Dopřejte si půlden pro sebe. Vstupenky na Feel Good by Heroine v prodeji zde!

Nechtěné těhotenství netrvá devět měsíců, ale celý život. Skutečné příběhy žen, které nechtěly být matkami

06. září 2022
18 130

Vyčerpání, strach, rezignace. Příběhy matek, které se fotografce Dianě Karklin svěřily s tím, že litují, že se staly matkami, se odehrávají po celém světě. Otěhotněly kvůli tlaku společnosti, omylem nebo podlehly přáním rodiny. Své pocity frustrace a životního zklamání často skrývají, trpí samy a potají. I když své děti milují a pečují o ně vzorně, mateřství je pro ně noční můra, kterou dennodenně žijí. Tohle jsou příběhy některých z nich.

Sedm příběhů nešťastných a frustrovaných žen, které se v mateřství cítí jako v pasti, vypráví fotografka Diana Karklin. Umělkyně, která se narodila v Moskvě a v současnosti žije ve Španělsku, se zaměřuje na dokumentárně pojatá feministická témata. Výpovědi zoufalých a frustrovaných žen ubitých dennodenními povinnostmi, ale i tím, že jsou na výchovu dětí samy a bez pomoci rodiny nebo společnosti, vydala v knize nazvané Undo Motherhood. Přinášíme úryvky z knihy, kterou tvoří příběhy matek z Evropy, USA, Mexika, Singapuru nebo Izraele. 

Aktuální číslo

  • o tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!