Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

České školy zjišťují, proč je důležitý wellbeing. Žáci se lépe učí, vyučující nevyhoří, píše učitel

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Majke | 2. 9. 2022 19:14

ve škole jsem se necítil v bezpečí a v pohodě snad ani minutu. Moje škola byla peklo. Když tě psychicky nesundaly vypatlaný spolužáci, dokončily to zamindrákovaný učitelky. Si pamatuju, jak úča na tělák si vytipovala kluka, kterej neuměl vůbec skákat do výšky a vždycky u toho vypadal nešikovně. Počkala si, až budou na hřišti i holky a budou se dívat na kluky, jak skáčou a pak ho poslala dopředu, ať všem ukáže, jak skáče. Samozřejmě se totálně ztrapnil a všechny holky se mu smály. Proč to ta učitelka dělala, to nevím. Asi mindráky z domu. No a takhle to fungovalo celou základku. Pak asi v 29 letech jsem se potkal s bývalým ředitelem školy. Pamatoval si mě a hrozil se vzpomínky na učitelský sbor. Prej to byl děsnej kolektiv učitelů, každej každýho tam pomlouval. Prostě maloměstská škola. A tehdejší ministr školství Ivan Pilip (ODS) si připíjel na skvělou demokracii. Já si teda prvních deset let demokracie pamatuju jako malej a bylo to jedno velký peklo . Dodnes to tehdejším politikům a zastupitelům nemůžu zapomenout, že takovou školu hrůzy mohly neřešit.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 2. 9. 2022 8:08

"..už nedávají Hru o Trůny ale Rod Draka... "
Tak tomu říkám změna...vůbec to není stejná blbost od stejného autora. Blbost nemyslím proto, že je to fantasy, ale kvůli tomu, jak nesmírně bezduchá tahle fantasy (či její adaptace-knihy jsem nečetla) je. Už jsem to psala posledně, ale jsou tam poměrně nezajímavé postavy, co hned jak vlezou na scénu, musí v nudném a děsně "vážném" rádoby rozhovoru divákovy objasnit svůj původ až do třetího kolene a veškeré své touhy a záměry. Fakt fantasy pro stupída...

Co se toho štěstí či spokojenosti (nejen dětí) týká, tak si nemyslím, že pro každého je štěstí pohodlná či útulná nuda. Jsou i jedinci, pro které je štěstí třeba boj ...mě by to na zmiňované škole asi nebavilo a měla bych pocit, že se tam musím nuceně usmívat...aspoň tak mi to při čtení připadalo, realita může být pochopitelně jiná.:D

-7

Diskuze k článku:

Janka | 7. 9. 2022 11:26

Mám naprosto stejnou zkušenost - roky školy byly roky stresu a strachu - už od rána že něco nemám nebo to mám blbě, celé vyučování stres, že mě vyvolají a nebudu vědět/že bude nečekaná písemka ... A ti vyhořelí učitelé se v tom ještě vyžívali, jak tě co nejvíc ztrapnit před co nejvíc lidma - holt se nudili tak se na tvůj účet trochu pobavili... Nikoho z mých učitelů vlastně nebavilo učit, ale asi nevěděli co se sebou, vzali je na peďák, tak holt učili.
Bohužel, moje děti jsou na tom teď podobně - už jsou první vlaštovky, pár nadšených kantorů, co dovezli ze zahraničí nové přístupy, ale většina je bohužel furt těch starých unuděných bab.

0

mila | 3. 9. 2022 13:22

ještě by to chtělo zohlednit míru úspěšnosti na poli vědění a úspěchů těch dětí...

-1

Majke | 2. 9. 2022 19:14

ve škole jsem se necítil v bezpečí a v pohodě snad ani minutu. Moje škola byla peklo. Když tě psychicky nesundaly vypatlaný spolužáci, dokončily to zamindrákovaný učitelky. Si pamatuju, jak úča na tělák si vytipovala kluka, kterej neuměl vůbec skákat do výšky a vždycky u toho vypadal nešikovně. Počkala si, až budou na hřišti i holky a budou se dívat na kluky, jak skáčou a pak ho poslala dopředu, ať všem ukáže, jak skáče. Samozřejmě se totálně ztrapnil a všechny holky se mu smály. Proč to ta učitelka dělala, to nevím. Asi mindráky z domu. No a takhle to fungovalo celou základku. Pak asi v 29 letech jsem se potkal s bývalým ředitelem školy. Pamatoval si mě a hrozil se vzpomínky na učitelský sbor. Prej to byl děsnej kolektiv učitelů, každej každýho tam pomlouval. Prostě maloměstská škola. A tehdejší ministr školství Ivan Pilip (ODS) si připíjel na skvělou demokracii. Já si teda prvních deset let demokracie pamatuju jako malej a bylo to jedno velký peklo . Dodnes to tehdejším politikům a zastupitelům nemůžu zapomenout, že takovou školu hrůzy mohly neřešit.

+6

... | 2. 9. 2022 12:33

Pedagogické fakulty nefungují a špatně vzdělávají. Tak založili studenti před 7 lety hnutí Otevřeno, pak existuje další organizace Partnerství 2030+ a x neziskovek a výsledek je, že fakulty stále špatně vzdělávají?
Učitelé chybí a kdo teď půjde studovat, když ví, že to stojí za houby?

+1

B | 2. 9. 2022 9:19

oprava: divákovi

0

B | 2. 9. 2022 8:08

"..už nedávají Hru o Trůny ale Rod Draka... "
Tak tomu říkám změna...vůbec to není stejná blbost od stejného autora. Blbost nemyslím proto, že je to fantasy, ale kvůli tomu, jak nesmírně bezduchá tahle fantasy (či její adaptace-knihy jsem nečetla) je. Už jsem to psala posledně, ale jsou tam poměrně nezajímavé postavy, co hned jak vlezou na scénu, musí v nudném a děsně "vážném" rádoby rozhovoru divákovy objasnit svůj původ až do třetího kolene a veškeré své touhy a záměry. Fakt fantasy pro stupída...

Co se toho štěstí či spokojenosti (nejen dětí) týká, tak si nemyslím, že pro každého je štěstí pohodlná či útulná nuda. Jsou i jedinci, pro které je štěstí třeba boj ...mě by to na zmiňované škole asi nebavilo a měla bych pocit, že se tam musím nuceně usmívat...aspoň tak mi to při čtení připadalo, realita může být pochopitelně jiná.:D

-7