Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

„Někdy jen brečím bolestí a zoufalstvím.“ Nemoc typickou pro ženy po čtyřicítce medicína neřeší

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Veronika K | 15. 11. 2022 1:37

Mám to stejně.Dlouho jsem si říkala, že jsem divná a měla problém to ustát.Učim se s tím žít cca 15 let a v poslední době to prostě řeším tak, že si okamžitě lehnu a snažím se uvolnit.Občas se mi stane, že mě to bolest přepadne i ve spánku a vzbudi mě.Je frustrující,jak to člověka neskutečně vyčerpává po probdělé noci má pocit jako by složil vagón uhlí .Ano, někdy opravdu v bolestech zobu prášky jako lentilky , přestože se snažím krotit a vím, že čím víc prášků, tím větší problém se žaludkem.Jsem zvyklá mít věci pod kontrolou , ale tohle je úplně jiný level.

+72
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Leoš Dvořák | 15. 11. 2022 1:31

Tak to je pláč na špatném hrobě.... Mne bolí všechno každé ráno a někdy celý den ! A k tomu v noci křeče. BLÁBOL.

-163

Diskuze k článku:

Andrea | 2. 12. 2022 11:20 | reakce na Kateřina Stehlíková - 15. 11. 2022 19:22

Dobrý den, někdo tu doporučoval web https://fibromyalgik.webnode.cz/ tak zkuste jestli nenajdete pomoc tam. Přeji hodně štěstí a co nejméně bolestí.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Eva | 28. 11. 2022 18:02

Moc dekuji za sdileni a za boj za zviditelni tehle nemoci, snad to pomuze k prilivu penez do vyzkumu a ke zvyseni urovne zivota trpicich pacientu. Osobne Vam preji at je tech spatnych obdobi co nejmene a jsou kratka.

+1

Renata Skopalová | 22. 11. 2022 20:03

Dobrý den, plně souhlasím s článkem a paní rozumím, prožila jsem si to samé před léty, měla jsem únavový sindrom a také mi pomohla rhb doktorka, také mi říkali, že si vymýšlím a že jsem líná a že mám jít na psychiatrii, naštěstí jsem našla podporu u Paní doktorky Jurajdové, za to ji děkuji ??

0

Lada Foggy | 20. 11. 2022 16:20

Nechtela bych. Neumim si predstavit ten kazdodenni boj....

0

Eva | 18. 11. 2022 20:32 | reakce na Petr vacula - 16. 11. 2022 22:35

Mám totéž, někdy si myslim, ze uz umru… prosim o kontakt. Eva

0

Geez | 18. 11. 2022 15:48 | reakce na Iris - 16. 11. 2022 12:25

A nebo si to lidi s těmito problémy prostě vygugli, aniž by byli pravidelným čtenářem tohoto deníku?

-2

Jindra | 17. 11. 2022 21:07

Rekce na příspěvek David Petržela | 15. 11. 2022 9:21
Zneužívání těla? Běžný všední život, potíže začaly s očkováním proti covidu. Od té doby lékaři ze mne dělají blázna.

+2

Jindra | 17. 11. 2022 21:03

Zneužívání těla? Běžný všední život, potíže začaly s očkováním proti covidu. Od té doby lékaři ze mne dělají blázna.

-1

Bo | 17. 11. 2022 17:23

Mňa bolela viac duša ako telo - tak som sa s tým pobila - zvládla som autosugesciu od Dr.Schulza, mám 71 a je mi fajn.

+1

Eva | 17. 11. 2022 16:36

Prosím o kontakt mám úplně stejný problém prošla jsem mnoha vyšetření Emg CT MR neurologie ortopedie revmatologie nikde mi nic nenašli a všude na mě koukají jak na hypochondra už nevím co dál.Dekuji za odpověď email elli35@seznam.cz

+1

Jaroslava Krausová | 17. 11. 2022 10:38 | reakce na Petr vacula - 16. 11. 2022 22:35

Dobrý den, prosím o kontakt na vašeho lékaře, děkuji moc. J.Kr.

