Dopřejte si půlden pro sebe. Vstupenky na Feel Good by Heroine v prodeji zde!

„Já jsem idiot, Jasmína je idiot a zaslouží znásilnit.“ Veřejně činné ženy mají naloženo dvojnásob

11. září 2023
18 000

„Tebe by měli znásilnit, i když jsi taková zrůda, že by o to nikdo nestál.“ S takovým hejtem se veřejně činný muž zpravidla nesetká, ženy je mají jako takový „bonus“ k běžným nenávistným komentářům. Jak je možné, že se pod takové hrůzy člověk podepíše vlastním jménem, a co z toho plyne pro společnost? V komentáři se zamýšlí instruktor sebeobrany a publicista Pavel Houdek.

Jasmína a Pavel HoudkoviFoto: Se svolením Pavla Houdka

V Moderní sebeobraně se nám nedávno přihodila věc, která se neplánovaně stala velmi vypovídající případovou studií. V posledních několika týdnech jsme na sociálních sítích vydali dvě videa týkající se fyzických aspektů sebeobrany. Jejich sledovanost vyletěla napříč platformami k milionu zhlédnutí, a dostala se tak výrazně mimo naše obvyklé sledující. Na jednom z nich jsem mluvil já, na druhém moje žena Jasmína.

Sama o sobě nebyla videa nějak kontroverzní nebo polarizující. Jedno bylo o tom, že není dobré používat na sebeobranu nůž; druhé o tom, že není nejlepším nápadem kopat do rozkroku, a obě vysvětlovala proč. U obou pak byly vyšší stovky hejtujících komentářů. A jejich povaha byla skutečně rozdílná. Mně komentující psali, že jsem debil, klaun, nic neumím, nevím a neznám a že kdyby mě potkali, tak mi rozbijou hubu. Standardní výbava každého hejtra, nic, o čem by stálo za to psát.

Aktuální číslo

  • o tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!