Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Kdy je nejlepší, aby žena měla děti: Stručný průvodce nevyžádanými radami

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Silvie Kobzová | 12. 12. 2022 16:42

Vynikající a trefné. Podepisuji. A děkuji.

+59
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

marta 10 | 12. 12. 2022 16:12

Co takhle najít si lékařku, která vám bude vyhovovat? Pak tady nemusíte cintat takové blbosti a tvářit se jako bezmála 40tiletá nesvéprávná chudinka. Každý má na vybranou aneb jaký si to uděláš, takový to máš

-90

Diskuze k článku:

Zuzka | 6. 1. 2023 7:13 | reakce na Zuzka - 6. 1. 2023 7:11

Citace - Zuzka / 6. 1. 2023 07:11

A co takhle kdyby se všichni lékaři naučili profesionalitě, případně empatii?
toto byla reakce na komentář doporucující autorce změnu lékařky

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Zuzka | 6. 1. 2023 7:11

A co takhle kdyby se všichni lékaři naučili profesionalitě, případně empatii?

0

xxx | 25. 12. 2022 11:29 | reakce na Katka - 17. 12. 2022 21:41

Bez dítěte jsi ted nic, ne dost.

0

Lou | 21. 12. 2022 12:15

Kdy je nejlepší, aby žena měla děti?
Odpověď je velmi jednoduchá: Nejlépe nemít děti vůbec nikdy.
To je to nejlepší, co pro sebe a hlavně pro své děti
může udělat.

+1

M. | 19. 12. 2022 15:46

Děkuji za příjemně humorně kousavý článek.

+1

Hanna Tip | 17. 12. 2022 23:35

Děkuji za to, že můj příspěvek neprosel vašimi údajnými pravidly. Jen mě to utvrdilo v tom, že byl správný.

0

Katka | 17. 12. 2022 21:41

Jako byste popisovala mě samotnou, bohužel s tím rozdílem, že ani v 38 letech moje okolí nepochopilo, že bezdětnost myslím opravdu vážně. Můj odpor k dětem s věkem pouze roste a opravdu mi nic nikde netiká. Každopádně článek popisuje jakýsi "test ženství", který se očekává splnit od všech bez výjimky a přitom každá z nás je rovnou odsouzena k neúspěchu. Ať žena dělá co dělá, nikdy nebude "DOST" - dost dobrá matka, manželka, partnerka, dcera, zaměstnankyně, kamarádka, pečovatelka, dost krásná, chytrá, sexy ... a hlavně nikdy nebude pro okolí "dost ženská". Je načase, aby se společnost trochu zamyslela a začala ženy a jejich nejen reprodukční volbu prostě jen respektovat. Není to nic složitého, nikomu se tím nic neděje, nestojí to žádné velké úsilí.

+9

Monika | 15. 12. 2022 18:16

Dekuji za vtipný, výstižný článek! Čekám 4., vytoužené dítě, a je mi 42 let. Nesetkala jsem se vždy s tak drsnou realitou, jakou popisujete, ale přesto se s Vašimi slovy mohu ztotožnit. Chtělo by to méně posuzování a hodnocení druhých a jejich života, a více respektu ve společnosti obecně.

0

Leona Sinková | 14. 12. 2022 17:06 | reakce na Jméno nevim - 13. 12. 2022 9:45

Tvůj život je psát hloupé komentáře na heroine? :D

+1

Pavla | 14. 12. 2022 17:00

Autorko potřebuješ psychiatra.

-7

Pavlína | 14. 12. 2022 0:22

Ahoj, jsem matka dvou dcer s odstupem 21 let. Prvni, když mi bylo čerstvých 24. Druhá (ano, tady se najde prostor pro rejpaly), mých krasných 45 let. První těhotenství bylo doslova vyležené, nic jsem nemohla, neustálý strach, abych nepotratila. A u druhé dcery jako stará matka jsem byla naprosto fit, pracovala jsem a byla v pohodě po celou dobu. Obě dcery jsou zdravé, krásné, jsou generačně jinde, ale milují se a prostě jsou to ségry?? i když ta starší je v Kanadě?? za mě tedy??moc se holky pozorujete a řešíte nepodstatné, věnujte čas svým dětem a ne, kdy má kdo děti mít??to je každého věc!!!

+8

lila | 13. 12. 2022 22:58 | reakce na marta 10 - 12. 12. 2022 16:12

ty tady cintáš blbosti

-3

Paja | 13. 12. 2022 17:24

Moc hezky napsáno ! i proto se bojím mít dítě....