0

Jaroslava Krausová | 17. 11. 2022 10:37 | reakce na Petr vacula - 16. 11. 2022 22:35

prosím o kontakt, moje sestra trpí touto nemocí

0

Ilona | 17. 11. 2022 9:02

Dobrý den,je mi 57 fibromialgii mi diagnostikovali na revmatologie až po neúspěšných kolečkách na různých odborných vyšetření.Do té doby a vlastně i dnes na mě koukají jako na ,,mimozemšťana

+3

Petr vacula | 16. 11. 2022 22:35

Já sem si tim prošel 3 roky jsem měl problém dojit si na záchod prostě konec života zachránil mě lékař který mě pomáhá do tet pokud někdo z vas fybromialgiku je na konci sil napište dam kontakt.

+3

Jitka Šnircová | 16. 11. 2022 20:32

Ahoj všem,
kdo trpí fibromyalgii. Trvalo mi déle více jak 2 roky než jsem se konečne dostala na všechny vyšetření a k lékaři, který definitivně stanovil a potvrdil tuto nemoc. Na jednu stranu se mi ulevilo, protože se konečne necítím jako hypochodr, jak mně mimochodem nazval i můj syn. Nyní mi zbývá jen čekat na zázraky bebo štěstí, že najdu někoho kdo mi poradí jak s tímto onemocněním dále žít a být ještě použitelná. Je mi 62 a chci být ještě k něčemu platná a soběstačná. Někdy je to opravdu těžké. Zdravím Jitka

+4

Jana V. | 16. 11. 2022 15:36

Dobrý den,
můžete napsat jaký kratom? Bílý, žlutý, červený nebo zelený? Děkuji !

0

Lenka Zajícová | 16. 11. 2022 14:42

Mě diagnostikovali na revmatologii,ale trvalo to asi 3 roky. Naštěstí psychiatr byl jediný lékař,který mi věřil mé obtíže a poslal mě na revmatologii. Zkuste

+1

Jana V. | 16. 11. 2022 13:41

Dobrý den,
prosím, můžete napsat jaký? Na netu je v nabídce bílý, žlutý, červený a zelený…Děkuji

0

Iris | 16. 11. 2022 12:25

Heroine musí mít opravdu velkou čtenost, když je mezi jejími čtenáři tolik fobromyalgiků.

-11

Dana Slabá | 16. 11. 2022 12:10

Ano, přesně co tu popisujete se mě osobně týká také, a také na to většina lékařů neslyší, i když mi ji diagnostikovat mladý lékař. A to stačilo, aby mi pouze přejel dlaněmi boky nohou, já tak zařvala, že v čekárně zůstalo jen pár odvážných pacientů. Věřte, že my, kteří s touto nemocí denně zapolime, bychom raději skládali uhlí než toto zažívat každý den. Přeji všem, co jsou na tom podobně, hodně sil a více chápající okolí, především lékařů.

+12

Eva | 16. 11. 2022 10:23

Mohu poprosit nejaký kontakt. Trpim zcela stejne, a uz si lékaři mysli, ze jsem fetak a hysterka. Prosim nasmerovat na někoho, kdo mi pomuze??

+2

Zdeněk Rytíř | 16. 11. 2022 10:00

Všech, co trpí takovými nebo obdobnými symptomy, je mi líto. Sám jsem se potýkal s něčím podobným. Bohužel lékařská věda nezná odpovědi, natož příčiny. Všem, kteří se s potýkají s jakymikoli neurologickými obtížemi a jinými chronickými nemocemi doporučuji knihy Anthonyho Williama (Medical Medium/Mystický léčitel), pro anglicky mluvící web medicalmedium.com, kde naleznete všechny odpovědi a jak se vyléčit. Chce to jen otevřenou mysl, trochu samostudia a odhodlání vzít zdraví do svých rukou, ale stojí to za to! Jde o vaše zdraví!

