Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

„Jsou už unavení a znechucení tím, jak je někdo neustále soudí. Proto to bylo naprosto jednoduché,“ odpovídá Abbie na otázku, jak se jí podařilo přimět teenagery a teenagerky, aby se nechali vyfotit do projektu s názvem The Big O. K založení projektu, který nakonec trval dlouhých dvanáct let, ji vedla vlastní nepříjemná zkušenost. Sama v době dospívání nebyla s vlastním tělem spokojená. Vypráví mi, že i když ji nikdo nešikanoval a měla kolem sebe vždy dobré přátele, přesto se ve svém těle necítila dobře. Permanentně u ní přetrvával pocit, že není dost dobrá.

„Když jste tlustí, nosíte své problémy na těle a každý má pocit, že má právo komentovat a soudit váš vzhled. Stejně jako komentovat jiné věci, které vidět nejsou,“ říká mi do telefonu britská dokumentární fotografka a upozorňuje, že boj s nadváhou není jen otázka vůle. „Pokud se v dospívání cítíte potupně pro to, kým jste, přiměje vás to v pozdějším životě k nezdravým rozhodnutím.“ 

Fotogalerie: Snímky z připravované knihy Kiss It

Intimní portrét dospívající dívky Shannon, který se stal ústřední inspirací dvanáctiletého projektu Big O

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!