E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

„Dřív se rodilo bez lékařek a šlo to, slyší ženy od Tálibánu,“ říká Moje Heroine Fatima Rahimi

Vyzná se ve fotbale a bojuje za lidská práva. Novinářka Fatima Rahimi je původem z Afghánistánu, v Česku žije přes dvacet let a jako Moje Heroine zdobí obálku aktuálního čísla časopisu Heroine. Jakou cenu pro ni má vzdělání a svoboda? A jak se fotila obálka s bílým holubem? Podívejte se na video.

„V islámu jsou holubi symbolem čistoty,“ říká Fatima Rahimi. Fatima má na sobě sako, Ivy Oak, 6299 Kč, Answear.cz.Foto: Jana Plavec

„Ženy stále mohou pracovat v různých medicínských oborech. I když oficiálně od Tálibánu slyší, že nepotřebujeme ani gynekoložky, protože předtím ženy rodily bez lékařek a šlo to, tak proč bychom je potřebovaly teď,“ říká Fatima Rahimi v rozhovoru, který najdete v novém čísle Heroine. „Jsou části Afghánistánu, kde Tálibán nechá ženy chodit alespoň do základní školy, ale jinde ženy nemohou pomalu ani vycházet z domu, i když si třeba potřebují jít koupit chleba,“ popisuje novinářka a žena oceněná titulem Moje Heroine. 

Ona s rodiči a sourozenci v šesti letech z rodného Afghánistánu uprchla a doputovala až do Šumperku, kde vyrostla a poznala českou kulturu. Miluje fotbal, svou afghánskou rodinu i české pohádky. Vystudovala historii a pokračuje studiem oborů sociální práce a kriminologie. Píše reportáže o sociálních tématech a lidských právech.

Fatima Rahimi je také hvězdou obálky srpnového čísla.

Podívejte se na video medailonek Fatimi Rahimi

Fatima Rahimi je další Moje Heroine roku 2023

„Pro mě feminismus znamená rovnoprávnost bez rozdílu pohlaví, ale i barvy kůže, rasy, toho, jestli je někdo tlustý, nebo hubený, vysoký, nebo malý. Protože já jsem malá a celý život mi někdo dával najevo, že jsem malá. Takže to znamená mít stejné šance, stejné příležitosti,“ pokračuje Fatima, která píše o sociálních tématech, migraci, rasismu, extrémní pravici a dění v Íránu a Afghánistánu pro Deník ­Referendum. Ale zajímá se i o fotbalovou kulturu, o té píše pro Heroine i pro Football Club.

Foto: Jana Plavec

„Kromě toho, že to je nádherná hra, je to pro mě něco jako terapie. Během cesty ani v uprchlických zařízeních jsme žádného terapeuta neměli, ale ve chvíli, kdy jsem se dívala na fotbal a mohla se soustředit na hru, jsem odložila všechno, co jsem měla v hlavě. A že jsem tam toho měla! Fotbal pro mě znamená mnohem víc, než si asi běžný člověk představí,“ svěřuje se Fatima v rozhovoru. Celý text najdete v aktuálním čísle tištěné Heroine. 

A takhle probíhalo focení s Janou Plavec:

+
Focení obálky aktuální Heroine bylo speciální. Kromě Fatimi Rahimi fotila Jana Plavec i bílého holuba. Fotografka: Jana Plavec, make-up a vlasy, styling: Natálie Host, produkce: Linda Majerová. Děkujeme faunafilm.cz. Oblečení na focení zapůjčil módní e-shop Answear.cz.Foto: Michaela Kramárová

Foto: Answear.cz

Wear&Share – Ukliďte si šatník a podpořte dobrou věc

Answear.cz spustil projekt Wear&Share určený všem lidem, kterým záleží na zlepšení stavu naší planety. Projekt pokrývá celé území České republiky a podporuje environmentální Nadaci partnerství a její projekt výsadby stromů „Sázíme budoucnost“. Přispějte k zelenější krajině i vy, každý kilogram oblečení se počítá! Až 95 % oblečení lze opětovně použít nebo zpracovat. Answear.cz tento proces usnadní a pomůže chránit životní prostředí. Díky kampani Wear&Share vyřídíte veškeré formality spojené s předáním textilu za pár okamžiků prostřednictvím intuitivní webové stránky: https://wearshare.answear.cz/.

Partnerem projektu Moje Heroine je módní e-shop Answear.cz

Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
Popup se zavře za 8s