+2

Baková Naďa | 16. 11. 2022 9:42

Moc děkuji za článek.Plně souhlasím s paní,že se tak cítí.Sama fybromyalgik,polovinu svého života(32) let obíhám kolečko lékařů,od dveří do dveří - revmatologie,neurologie,ortope die,každýz nich mě posílal na psychiatrii.Když nejde zjistit,co ma člověk za nemoc,pak si vymýšlí a šup na psychiatrii,kde na vás zkouší psychofarmaka,až se najdou které na už i bolavou duši zaberou a občas zůstáváte nad věcí,když se se člověk cítí tu chvíli,někdy i půlden lépe,samozřejmě s přispěním farmak proti bolesti.Zničená játra a zažívací trakt z léků,aby člověk mohl žít,či živořit.Kolečko začalo po přechozené borelyoze,nedostatečně léčené,až po 2 letech mě poslala doktorka na revmatologii,,znozu špatně přeléčené,zkončila jsem na infektologii,se spoustu antibiotik,jenže,pozdě bycha honiti.Dva roky docházení a nedůvěra kaní doktorky,i když mi nakonec testy klesly na hraniční hodnotu,že mám bolesti a to i záchvatové,kdy mi věci padly z rukou,nezměrná únava,později hodnocená chronický únavový syndom -EBW(bodejť by ne)!Po 3 letech od borelyozy,mi byly zjištěny chlamydie v krvi,přechozená toxoplazmóza a mononukleóza a po letech plicní chlamydie.Na zduřelé uzliny mi dala tehdá mudr.Aflox.Vše neléčené.Co mám za přidružené nemoci,včetně migrén,že nejsem schopna nic,ani dýchat se mi nechce,astma,zánět zakončení cév,záněty vazů,úponů,kloubů,záchvatové bolesti,že se nehnu z místa,ani krok dál,zasažené periferní nervy na nohách,postižené karpály.Zase me čeká driák infuzí na infektologii.Nemohu ani ty moje přidružené nemoci vypsat.Pro mě nekonečný příběh.Momentálně se mi vyšetřuje kre na amylodózu granulózní,čeká mě biopsie.Mám stovky bolavých bouliček po těle v tkáni,bolestivých.25 let na ně upozorňuji každého lékaře a okamžitá diagnóza vždy zněla,to máte tukové.No uvidíme.Prozatím v tkáni,doufejme,že v tkáni,to by byl asi ten lepší případ.Může být tato diagnóza ze zanedbaných a neléčených infekčních bakteriálních nemocí.O invalidní důchod jsem bojovala i u soudu,verdikt aspoň (tehdy) částečný.Po letech do jedničky a pár let před starobním důchodem do trojky.Mrzák na duši i na těle.Ale snažím se nevzdávat se!Hrůza,v práci jsem pospávala v šatně,i ustolu,pracovala jsem manuálně rukama,byla jsem v úkolu.Řeknu to tak,když je moc všeho,přejete si usnout a nevzbudit se.Ale mám 2 kočičky,musím je dochovat.Děti nikdy nevěřily,že jsem nemocná,byla jsem k sobě příliš tvrdá a to se nevyplatilo,jak fyzicky,tak psychicky.Manžel z kraje také nevěřil a od nejbližších,kteří nevěří,srazí vás to na kolena.Později uvěřil.Teď jsem sama,manžel po40 letech spol.života zemřel na rakovinu.Je to další rána.Člověk s fybro...by měl mít klid a nepŕepínat se,jinak si uškodí.Teď to vím a je pozdě!.Lidičky,nenechte se a starejte se o sebe seč to jde!Nenechte se odbít u lékařů!

