Diskuze k článku:

„Spím s ním, abych měla klid.“ Sonda do pravidel manželské intimity

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Sofie | 11. 7. 2022 9:28

Šílený tohle číst. Osobně bych radši byla sama, než tohle zažívat. Naštěstí můj přítel mě miluje a i když by kolikrat chtěl, zatímco já ne, naprosto mě respektuje, chápe a nic mi nevyčítá. Obejme mě, pohladí a já se díky tomu brzo vrátím do stavu, kdy mám sama chuť. Chlapi by si měli uvědomit, že nátlakem všemu akorat škodí.

+64
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 11. 7. 2022 10:37

Xuza: 2 mesice po porodu se vydrzet daj...horsi je kdyz to trva dele...nebo se ta chut nevrati na takovou uroven jako byla pred...ja to nemyslel blbe...podivejte, u chlapu moc nehrozi, ze by zustal a milenkou a na vas se vykaslal, u nas jde z 90 procent fakt jen o sex...to u zen spis hrozi, ze do "nevery" nebo mimomanzelskeho sexu nebo jak bych to nazval, pletou lasku.... takze pokud jde ciste o fyzicky sex, vy chut nenate, partner se trapi...to by vas fakt ubylo mu dovolit na nejakou dobu bokovku? a verte mi, kdyz dovolite, u partnera tim neklesnete, naopak, ukazete ze nejste cimprlina a ste v pohode...a lecky to ma efekt, ze muz zjisti, ze vsude dobre doma nejlip, a bude si vas vazit o to vic...ja vim zni to cynicky, ale to sou moje zkusenosti... ono pak to casto dopada, ze si tu milenku najde za vasimi zady, to chcete? je treba se na tgo divat realisticky....

-60

Diskuze k článku:

Tereza | 6. 8. 2022 17:42

Já byla ta vlezlá, co přítele nutila. Myslím, že jsem u toho měla někdy i dost blbý řeči. ?? Bylo mu to nepříjemné, otravovala jsem ho a odrazovala. Zpětně je mi to líto a připadám si jako mrcha. Po rozchodu jsem se mu omluvila a on mi odpustil.

0

Verča | 2. 8. 2022 6:40

Manžel vyžadoval sex vždy v pozdních nočních hodinách, budil mě a párkrát naznačil, že se vůbec nemusím ani budit. Poslední třešničkou na dortu bylo, když mi koupil prádlo jako do červené lucerny - vždy jsem mu říkala, že to nechci. Od té doby se mi sex hnusí. A řekla jsem dost. Manžel mě citově vydírá, uráží mě a popuzuje proti mě děti. Hledám odvahu k odchodu.

0

Tomáš Frana | 30. 7. 2022 11:58

No, TVL... tak tyhle příběhy číst, je dost... drsné... Člověk se diví, kdy se vlastně ze vztahu vytratila přímočará komunikace, napojení se na sebe navzájem, vzájemné vnímání se...

Obávám se, že zde nepomůžou žádné zákonné restrikce zveční a kecy, že sex je manželská povinnost, už vůbec ne...

Každý z uvedených příběhů lze řešit akorát tak na partnerské terapii. Lidová moudra, navíc často vytržená z kontextu, na téma, co má chlopek dělat, aby chlopka byla šťastná a co má chlopak dělat, aby ten její chlopek byl šťastný jsou vážně dost mimo.

Sebehodnota, sebepřijetí, přestat se cejchovat jen, že jiným (manželovi/manželce) něco vadí na našich postojích, zdravě se vymezovat, vnímat sebe a ostatní... to jsou dost velká témata, která tvoří KOMPLEXNÍ mapu emočních vzorců, každého z nás. Ve škole nám o nich nikdo neříkal, od rodičů je často také neznáme, tak kde jinde to kurňa pobrat?

Blbý na tom je, že jen hlavou řešení nevymyslíš. Nebo vymyslíš, ale pak mysl začne projektovat dost bludné „halucinace“, např., že sex v manželství je manželská povinnost.

Co s tím? Doporučuji manželskou poradnu, párovou terapii se zakázkou o zmapování, že chcete pomoct se jen vyznat v sobě, ve svém vztahu. S přítelkyní na párovou terapii chodíme, vůbec se za to nestydíme, i když okolí nás má za blbečky. Nám to nevadí. Prý: „To jsme vážně jako u Amíků, že se na terapii chodí kvůli každé kravině?“ No když si přečteme tento článek, tak o kraviny se rozhodně nejedná.

Jednou za měsíc na víkend vyexpedujeme naše děti k jejich prarodičům a děláme si víkend jen pro sebe. Ostatní přátelé a kolegové z práce mají smůlu. A tak se vážně smějeme, když nás v nějakém tom penzionu mají za milence. Okolí nás má za „krkavčí rodiče“, protože výletovat se má přece VŽDY a JEN s dětmi. Jasně, že naše děti nepřijdou zkrátka, ale TEN jeden víkend v měsíci je PROSTĚ NÁŠ, JEN NÁS OBOU.

Takže na všeobecná lidová moudra, bludy a polopravdy o manželství prostě nevěříme. Náš vztah vnímáme po svém a nenecháme si do něj kecat. Od nikoho. Myslím, že tohle je právě ten zdroj té manželské intimity. Nachází se někde úplně jinde, mimo manželskou postel.

Jasně, pravidelně řešíme naše spory, pravidelně se hádáme, komunikujeme přímočaře a tak se i pravidelně milujeme. Často to vychází, že chceme oba, občas ne. Co tedy dělat, když jeden chce a druhý nechce? :-) No to se dozvíte třeba na té párové terapii. Každý to má trochu jinak. A fantazii se meze nekladou.

+5

Eliška | 25. 7. 2022 20:22

Mame dve male deti, 4 a 1.5. Mela jsem velmi komplikovana tehotenstvi, moje prvni dite je hodne narocne, druhe jeste porad kojim. Suma sumarum uz skoro 5 let jsem tehotna nebo kojim a postupne se k tomu pridavala starost o jedno, potom dve deti. Deti jeste nikdy nespaly celou noc, tedy ani ja ne. Pri obou porodech jsem mela nastrih, sex me po prvnim porodu bolel cca 9 mesicu, po druhem asi tak 6 mesicu. Manzela miluju a mame hezky vztah. Nikdy si sex nevynucoval, vzdycky byl chapavy. Ale uz je mu to dlouhe. Pred detmi jsme meli skvely sex. Ted uz skoro 5 let nemam chut. Snazim se, zkouseli jsme vsechno mozne, ale proste to nejde. Mnohem radsi bych sla spat, koukala se na film, precetla si knizku. Fyzicky vse funguje jak ma, dosahnu celkem bez problemu i orgasmu, ale psychicky jde sex uplne mimo me. Neni mi prijemne ani to, ze se me manzel dotyka - deti po me neustale lezou, nemam cely den chvilku osobniho prostoru. Ze vseho nejvic si preju, aby na me vecer nikdo nesahal. Neni to tak, ze bych s nim spala, aby byl klid. Ale spim s nim, prestoze si to nepreju a nekdy mi to neni ani moc prijemne. Spum s nim, protoze ho mam rada a chapu, ze nemuze byt 5 let bez sexu. Je to zcela dobrovolne a vlastne i laskyplne gesto, ze clovek pro toho druheho neco udela, i kdyz se mu nechce. Ale stejne je v tom takova zvlastni pachut z obou stran - ja vim, ze to nechci, on vi, ze to nechci. Jenze jak z toho ven? Ja bych si prala i treti dite, ale neumim si predstavit, ze bychom takhle pokracovali treba dalsi 3-4 roky.

+1

Veronika II | 24. 7. 2022 19:05 | reakce na Veronika - 24. 7. 2022 18:54

(text mi zmizel, zkusím ho dopsat znovu)
"Já se dnes bez vrcholu obejdu, ale tebe prostě chci." A chlap ví, že v takové chvíli nic nepředstírám a jenom povzbuzuji! Pro jednou si tak může sex užít a nemusí se s ničím trápit. Navíc existují praktiky (vzpomeňme na Samanthu ze Sexu ve městě), které jsou pro nás ženy v pohodě i při potížích nebo po porodu. Ano, člověk se nesmí do ničeho nutit násilím. Ale pokud dlouhodobě nejsem schopná s partnerem spát bez pocitu odporu, je asi něco špatně. Pak by to chtělo sexuologa - anebo jiného chlapa.

+3
Zobrazit komentovanou zprávu

Veronika | 24. 7. 2022 18:54

Tohle je hodně těžká věc. Kluci prostě tyhle věci mají jinak než holky. Jistě, je moc špatné doma nehnout prstem a hrozně se divit, že je manželka večer unavená. Jenomže jsou i situace - hlavně při malých dětech a spoustě jiných povinností - kdy se nám holkám do toho fakt nechce, i když by pro nás partner byl ochotný udělat cokoliv, pomáhá a dlouhodobě se snaží. I já mám dny, kdy mám sexuální touhu na nule. Ale pokud mám hodného muže, kterého miluji a o kterého nechci přijít, není nic jednoduššího než říct klidně i nahlas:

0

Julie | 23. 7. 2022 10:07

Nejnezapomenutelnější věta na toto téma od ex (jen přítel, ani manžel to nebyl), když už nevěděl kudy kam: MÁM NA TO PRÁVO! Podotýkám, že z mé strany nešlo o nechuť ani truc, měla jsem vleklé gynekologické problémy a prostě mě to bolelo. Několikrát si sex vyloženě vynutil, možná by se to dalo označit i za znásilnění. Zajímavé bylo, že po rozchodu jsem se zázračně uzdravila a už nikdy mě nic takového nepotkalo, asi jsem to měla z něj a částečně to bylo psychosomatické.

+1

Klára | 21. 7. 2022 21:20

První přítel, ke kterému jsem se dvakrát vrátila vyžadoval sex pravidelně, vlastně asi skoro denně. S úpadkem důvěry ve vztahu se mi tak často nechtělo, ale když jsem ten názor řekla obvykle následovala žárlivá scéna o tom, že spím s někým jiným, že už hi nemiluju, že jsem ledová královna aa trápím ho schválně, že jsem frigidní a že to není normální. Problém to určitě prohlubovalo a poslední půl rok (že třech let) jsem si poměrně často kladla otázku, jestli to dělám proto, že chci, a dobrovolně,nebo proto, že chce on a já jen nechci ty scény. Asi jsem po nocích i brečela. Do následujících vztahů jsem si nejdřív nesla to, že bych vždycky měla dát, protože se to tak má, a následně odpor k jakékoli formě nátlaku, a tedy ústup chuti na sex obecně. Lepší se to, a díky manželovi a dobré komunikaci v současném stavu se to rovná. Ale pořád to někde je, a mrzí mě, že si tohle musí vybírat za pitomou zkušenost úplně jiný partner. Odpustit tomu původci je těžký.

+3

Šárka | 18. 7. 2022 23:46

No bohužel, právě o to jde. My jako občas vlastně i tak trochu chceme, aby si našel milenku a nám dal pokoj, ale jak píšeš, my do toho pleteme city. Takže už nikdy to mezi námi nebude v pohodě. Nebo alespoň za sebe můžu mluvit. Jo, ať si chlap najde mulenku. Ko kolikrát jsem si to rikala. Ale to je stav, když uz ten vztah tam vlastně není. Za mě by mi mé sebevědomí už nedovolilo, citit k tomu chlapovi to, co před tím. Už vyxh nevěřila, že jsem pro něj dost dobrá

+3

Šárka | 18. 7. 2022 15:56

U nás to bylo po porodu přesně tak. Jednak hormony velí starat se o potomka, ne vyrábět dalšího, druhak únava. Manžel mi vyčítal, že když malý usne, jdu se radši poprvé za den najíst, nebo také spát. Jako jo no. Ono když si nevzpomeneze, kdy jste naposldy spali alespoň 2 hod v kuse, nebo jestli jste ten den už něco jedli, tak to prostě lepší nebude. Navic jsem si udrzela i po porodu podnikání. Predevsim v online formě, 2hod denně. Samozřejmě v době, kdy maly spal. Takže další výčitky. Mam se teď přeci věnovat manželovi. Ale aby malého přes den chvili hlidal, to ne. Další věc, která na náladě nepřidá. A do toho věčné výčitky, že je to moje manželská povinnost. Takže člověk radši podrží, aby měl klid. Pak vycitky, že si to neužívám... No jako ne no. A vycitkama se to nespravi. Navic, co to všechno udělá s tim vztahem, že? Já měla štěstí. Díky tomu podnikání, co mi tak vyčítal, jsem měla peníze na to odejit, ale kolik žen tuhle možnost nemá? ??

+10

N.H. | 18. 7. 2022 12:02

A co se ženský diví proboha? Tak nemít chuť celé měsíce, roky a být frigidní rozhodně nepřidává na manželské pohodě, otužování vztahu a lásky. Ke vztahu s#x PATŘÍ. Smiřte se s tím. A to mluvím z pozice ženy. Nadáváme na muže, že je to dobytek, co jen podvádí - ale ženy na tom mají svůj velký díl. Chtít s#x, milovat se a naplnit se láskou je ten nejzákladnější lidský pud. Se správným člověkem s#x zvyšuje energii (únava není výmluva), dokonce je to nejlepší lék na bolest hlavy (takže to není také výmluva). Já být muž a mít doma feministickou ase#uální chladnou ženu, pro kterou je s#x povinnost nikoliv radost plná nádherných emocí, tak to raději žádnou. Můj muž může být rád, co má doma :D

-14

Ramesse Ťulpas III. | 17. 7. 2022 13:53 | reakce na Vagina Quest - 17. 7. 2022 11:29

A víš aspoň, co to je "IQ", když se tu tak oháníš slovy, která neznáš? Reagovat nemusíš, stačí, když tu ze sebe nebudeš dělat pitomce.

-1

Vagina Quest | 17. 7. 2022 11:31

Ramesse Ťulpas III.:
Ty jsi taky vtěrka, už na tvé pičoviny nebudu reagovat.

-1

Vagina Quest | 17. 7. 2022 11:29

Ramesse Ťulpas III.:
V mém okolí všem mým frázím lidé rozumí. Asi na to nemáte dostatečné IQ a to není můj problém, že nerozumíte. Tak už mě s tím neotravuj a nevnucujte se, že jste hloupí.

-1

Vagina Quest | 17. 7. 2022 10:31

Ramesse Ťulpas III. : Ty seš další hysterický pitomec a karikatura na muže. Chyťte se všichni tři za ruce a skočte do zdi chudáčci. Jinak mě ČIngischán vúbec nezajímá jestli je to boomer nebo čurák je to pro mě stejné. Kdyby se nevnucoval a nepsal mi ty jeho vymyšlené pičoviny si ho nikdy ani nevšimnu. Takže drž hubu troubo. :D

-3

Pavel Křížek | 17. 7. 2022 10:11 | reakce na Žena Poporodna - 17. 7. 2022 4:14

Zaprvé melete nesmysly - znásilnění může být jak mocenským tak sexuálním aktem, může být i obojím současně, záleží na tom, jaké motivy násilník sleduje, zda ukojení vlastní sexuální touhy, nebo upevnění pozice moci v rámci dané skupiny (skupinou může být manželský pár, vězni ve věznici, nebo třeba obchodníci s bílým masem, možností je nespočet). Já o tom už mám něco načteno, protože i toto je, bohužel, součástí mé práce, a říkám, že poučujete o něčem, čemu nerozumíte.

Zadruhé řeči o tom, jestli je to mocenský nebo sexuální akt, jsou typická realitě vzdálená rádoby intelektuální akademická debata - znásilněné osobě vůbec nezáleží na tom, jestli byla zneužita, ponížena, využita jako kus masa, pro něčí uspokojení nebo pro jeho moc, a na společenské nebezpečnosti tohoto jednání to také nic nemění.

+5

Ramesse Ťulpas III. | 17. 7. 2022 8:29 | reakce na Ramesse Ťulpas III. - 16. 7. 2022 21:45

Mimochodem samotné slovo boomer má označovat a karikovat zapšklé lidi vzhlížející se v minulosti, kteří mimojiné používají stereotypní fráze. A přitom je toto slovo samo o sobě stereotypizující a v běžné mluvě je používáno především jinými zapšklými lidmi, kteří používají jiné stereotypizující fráze, čímž tito lidé zdařile karikují sami sebe.

+1

Žena Poporodna | 17. 7. 2022 4:14

Neexistuje omluvenka pro násilí! Už vůbec domácí násilí.
Btw znásilnění není sexuální akt nýbrž akt mocenský. Zkuste o tom něco načíst.

+1

Žena Poporodna | 17. 7. 2022 4:09

I u nás u žen je sex součástí života, ega( čti sebepojetí) a dokonce je to biologická potřeba. Takže navrhuji opustit

+1

GrandFeminista | 17. 7. 2022 1:18

Bokovka" je dvojsečná zbraň a samo to je z pohledu manželství riziko, protože i "JUST about SEX" se může snadno proměnit v LOVE. (A opuštění rodiny). Placený sex má zas jiná rizika a vůbec...není normální žít náhle asexuálně, ano jde to, ale proč ?

+1

GrandFeminista | 17. 7. 2022 1:02

Takže - ztrátu sexuálního libida nutno řešit CO NEJDŘÍV... Na rovinu - v autě se zadřeným motorem, nebo zablokovaným mobilem byste taky neotálely s řešením -a v případě sexu to platí ještě víc. Člověk je tvor párový a MĚL by se MILOVAT. Nejen psychicky ale i fyzicky. Láska na tři...(Jedna sprostonárodní píseň explicitně praví, že světu vládne - řeknu li to eufemisticky - onen troúhelník slasti - a - je to pravda...). Tak nám Dámy, prosím někdy tu naši náruživost odpusťte, my za to tak nějak nemůžem - to - no.... příroda.
(Autor je přesvědčením feminista, se zálibou v historii - včetně té pikantní.)

0

GrandFeminista | 17. 7. 2022 0:57

Beru to ovšem z pohledu, kdy sexuální život je v podstatě ze dne na den v troskách, ze sexuálních radovánek zbyly vzpomínky a nejde o dny, nebo týdny, ale měsíce, ne li roky. (Taky tu je samo - opět - naše obava - ze ztráty potence - což v současnosti není nic neobvyklého a jak říkám, mužská sexualita hodně souvisí s EGEM. A samo, kdo má funkční sexuální vztah, tak asi ví, že i takové ty prapodivné "eso kecy" o energiich etc... doopravdy (AU) fungují... minimálně sex samo uvolňuje endorfiny, ty tlumí bolest, depresi etc... Ona ta známá písnička o zanedbaném sexu je - až děsivě pravdivá... (Včetně toho tlaku, nebo obezity...) protože to samo souvisí s psychikou.

0

GrandFeminista | 17. 7. 2022 0:50

Proto je v zájmu obou jak najít cestu, aby manželství bylo opětovně konzumováno, byť z trošku jiných důvodů, než ve středověku (tehdy to bylo o zajištění majetku, rodu etc. s někým, koho jste třeba ani nechtěli, ale dneska si snad většina lidí bere toho koho chce, neb ho MILUJE. Ale k Lásce patří i MILOVÁNÍ (za svítání). A ano, myslím, že proměna v "sexuální pannu" (jen ať mi dá pokoj, grrr...) není zrovna chytré řešení, protože ta vášeň by měla být oboustranná, ne jen nějaký "šup sem, šup tam, mně už je to všecko jedno". I my chceme, abyste si to Vy, Dámy, užily... (Teda asi budou egoisti, kterým je to fuk, ale já myslím, že jich moc snad není...)