+4

Dáša | 13. 12. 2022 13:07

Našla jsem si lékařku z Neratovic, kde jsem chtěla rodit a byla OK, ani zmínka o tom, že jsem stará. Naopak, 38 je prý naprosto normální. Porod už byl horší, ale pak zas dobrý. Nicméně, když chlapi a starý báby píšou články, v kolika letech má mít žena nejpozději dítě mě s**ou.

+5

Reakce | 13. 12. 2022 11:00

Diky za sdileni. Taky ve me kricici deti vzbuzuji agresi. Podle me jsou deti velkou ztratou casu i penez, ktera se dotkne hlavne zeny. Pokud zena neni vylozene matersky typ milujici deti, mela by se dobre zamyslet nad tim, zda skutecne deti chce nebo je to natlak spolecnosti, rodiny, ktera to povazuje za samozrejmost. Pritom dite nejenze vyznamne omezuje zivot zeny po vsech strankach, ale take je to zatez z ekologickeho hlediska. Pokud rodina nezije vylozene skromne a ekologicky, coz je minimum rodin, tak bezne dite ma otresnou ekologickou stopu. Za me razantni snizeni porodnosti z toho duvodu neni nic spatneho a nevidim duvod, proc by rodiny s detmi mely mit jakekoliv vyhody oproti bezdetnym lidem.

-1

Ctenarka | 13. 12. 2022 10:53

Autorka je v podstate soucasti systemu a podporuje ho. Svou ucasti na peci, ktera ji nevyhovuje. A tim, ze si nechava libit nevhodne zachazeni. A jeste shazuje svymi vyjadrenimi jine rodicky jako ezo. Clanek o nicem, ktery k nicemu neprispiva, k zadne zmene. Jen ukazuje submisivni zeny, ktere prispivaji k tomu, ze ani jejich dcery se nedockaji zmeny.

-4

Jméno nevim | 13. 12. 2022 9:45

Tak já to mám jinak. Odjakživa vím, že děti nechci, nenávidím je, veškerý jejich projevy obecně považovaný za roztomilý, ve mně vyvolávají agresi a u křičícího dítěte si představuju, jak do něj mlátím sekerou, je toho samozřejmě mnohem víc, ale jen tak pro příklad. Když mi bylo kolem 20, všichni mi říkali, že jsem ještě moc mladá a rozmyslím si to, což trvalo do nějakých 30, kdy to pozvolna začalo přecházet v otázky, jestli jsem si to teda už rozmyslela a kdy se do toho pustím. Teď je mi 35 a konečně mám klid, protože i ti největší zabedněnci už snad konečně pochopili, že to nebyla póza, a nejenže jsem si svoji nenávist k dětem “nerozmyslela”, ale naopak, čím jsem starší, tím víc je nenávidím a tím hororovější scifi je pro mě představa mít něco takovýho doma a zahodit kvůli tomu na dlouhý roky svůj život.

+2

Jarka | 13. 12. 2022 9:25

Doporučuji změnit lékaře. Já při kontrolách na gynekologii mam zcela normální pocit jako při běžné preventivce. Doufám si tvrdit, že nejsem jediný případ v Česku a pokud ano, mile ráda vám dám kontakt do ordinace.

+4

Jouda | 13. 12. 2022 9:18

A vite, holky, co je uplne nejlepci?
Kecy vukol poustet druhym uchem ven.
Svepravny a sebevedomy clovek se to nauci nekdy mezi 15. az 18. rokem zivota.

-2

Lucie | 13. 12. 2022 8:34

Tyto a mnoho dalších jsou přesně ty důvody, proč dítě nechci. Děkuji za článek, je z duše mluvící. Snažím se alespoň vychovávat mladší generace k otevřenosti, slušnosti, pokoře a milému přístupu ke všem lidem, protože nikdy nevíte, co ty osoby nesou za zátěž a vy jim hloupou poznámkou zkazíte zbytek života...

+6

Iris Micka | 13. 12. 2022 7:59

Jasne, ze biologická fakta se nezmění. Ale dobra komunikace a podpora spis pomůže, než nějaký zastrašování a omylání prázdných frází lékařem. Říct ji, ze to bude v pohodě, zvládne to, ze u nej je v dobrý péči a na všechno se v pravý čas podívají je pro psychiku prospěšné - to správný doktor ví.
Vyvolávání obav léčivé není ..

+9

Iris Micka | 13. 12. 2022 7:50

Skvěle napsané.. Bohužel přesně shrnuje moje představy jaké by to bylo byt těhotná v Čechách.. bohužel nechutné :( Moje dvě těhotenství a doba po porodu v UK, s minimální zdravotní péči, ale 100% lidským přístupem byla skvělá. Vždycky me psychicky podpořili a podrželi a dávali mi pocit, ze všechno dělám nejlépe, jak jde :) Zde i při návštěvě gynekologie na kontrolu se cítím jako nesvéprávný debil - uvazovala jsem, ze změním praxi, ale asi bych si nepomohla. Žádný přístup, že já rozhodují o péči, kterou se rozhodnu přijímat..WTF?

