Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Strach českých mužů: Uživím rodinu? Jde o brzdu v rovné péči o děti, zájem o otcovskou však roste

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 23. 1. 2023 8:06

Navíc máme v Čr prý děti dvoje a to děti naše a děti našich žen viz: „V žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války (na obranu Polska a pobaltských států, pozn. red.),“ cituje polské rádio také další část Babišovy odpovědi na dotaz moderátora ČT.

...takže ty děti našich žen jsou asi ty děti, co jsou jen žen a ty druhé děti - tam není jasně definované, čí jsou, ale jsou to děti asi i někoho jinýho než jen žen, možná jsou z ústavu a třeba jsou částečně i nějakých mužů...takže muži mají na nárok na výchovu dětí možná naději.
Jen je těžké poznat, které děti jsou a měly by zůstat jen žen...aspoň tedy pro mě, ale tak třeba politici , nebo cŕkve v tom mají jasno a dokáží ty děti jasně rozdělit na ty žen a ten zbytek, který by si mohli muži nárokovat.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pavel Křížek | 23. 1. 2023 18:18

Otázka na Heroine - ptaly jste se mužů, jestli mají tyto obavy, než jste se rozhodly napsat tento pro-nedostatek-lepších-slov-de jme-tomučlánek? Nebo je to zase jako s tím "urážlivým" Vinnetouem, co neuráží domorodé obyvatele, ale jen a pouze SJWčka? A když říkám mužů, myslím tím reprezentativního vzorku mužů, ne úzce specifické skupiny kolegů paní Knížkové z fakulty sociálních věd? :-D

Jsem český muž, takže se mě tento článek také týká. Kdy už mi konečně přestanou absolventi nejzbytečnějšího flákačského oboru na světě - sociálních studií - vykládat, čeho se bojím? Dnes už tito lidé po celém světě kurví všechno - dějiny, umění, dokonce fyziku a matematiku, ale to jim nestačí, oni musí kurvit i samotnou společnost. Táhněte do Haagu! :-)

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

antifeminista | 27. 1. 2023 6:36 | reakce na Pavel Křížek - 27. 1. 2023 6:32

Čísla opravdu nesedí všude, ale i tady se mluví o Česku v datech.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Křížek | 27. 1. 2023 6:32 | reakce na T - 26. 1. 2023 14:40

Není to jejich zdroj a čísla nesedí. V tomto článku se mluví o statistikách ze Spojeného království, ve Vašem odkazu o statistikách Česka v datech. To je první věc.

Druhá je, že ve Vašem článku se také mluví o tom, že jednou z brzd v rovné péči je skutečnost, že velká část žen ZTRÁCÍ POCIT NEZBYTNOSTI. Jinými slovy že dochází ke krizi ženství. To se ale v tomto článku zde nedočtete, protože tady se mluví jen o "zbožném přání části společnosti", a obecně se na tomto poměrně zaujatém webu, který se nesnaží ani předstírat nestrannost a objektivitu, zdůrazňuje především krize mužství.

I tak ale díky za odkaz. :-)

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

T | 26. 1. 2023 14:40 | reakce na Pavel Křížek - 23. 1. 2023 18:18

Tady máte ten průzkum. Nevím, jestli je to jejich zdroj, ale informace sedí.
https://www.ceskovdatech.cz/clanek/163-tatove-na-rodicovske/

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 24. 1. 2023 9:58 | reakce na Pavel Křížek - 23. 1. 2023 18:27

Nehledě na to, že pokud někomu zvýšíte podporu, musíte jinému prachy sebrat. Navrhuji, aby byly odebrány matkám na rodičovské dovolené, to bude další tlak na to aby na rodičovskou dovolenou chodili raději muži.

No a zatímco si tady budeme takhle blbnout, tak nás převálcujou Číňani, kde o něčem takovém ani neslyšeli :D

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Pavel Křížek | 23. 1. 2023 18:27

"Pokud by se rodičovská podpora zvýšila dvojnásobně, uvádí Česko v datech, přes 29 procent mužů by rozhodnutí nezůstávat doma přehodnotilo. "

Věřím, že na toto byl z evropských grantů dělaný nějaký super výzkum. Ale v zásadě je to pouze akademická a tudíž naprosto naprosto zbytečná otázka a to hned ze dvou důvodů:

1) rodičovská podpora se dvojnásobně nezvýší
2) od doby, kdy byl dělán tento průzkum, se velmi intenzivně projevil růst cen a rodiny tedy dále relativně chudnou, bez ohledu na to, kdo zůstává doma, což znamená, že výsledek tohoto průzkumu je velmi neaktuální (tzn. je dost pravděpodobné, že aby se dnes opět takto rozhodlo 29% mužů, musela by rodičovská podpora vzrůst na více, než jen dvojnásobek, a vracíme se k dobu 1)

Takže zase naprosto zbytečná hovadina a ne rozumný článek, podporující rozumnou debatu na toto téma. Gratuluji, paní Knížková. Opět jste ukázala, k čemu je FSV UK.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel Křížek | 23. 1. 2023 18:18

Otázka na Heroine - ptaly jste se mužů, jestli mají tyto obavy, než jste se rozhodly napsat tento pro-nedostatek-lepších-slov-de jme-tomučlánek? Nebo je to zase jako s tím "urážlivým" Vinnetouem, co neuráží domorodé obyvatele, ale jen a pouze SJWčka? A když říkám mužů, myslím tím reprezentativního vzorku mužů, ne úzce specifické skupiny kolegů paní Knížkové z fakulty sociálních věd? :-D

