Jak vlastně vypadají? Na snímcích organizace zachytila „reálné tváře“ pochodu Prague Pride

HateFree CultureLGBT+Manželství pro všechnyPrague Pride
Praha
Rovnoprávnost
Redakce Heroine
| 17. 8. 2022 | 23 komentářů | 20 161
Jak vlastně vypadají? Na snímcích organizace zachytila „reálné tváře“ pochodu Prague Pride
Foto: David Růžička, HateFree Culture

Až 60 tisíc lidí se účastnilo sobotního průvodu na podporu LGBTQ lidí. Ten se konal v rámci 12. ročníku festivalu Prague Pride, který se vrátil do centra české metropole po tříleté pauze. Jak ale vypadají ti, kteří na takové akce chodí a stávají se často terčem kritických komentářů? Organizace Hate Free Culture zachytila návštěvníky a návštěvnice průvodu v sérii nazvané „My jsme Pride“.

„Každý rok se vyrojí řada kritických komentářů. Týkají se zejména toho, jak vypadají lidé, kteří na festival (a do průvodu) chodí, co mají na sobě, jak se prezentují,“ píše organizace HateFree na svém facebooku. Na Prague Pride proto letos vznikla unikátní galerie lidí z LGBTQ+ komunity i těch, kteří přišli vyjádřit podporu myšlenkám tolerance a lásky pro všechny. 

Foto: Podívejte se na návštěvníky a návštěvnice letošního pochodu Prahou:

Další fotky v galerii (28)

„Série nemá za cíl ukázat, že do průvodu Prague Pride nepatří lidé, kteří svým vzhledem nebo vybranými outfity vyčnívají. Sám jsem toho názoru, že do něj má jít každý oblečený tak, jak chce. Je to karneval a je oslavou svobody a volnosti sebevyjádření. Bez ohledu na orientaci,“ vysvětluje pro Heroine.cz Lukáš Houdek, který projekt HateFree Culture vede. „Nicméně naprostá většina lidí je oblečená tak, jak chodí do práce, na nákup nebo na diskotéku. To v médiích příliš nevidíme. A to jsme chtěli touto sérií ukázat,“ říká.

Autorem fotografií je spolupracovník HateFree Culture David Růžička.

Čtěte také:

Prague PrideFoto: Profimedia

Módní inspirace z Prague Pride: Kaktusové vzory, duhové šaty a latexu jen minimálně

Pride festival vyvrcholil sobotním průvodem Prahou. Hlavním motivem byla samozřejmě duha, kterou měl na sobě v nějaké podobě skoro každý z desítek tisíc účastníků. Byla to oslava tolerance, lásky a práva na vlastní identitu. Našla se v průvodu také módní inspirace pro všední dny?

Diskuze k článku

Celkem 23 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

trent | 17. 8. 2022 15:10

A jak víte co Bůh chtěl? On to někde říkal, nebo napsal? Pokud je tedy Bůh stvořitel všeho, tak se buď sekl, nebo nebo to udělal schválně...
Jinými slovy, souhlasit nemusíte, stačí když přijmete fakt, že jsou zde i jiní lidé, než vy.

+4
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Ema | 17. 8. 2022 7:45

Nikdy nebudu souhlasit se sňatky lidí stejného pohlaví, o výchově dětí ani nemluvím. Všichni máte plnou pusu Boha, a jdete proti. Tohle Bůh nechtěl a příroda už vůbec.

-6
Reagovat