+10

Jolča | 16. 11. 2022 9:20

Návštěvu psychiatrie neuvádí. Chtělo by to zajít tam

-16

Anna | 16. 11. 2022 8:02

Dobrý den, paní Hrdá, děkuji Vám za sdílení tak osobní věci. Myslela jsem, že fibromyalgie je především ochromující únava provázená bolestmí. Nevěděla jsem, že to jsou tak silné bolesti, že na ně nepůsobí běžná analgetika, a také že tam jsou další velmi obtížné příznaky. Kdo nezažil chronickou bolest, jen těžko pochopí, jak devastující účinky má na život. Chronická bolest je absolutní samota. Vynutí si veškerou pozornost a energii. Stáhne člověka do temnoty a zoufalství, kam za ním nikdo nemůže. Bolí to o to víc, když to blízcí lidé nepřijímají a lékaři jednají s despektem a odmítnou se tím zabývat. Snad Váš hlas přispěje k větší osvětě. Moc přeji Vám a lidem, kteří fibromyalgií trpí, abyste dostali účinnou léčbu, která příznaky zkrotí na minimum blízké nule.

+18

Taťána | 16. 11. 2022 6:56

Psychosomatická onemocnění vznikají nevhodným životním stylem. Typicky u žen, které jsou na sebe příliš náročné a neumí odpočívat. Tělo vás donutí odpočinout si až vznikem určité nemoci.

+7

Taťána | 16. 11. 2022 6:54

Konečně rozumný názor. Psychosomatická onemocnění vznikají nevhodným životním stylem. Typicky u žen, které jsou na sebe příliš náročné a neumí odpočívat. Tělo vás donutí odpočinout si až vznikem určité

+1

Božena V. | 15. 11. 2022 22:05

Zdravím všechny, co mají nějaké takové příšerné zdravotní potíže. Je to hrozné a všem přeji alespoň nějaké to zlepšení. Ono je vlastně jedno, jestli tu nemoc má člověk v hlavě, nebo v nohách. prostě ji má a to je problém. Je fakt, že je spousta velmi vstřícných a milých lékařů, co se opravdu snaží pomoci, ale také dost těch, jenž postrádají empatii a pacient je pro ně jen kus.
Pokud není diagnóza jasná, dlabou na to. Držím všem palce.

+11

Petra F. | 15. 11. 2022 21:55

Ráda bych uvedla pár informací na pravou míru - jedná se o Primární chronickou rozšířenou bolest (fibromyalgie) postihující děti, ženy i muže. Zastoupení mužů se odhaduje cca 40%. Jedná se o hojně vyskytující onemocnění, které se rádo slučuje s jinými nemocemi zvláště autoimunitními. Více informací v českém jazyce na webu Fibromyalgik.

+4

Iva Se | 15. 11. 2022 21:45

Mam fibromyalgii 7 let. Kdyz jsem se k lekari doplazila v bolestech a rekla mu ze vazne premyslim o sebevrazde tak mi jeste vynadal proc jsem stim prisla na prednostni objednavku. Rikam mu HALO, CHCI SE ZABIT PROTOZE SMRT ZASTAVI ME BOLESTI. Nakonec jsem i ochrnula na vsechny koncetiny. Lekar mi rekl ze budu dozivotni lezak. Tyden v kuse jsem brecela. Nakonec jsem pozadala o rehabilitace. Rok velkych bolesti a driny se vyplatil. Znovu chodim, ruce mi pracuji, sice obcas upadnu nebo mi neco vypadne z ruky. Novy lekar mi predepsal leky ktere castecne pomahaji. Nejhorsi na teto nemoci jsou bolesti a mozkove mlhy. Pro ty kdo si to neumi predstavit- nechte se nekolikrat preject autem, kazdy den. Citite se jakoby jste byli v plamenech a kdyz vam nekdo neco rekne tak budto nechapete co vam ten dotycny rika nebo to za minutu stejne zapomenete.

+8

Zobrazit další