Svátek Galentýna: dejte vale Valentýnu a oslavte ženské přátelství

Komerční prezentace | 3. 2. 2020 | Láska

Lásky přicházejí a odcházejí, ale kamarádka zůstane celý život. (Pokud nás tedy láska neopustila právě s ní.) Proč tedy jeden den v roce nevěnovat oslavě přátelství s těmi, kdo nás vždycky podrží.

V únoru roku 2010 odvysílala americká televizní stanice 16. díl druhé série seriálu Parks and Recreation. Jmenoval se Den svatého Galentýna podle svátku, který sama pro sebe a své kamarádky zavedla hlavní hrdinka seriálu Leslie Knope (Amy Poehler). A její idea je vysloveně nakažlivá. Za deset let se Galentýn pěkně uchytil.

Ne, žádný Galentýn nikdy nežil, a proto ani nemohl být svatý. To jméno je kříženec Valentýna se slovem gal: což je velice neformálně holka. Třináctého února, den před svatým Valentýnem věnuje Leslie nám holkám, co spolu mluvíme. Nechají doma manžely a milence a děti a začnou den brunchem, dávají si malé pozornosti a společně oslavují to, co má potenciál přetrvat všechny milence a všechna manželství. Přátelství a blízkost a ne-romantickou lásku mezi ženami.

Láska dokonale nedokonalá

Když se rozhodnete slavit Galentýna, nemusí to samozřejmě znamenat, že zanevřete na svátek zamilovaných – láska má přece mnoho podob a víme, že k životu patří všechny. Stejně jako víme, že žádná – ani ta romantická, ani ta mezi přítelkyněmi – nikdy není dokonalá.

Totéž vědí i v Pandoře, a proto je ústředním motivem její kolekce ke galentýnskému i valentýnskému svátku srdce nedokonalého tvaru. „Načrtnuté jen tak od ruky. Dokonale nedokonalé,“ říkají kreativní ředitelé značky Francesco Terzo a A. Filippo Ficarelli. V kolekci je najdete jako přívěsky, náušnice, prsteny a korálky. K příležitosti svátků lásky vznikly i nové připínatelné přívěsky Pandora Reflexions. Mají rovněž tvar srdce a jsou odlité ze stříbra Ag 925/1000 nebo z kovu Pandora Rose (unikátní směsi kovů zlacená čtrnáctikarátovým růžovým zlatem). Jedna strana přívěsku je leštěná a druhá osázená kameny nebo opatřená raženým logem Pandory.

#PandoraValentines

Naše další projekty

Peníze

Co bylo jen pro bohaté, dostali všichni. Spořitelně přibývají klienti

Na současnou krizi jsme připraveni lépe než jiné banky, říká v rozhovoru Marek Blaha, šéf distribuce České spořitelny. Popisuje třeba, co...

Peníze

Dáme vám 1234 Kč každý rok, láká banka. Prošli jsme podmínky

Sberbank přichází s novými účty. Můžou být bez poplatku, navíc slibují zajímavé bonusy. Přinejmenším v základní variantě nejsou podmínky...

Finmag

Blíží se znárodňovací virus

Nákaza stíhá nákazu. Nejdřív udeřil koronavirus. A co se to žene za ním? Že by virus znárodňovací?

Finmag

Možnosti tu jsou

Hledání alternativních přístupů, připomínka nezadatelných práv, varování před přehlíživostí směrem k východu a nové rady, jak se nezbláznit.