Jsem český muž, takže se mě tento článek také týká. Kdy už mi konečně přestanou absolventi nejzbytečnějšího flákačského oboru na světě - sociálních studií - vykládat, čeho se bojím? Dnes už tito lidé po celém světě kurví všechno - dějiny, umění, dokonce fyziku a matematiku, ale to jim nestačí, oni musí kurvit i samotnou společnost. Táhněte do Haagu! :-)

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 23. 1. 2023 14:47 | reakce na Maja - 23. 1. 2023 13:39

Největší majitel zemědělské půdy, největší ze všech velkostatkářů a ani nevěděl jak se dojí kráva (jen lidi umí podojit). Takže bych se nedivil, kdyby neměl ponětí co je to biomasa :D

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Maja | 23. 1. 2023 13:39 | reakce na B - 23. 1. 2023 8:24

S tou biomasou bych Bláboliše nepodceňovala, vždyť tady tím žlutým ksindlem z a s a l dvě třetiny republiky. Jinak co čekáte od lidí? IQ je v populaci rozloženo dle Gaussovy křivky a to průměrné, kterého je nejvíc, je jen něco kolem stovky. A pak jsou ti s ještě nižším.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 23. 1. 2023 10:52 | reakce na B - 23. 1. 2023 8:24

Citace - B / 23. 1. 2023 08:24

pán, co si myslí, že je měsíc planeta a kráva dělá mlíko v žaludku, si klidně kandiduje na prezidenta a jeho očividná neznalost až debilita nikomu extra nepřekáží.


Nemáte pravdu, lidem to vadí. Bohužel, jako vždycky, vadí to až na třetí pokus a i tak to bude jen těsně, protože polovina obyvatel má poprůměrné IQ a není schopná ani jednoduchých predikcí.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

antifeminista | 23. 1. 2023 9:16 | reakce na B - 23. 1. 2023 8:39

Citace - B / 23. 1. 2023 08:39

Jinak je od Babiše ale strašně šlechetné, že nechce posílat děti (ať už ty děti žen nebo ty druhé) do války. Myslím, že to zakázala už Marie Terezie nebo už i někdo před ní a dnes snad už je do války nikdo neposílá oficiálně ani v Africe, ale je hezké, že se zmínil, že to tady nehodlá znovu zavádět (kdyby na to měl jako prezident čistě náhodou pravomoc nebo vliv).


Hezký, ale nemyslím, že když jakýkoliv evropský politik mluví o posílání našich dětí do války, že tím myslí nezletilé na frontě. Babiš sice není myslitel, a klidně by tímto strašil Pavlovy voliče, ale ani on není tak blbej, aby tu zaváděl nějaký jugendvolkssturm.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 23. 1. 2023 8:39

Jinak je od Babiše ale strašně šlechetné, že nechce posílat děti (ať už ty děti žen nebo ty druhé) do války. Myslím, že to zakázala už Marie Terezie nebo už i někdo před ní a dnes snad už je do války nikdo neposílá oficiálně ani v Africe, ale je hezké, že se zmínil, že to tady nehodlá znovu zavádět (kdyby na to měl jako prezident čistě náhodou pravomoc nebo vliv).

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

B | 23. 1. 2023 8:26

oprava: Měsíc

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

B | 23. 1. 2023 8:24

Jinak je na tom krásně vidět umfova naivita. Prý lidu vadila nesmírná hloupost paní, která nevěděla, co je biomasa (což neví cca 80 % národa), ale pán, co si myslí, že je měsíc planeta a kráva dělá mlíko v žaludku, si klidně kandiduje na prezidenta a jeho očividná neznalost až debilita nikomu extra nepřekáží.
Těžko říct, co by odpověděl, kdyby se ho zeptali na biomasu-zřejmě by blekotal něco o bio zelenině ze zahrádky.:D
Na tom je vidět, že lidi to, jak je ten či onen kandidát chytrý nezajímá, jde jim hlavně o to, jaké bonusy jim naslibuje.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

B | 23. 1. 2023 8:06

Navíc máme v Čr prý děti dvoje a to děti naše a děti našich žen viz: „V žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války (na obranu Polska a pobaltských států, pozn. red.),“ cituje polské rádio také další část Babišovy odpovědi na dotaz moderátora ČT.

...takže ty děti našich žen jsou asi ty děti, co jsou jen žen a ty druhé děti - tam není jasně definované, čí jsou, ale jsou to děti asi i někoho jinýho než jen žen, možná jsou z ústavu a třeba jsou částečně i nějakých mužů...takže muži mají na nárok na výchovu dětí možná naději.
Jen je těžké poznat, které děti jsou a měly by zůstat jen žen...aspoň tedy pro mě, ale tak třeba politici , nebo cŕkve v tom mají jasno a dokáží ty děti jasně rozdělit na ty žen a ten zbytek, který by si mohli muži nárokovat.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

B | 23. 1. 2023 7:38

Muži mohou být v klidu, protože děti taky budou muset pracovat, aby uživily rodinu a tak se spolu brzy uvidí mnohem častěji. Jestli si spolu v práci i popovídají záleží hlavně na hlučnosti provozu a síle místních odborů.:D

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit