Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Dospět, nahlédnout a zhojit. Když se dítě narcisty stane rodičem

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Markéta | 2. 3. 2021 16:26

Paní Koucká přesně popsala jak se skrze své dítě rodič může uzdravit..Opravdu to přišlo až po narození syna.Ziskala jsem více sebevědomí a větší nadhled..Bratr kvůli dětství z naší mámou nechce rodinu..Vidim na něj trauma stále, i v jeho 35 letech..Sestra je stále matkou ovládána, je jí 27 let..Matka ji závidí, ale má štěstí na partnera, který jí často opatrně naznačuje, někdy i více nahlas,co je normální rodičovská láska.. Sám pochází z běžné rodiny,kde rodiče své dítě podporovali..Vsem dětem narcistnich rodičů držím palce..Jde to pomalu ale není uzdravení není nemožné ??..Markéta

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Lucie | 31. 3. 2021 2:10

Mohla byste prosim v nejakem pristim clanku rozvest tema, kdy je narcis otec deti/byvaly partner?
Presne ten posledni odstavec totiz sedi - kdyz od nej prijedou, chovaji se hrozne, jako bych byla jen sluzka, ktera jim ma posluhovat.
Na co si dat pozor a jak se chovat k detem, ktere maji narcistniho otce? Aby z nich nevyrostli dalsi narcisove a byli dusevne v poradku...? Diky moc.

0

P. | 3. 3. 2021 8:27

Znovu moc děkuji za Váš článek! Je to naprosto tak, jak popisujete. Jako byste "tam" byla se mnou. Je pro mne moc uklidňující číst, že je to u narcistických manipulátorů všude stejné a že se člověk prostě nesmí nechat semlít. I když je to těžké. Ale jde to! A o to větší mám motivaci nenechat semlít svoji vlastní rodinu.

+4

Pavel | 2. 3. 2021 17:48

Četl jsem. Potvrzuji. Za sebe dodávám, že jsem se setkal s formou propojenou s psycho-fyzickým terorem. Chápu, že ve Vašem článku se soustředíme na ženy a ne na může, kde takové projevy bývají "hrubšího" rázu. Snad v příštím článku. A pro Ty co čtou ... snažit se být rozumný ve vztahu k sobě samému a ptát se sám sebe. A hlavně si odpovídat. Držím palce ostatním.

+8

Markéta | 2. 3. 2021 16:26

Paní Koucká přesně popsala jak se skrze své dítě rodič může uzdravit..Opravdu to přišlo až po narození syna.Ziskala jsem více sebevědomí a větší nadhled..Bratr kvůli dětství z naší mámou nechce rodinu..Vidim na něj trauma stále, i v jeho 35 letech..Sestra je stále matkou ovládána, je jí 27 let..Matka ji závidí, ale má štěstí na partnera, který jí často opatrně naznačuje, někdy i více nahlas,co je normální rodičovská láska.. Sám pochází z běžné rodiny,kde rodiče své dítě podporovali..Vsem dětem narcistnich rodičů držím palce..Jde to pomalu ale není uzdravení není nemožné ??..Markéta

+9