E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

O tom, jak se Gloria stala zajíčkem a co z toho bylo

Novinářka Gloria Steinem je ikonickou postavou nejen amerického, ale i světového feministického hnutí. Před 71 lety mimo jiné vydala legendární reportáž z newyorského Playboy klubu Hugha Hefnera, kde se nechala zaměstnat jako „zajíček“. Přestože svět, který Steinem líčí sympaticky věcným tónem, přestal existovat, její reportáž nikdy docela nezestárne.

Americká novinářka Gloria Steinem se jednou stala Playboy zajíčkem.Foto: Profimedia

Když jí zapínala modrý saténový korzet, byl tak těsný, že jí do zipu skřípla kůži na zádech. Kostým byl vykrojený tak vysoko, že Glorii odkrýval centimetry neopálené zadnice. Pak se třicetiletá „zaječí máma“ z manhattanského Playboy klubu, žena zhruba o deset let starší než většina zajíčků, zadívala Glorii do výstřihu. Byla spokojená: fyzikální síly, tlak a výtlak, přesunuly většinu měkkých tkání tam, kde se mají dmout nejvíc – do výstřihu.

Gloria se v následujících dnech seznámila s propracovaným systémem rozlišování VIP hostů a také principem rozdělování trestných a pochvalných bodů, které zajíčci inkasovali za práci v podniku. Za roznášení drinků, konverzaci a zářivé úsměvy, které zákazníka přiměly, aby se vrátil a nebral ohledy na to, co to znamená pro jeho šekovou knížku. Za zdání dostupnosti, za obdiv cizí neodolatelnosti. Ženy, víno a zpěv podle Mad Men.

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!