Diskuze k článku:

Vít Samek Na vlastní otvor: Urologie

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Cella | 12. 2. 2020 | 16:05

Vitku, dekuji za vsechna videa a za vasi odvahu! Podstoupit všechno na vlastni kuzi bez toho, ze by to bylo nezbytne nutne, jen pro osvětu, je opravdu hrdinstvi! Ja jsem kdysi jako studentka zdravotnicke VŠ vsechna ta vysetreni nekolikrat videla, ale jsem zbabelec, a kdyz jsem sama musela jit na cystoskopii, tak jsem si vydupala celkovou narkozu :) Nedala bych to ani s premedikaci, natoz bez ni, jako vy.... A stejne bych postupovala i kdybych musela na gastro nebo kolono, me oblbovaky fakt nestaci... Ale jinak verim, ze spouste lidi pomůžete a fandim vam!

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 6 komentářů v diskuzi

Cella | 12. 2. 2020 | 16:05

Vitku, dekuji za vsechna videa a za vasi odvahu! Podstoupit všechno na vlastni kuzi bez toho, ze by to bylo nezbytne nutne, jen pro osvětu, je opravdu hrdinstvi! Ja jsem kdysi jako studentka zdravotnicke VŠ vsechna ta vysetreni nekolikrat videla, ale jsem zbabelec, a kdyz jsem sama musela jit na cystoskopii, tak jsem si vydupala celkovou narkozu :) Nedala bych to ani s premedikaci, natoz bez ni, jako vy.... A stejne bych postupovala i kdybych musela na gastro nebo kolono, me oblbovaky fakt nestaci... Ale jinak verim, ze spouste lidi pomůžete a fandim vam!

+2

Jiří | 31. 5. 2020 | 18:03 | reakce na Cella - 12. 2. 2020 16:05

Ahoj mám dotaz kde mi udělají cystoskopii v cekové narkoze?Čtu že se to nedělá?Díky Jiří.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Josef | 21. 1. 2020 | 21:00

Cystoskopii jsem zažil na vlastní triko, měl jsem ledvinové kameny. Bylo to před mnoha let. Tehdy ještě nebyl ohebný cystoskop, dostat se pevným cystoskopem až do ledviny bylo velmi bolestivé, hlavně přes esovitou smyčku. Po vyšetření se člověk nemohl pro bolest z odřené trubice ani normálně vymočit. Jediná trochu přijatelná metoda byla sednou ti do lavoru s teplou vodou a pak začít močit. To dneska to mají pacienti o moc příjemnější.

0

Katka | 18. 1. 2020 | 09:31

No ani pro zeny....Kdyz vam ten zakrok delaji, maji k tomu duvod a neco tam treba neni tak uplne v poradku (co takhle zuzeni?). Uz jsem byla dvakrat a vyhrozuji mi treti. I s kalibraci. Na te uz jsem taky byla a je to fakt humus. Jedna vec je tam trubicku strcit (au) a druha trubici roztahovat (au, au, au).

0

Jan Hannes | 16. 1. 2020 | 11:26

Vítku, děkuji za všechna videa. Všechna jsou naprosto unikátním a zajímavým podíváním!!

S komentářem pana lékaře a opravdu detailními popisy jednotlivých částí močového
ústrojí, prostě skvělé a opravdu velmi zajímavé!

A veliký obdiv, že tato vyšetření podstupujete dobrovolně.

Všechna ostatní vyšetření - buď znám, nebo bych se tak nebál.
Ale toto .. se mnou to úplně cloumalo ("brrr") za Vás a při představě, že jste tohle udělal PRO NÁS (i když tím i pro sebe) - - WOW a díky!!

Teď sice nemám skutečně ale vůbec zájem to někdy podstoupit, ale když bude potřeba, aspoň vím o co jde, byť mně to nijak neuklidňuje :-)

Těším se na další vídea!

0

Veronika | 13. 1. 2020 | 11:33

Pro mě tedy - i když jsem žena - rozhodně žádný banální zážitek, ale dost bolestivý zákrok, na který i po třech letech s au au vzpomínám. Přisuzuji to ale lékařce, která prostě byla příliš necitlivá.

0