+3

Šárka | 13. 12. 2022 0:54

Kdyby se jednalo jen o doktory a sestřičky, tak by to člověk ještě nějak skousnul, ale ona se tak chová vážně celá společnost. Včetně už dětných kamarádek. Nikdo neví, čím jsme si kdo prošel, takže bychom se měli vyvarovat soudů... Já například byla čtyři roky ve spárech manipulátora s psychopatickými sklony, následně jsem nemohla potkat pořádného chlapa a teď, když jsem ho potkala, se potýkám se zdravotními komplikacemi, které vznikly jen kvůli tomu, že mě doktoři považovali za hysterku... Diagnostika? Endometrióza.
Naštěstí se mi po přestěhování pryč z Prahy podařilo najít velmi starostlivého pana doktora s naprosto skvělou sestřičkou, takže už vyhlížím lepší zítřky! :?-?)

+12

Tereza | 12. 12. 2022 23:37

Dlouho jsem neviděla na tohle téma tak skvělý článek. Děkuji autorce, protože psala, jako kdybych to říkala já. Mluvila mi z duše.

+11

Jindra | 12. 12. 2022 22:54

Škoda jen že se místo dalších zajímavých faktů (např. negativní jevy typické pro děti u matek 40+ jako např. častější výskyt Downova syndromu, dále třeba dopady nižší životní úrovně velmi mladých rodin či nedej bože samoživitelek na blahobyt dítěte atp.) do článku vloudilo tolik levicové ideologie, kterou rozhodně za fakta považovat nelze...

-21

Radka | 12. 12. 2022 20:43

Moc děkuji za trefný článek. Syna jsem rodila v 26 s tím, že jsem přece ještě mladá na děti.. V porodnici nezapomenu na jednu sestřičku. Bylo už 6 hodin večer, slunce zapadalo a já měla postel otočenou přímo proti oknu. Neviděla jsem přes něj vůbec nic a tak jsem si zatáhla svou polovinu okna, abych malého aspoň v klidu nakojila. Po chvíli přiběhla sestra na kontrolu a já dostala kázání jako malý haran jako jestli jsem normální si zatahovat kvůli malýmu, že z toho bude mít žloutenku, když na něj nebude svítit a tak dále. Takže ano, znám úžasný přístup personálu.

+3

B | 12. 12. 2022 20:08

jajka:

Jo, být Pinochet gynekolog, tak ten by věděl vždycky naprosto přesně, že si za to dotyčná může sama, páč jste ošklivá, hloupá, lína, neschopná či blbá.
...i za to nedopadlý těhotenství si může něčím sama, třeba tím, že měla moc chlapů, a jen se furt na něco vymlouvá.:D

+4

jajka | 12. 12. 2022 19:38

A Vy, nebo ta lékařka, jim doma u toho svítíte?
Myslíte, že kariéra je jediný důvod, proč se ženě mateřství přihodí "později"?
Vhodní partneři - budoucí tatínci se nekupujou v supermarketu, ale někdy je to fuška nějakého perspektivního najít, zvlášť v dnešní době, kdy si chce průměrný třicetiletý muž hlavně užívat života a nevázat se.
A co situace, kdy se to těhotenství dlouho nedaří? Žena si projde několika lety marné snahy, třeba nějakým smutným těhotenstvím, které nedopadlo dobře, aby jí pak nějaká krůta vmetla do tváře, že neměla bejt sobec a čekat s děckem na stáří...

+32

jajka | 12. 12. 2022 19:28 | reakce na marta 10 - 12. 12. 2022 16:12

A chtít, aby bylo slušné chování normou (a nejen u lékařů) je špatně?
Copak k hulvátům někdo chodí rád?

+21

B | 12. 12. 2022 19:02

Citace - Pinochet / 12. 12. 2022 17:52

Jen aby pak měl všechny ty podporované těhule, co jsou v pohodě, kdo odrodit, když jim vyházíte půlku personálu, protože se vám nelíbilo, jak se zatvářil.

Tvoje starost to být vážně nemusí, všichni víme, že jsi starej incel, co se na něj kysele tváří i prostitutka.

Ostatně rodiček stejně ubejvá, tak nějaký ty porodníky můžou možná už i začít vyhazovat, nebo je přeřadit na zubaře, což je dle logiky Pinocheta naprostá brnkačka a jen nepatrná změna povolání, pokud nejsou líní a neschopní.:D

+6

Zobrazit další