+3

GrandFeminista | 17. 7. 2022 0:43

Chápu, že u žen se může stát, že se najednou přepnou do trvalého módu "MÁMA" a zcela vypnou mód "MILENKA" ale v tom případě je potřeba se zrestartovat. Nejedno manželství přece skončilo kvůli nesouladu v posteli a nejde jen o vašeho muže, ale i o vás samou, protože není nic horšího než zapšklá, frustrovaná žena, kompenzující si svůj vztek na okolí, zejména dětech.

+2

Grand Feminista | 17. 7. 2022 0:36

(Blbne mi vkládání příspěvků na mobilu i PC). Fungující sexuální život, je důležitý pro obě strany, jen nutno brát v úvahu, že u nás - mužů - je SEX dost důležitou součástí našeho EGA. Rádi o něm jen mluvíme a pokud se do té doby funkční manželství (opakuji - autoritami posvěcený SEXUÁLNÍ vztah) promění v autoritami schválený celibát - je na průšvih zaděláno.

0

GrandFeminista | 16. 7. 2022 23:57

Někde jsem četl, že manželství je státem nebo církvi legalizovaný SEXUÁLNÍ vztah. A ono na tom něco bude, vždyť v dávných časech jediným důvodem k anulaci sňatku bylo, že manželství nebylo konzumováno -coz znamená,že se spolu manželé nevyspalí... Svým způsobem jsem po přečtení článku pochopil, proč tolik manželství končí rozvodem, nebo proč najednou má tolik ,,ženáčů

0

Ramesse Ťulpas III. | 16. 7. 2022 21:45 | reakce na Vagina Quest - 16. 7. 2022 20:24

Ty buď raději zticha... vagíno... protože ty o nich pro změnu plácáš hovadiny, který jsou blbý i podle toho mála, co o nich víš. Jak tě napadlo, že Čingischán je boomer? Opravdu tady plácáš naučené koniny, kterým sama nerozumíš, minimálně v tomto se oba nepletou.

0

Vagina Quest | 16. 7. 2022 20:24 | reakce na Ramesse Ťulpas III. - 16. 7. 2022 19:40

Ramesse Ťulpas III.: O mně neví absolutně nic a jde vidět, jací jsou to pitomci, když ani nerozeznají nicky :DDD

-1

Ramesse Ťulpas III. | 16. 7. 2022 19:40 | reakce na Pavel Křížek - 16. 7. 2022 19:34

@Čingischán, @Pavel Křížek:
Nepletete si B a VQ? Nebo víte, co my ne? :-)

+1

Pavel Křížek | 16. 7. 2022 19:34 | reakce na Čingischán - 16. 7. 2022 19:09

Oni pitomci vždycky nahrazují myšlení frázemi. Nezáleží na tom, jestli bojují za své náboženství a zákazy potratů, za veganství, za práva homosexuálů, za rovnost pohlaví a já nevím, za co ještě, dřív či později prostě přestanou uvažovat a zaplní si mozek blbostma, který jim řekne tu farář, tu ADA nebo vlastně kdokoliv. Ten rádoby progresivismus není nic jiného, než jako červavé jablko naučenými frázemi prolezlý levicový identitarismus, který je karikaturou sám sebe - požaduje respekt, ale sám žádný nedává.

V případě naší nedostižné programátorky s nesplněným snem o smysluplné práci bych ale nešel tak daleko, abych ji hodil do jednoho pytle s pitomci. Ona je prostě jen nešťastná a čiší to z každého jejího příspěvku - v práci zneuznaná, sny se jí nesplnily, chlapa co vypadá jako Jehyun, nebo jak se jmenuje to střevo, o kterým to furt básní, taky nenašla. Tak tu musí pořád nasazovat na ostatní, aby zapomněla na svůj zpackanej život, který jí samozřejmě zpackali jiní, a cítila se o trochu líp.

-2

Zobrazit další