E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Sama v lese. Jak se nebát přírody ani otravných chlapů? Zastavte násilníka hned na začátku

03. červenec 2024

Ženy by v lese často raději potkaly medvěda než muže – téma, které nedávno virálně ovládlo sociální sítě. Příspěvky měly jasnou logiku: medvěd vás „jen“ zabije, zatímco když vás někdo znásilní, je to trauma na celý život. Zabití, které prožíváte každý den znovu a znovu. S medvědem vám moc nepomůžu, ale ohledně chlapů a přírody pro vás pár rad mám.

Emancipace má mnoho podob. Jednou z nich je i to, jít sama na výlet do přírody. Jak ale překonat strach? A co když narazíte na agresora? Odpovědi má Jasmína Houdek.Foto: Shutterstock

Já sama jsem na svůj první výlet „ven“ vyrazila až dávno po třicítce. Do té doby jsem se bála. Nechala jsem se přesvědčit, že to není pro mě. Do přírody přece sama nesmím! Dlouho jsem si neuvědomovala, o kolik se můj svět kvůli těmto předsudkům a obavám zmenšil.

K přesvědčení, že jednou dokonce zvládnu přespat sama v lese, mi pomohla až moderní sebeobranafeminismus. A vám pomůžou taky. V tomto textu spolu rozbijeme pár mýtů, naučíme se, jak se zbavit otravných týpků, a rozdáme si pár tipů na to, jak a čím se ubránit, když přijde na nejhorší.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!