nejedlová!
Jste děvčica z vyšší střední vrstvy? Že prostě věříte povídačkám celebrit ukazuje, jaksi ... moc ... nejste kritická. Asi jste nikdy neslyšela slovo DĚLNÍK: Jako dělnik jsem vstával o půl páté a nikdy by mě nenapadlo o tom psát. Neznám Vás, ale snad se bohatej taťulda nebo manža postaraj o to, aby se ten šílenej traumatizující měsíc (po letech drahej terapie) vymazal - teď snad už zase vstáváte bez budíku v osm-devět-deset!

A přitom se stačilo lépe učit a mohl jste být tam, kde paní redaktorka.

-4

Jan Korbelik | 15. 8. 2021 18:05 | reakce na Lenka - 14. 8. 2021 12:54

Lenko, ale ona je za ty debilní články placená. A dostává za to určo víc prašulí než my dva: Myslím, že Vy (stejně jako já) si vyděláváme prachy poctivě prací - ne z nějakých subvencí pro pofidérní časopis.

+1

Jan Korbelik | 15. 8. 2021 17:55

Welcome to reality, paní Nejedlová!
Jste děvčica z vyšší střední vrstvy? Že prostě věříte povídačkám celebrit ukazuje, jaksi ... moc ... nejste kritická. Asi jste nikdy neslyšela slovo DĚLNÍK: Jako dělnik jsem vstával o půl páté a nikdy by mě nenapadlo o tom psát. Neznám Vás, ale snad se bohatej taťulda nebo manža postaraj o to, aby se ten šílenej traumatizující měsíc (po letech drahej terapie) vymazal - teď snad už zase vstáváte bez budíku v osm-devět-deset!

-1

Jouda | 15. 8. 2021 12:08 | reakce na Leona - 13. 8. 2021 18:23

Jo, oba maji stejnych 24 hodin, ale jeden z nich ma v bdelem stavu mnohem vice slunce.

A ze spousta aktivit se dela jenom za slunka.
Ale veru, lidem, co jdou do prace, pak domu cumet na ordinaci, to muze byt jedno

+1

Horáček | 15. 8. 2021 10:07

haha, v pět ráno je nechutný? Já vstával každej den ve 4:15 . pět bylo pro mě skoro poledne.

+2

Marika | 15. 8. 2021 1:14 | reakce na Marika - 15. 8. 2021 1:13

*taky

0

Marika | 15. 8. 2021 1:13

Super článek, pobavil, úplně se v tom vidím... raky se furt snažím ??

0

jan | 14. 8. 2021 23:43

Tak tohle kdybych absolvoval, tak se v 9.00 nevypravím do světa, ale do rakve.

+1

Zobrazit další