Diskuze k článku:

Supermámy sledují potřeby rodiny, popletení tátové nenajdou ani boty. Vědkyně zjistila, jak stereotypy změnit

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 19. 8. 2022 8:14

A už je to tady. Slétla se letka místních programátorů, co vědí, že to není pravda, protože oni si umějí něco vygůglit a zubní pastu si taky kupujou sami a tak je to celé úplná demagogie.:D

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Jouda | 19. 8. 2022 7:36

Heh, to je snuska blabolu.
Pokud mate problem drzet v hlave terminy, kazdy laciny android smartphone ma v sobe luxusni sdileny kalendar, ktery vas dokonce upozorni, se uz musite vyjet, abyste to stihli byt na bazene v Postoloprtech vcas.

Clanek je klasicke blabolive hrani si na vedu. Neco musite vypotit, aby byl clanek, aby byl grant.

-8

Diskuze k článku:

Jenny | 24. 8. 2022 11:42

no já žasnu? pánové čtou dámský časopis heroine? A ty chytré komenty :) . Předpokádám, že všechny ty vyjmenované věci dělají v domácnosti oni, pokud tedy vubec nějaké děti mají, protože mít takové partnery s takovými názory, tak fakt lituji jejich partnerky. Udělala jsem doma přesun jedné věci na partnera, měl půl roku na starost syna. Výsledkem bylo zhoršení prospěchu (to je mi někde) a napomenutí třídního učitele za zapomínání. A to stačilo denně říci: Zkontroloval sis věci? Dvakrát týdně se synáčkovi podívat do učebnic a sešitů a zjistit, že ve škole nestíhá, nemá dodělané sešity a učebnice. Ale to by musela matka přijít a říci: zkontroloval jsi synáčka? ... teď mám dilema, jestli na synka i na dále kašlat a doufat, že tatínek vezme svoji povinnost konečně vážně nebo jak trubka opět převzít na bedra i tohle. A hádejte komu píše učitelka? No samozřejmě mě! Tak jsem jí vysvětlila, že děláme takový

+1

Petr.b | 22. 8. 2022 14:14

Dobrá demagogie, většina supermatek, které znám to dělají jen proto, že chtějí. Prostě si myslej, že to nikdo jinej neudělá tak dobře, jako ony, a současně považují za důležité zařizování a organizování věcí, které jiní za důležité nepovažují.

+2

HonzaV | 21. 8. 2022 8:42

Aleprt. Článek předpokládá, že muž i žena mají stejné priority, což v praxi tak vůbec není. Mně třeba nezajímá, kdy má narozeniny neteř, a ani mě nenapadle, abych jí volal, přál nebo organizoval návštěvu. Takže manžel se obvykle stará o to, aby ty perfektně vybrané a objednané termíny na tábor bylo z čeho zaplatit (ano, stereotyp). To s tou zubní pastou níže je svatá pravda, nesmí ale dojít k situaci, že panimáma potřebuje zrovna jinou značku a tu v krabici nenajde atd. Muži, aspoň v mém okolí, ve své primitivnosti spoustu věcí neřeší - a tím si úžasně zjednodušují život. Prostě jak praví klasik, manželka je člověk, který vám pomáhá řešit problémy, do nichž byste se bez ní nikdy nedostali :)

-1

Martin | 20. 8. 2022 19:27

Jsem sice pro rovnoprávnost, ale je třeba i zohledňovat z pohledu rovnoprávnosti i 2 zásadní fakty: 1. profese. Muži zastávají častěji více stresové a více přesčasové a fyzický náročnější profese. Peníze pak přesto dávají do rodiny. 2. Diskuse o rovnoprávnosti se zužují na péči o domácnost a rodinu. Ale i muži po příchodu z práce zastávají kvanta úloh mimo své povolání.

-2

opica | 19. 8. 2022 18:01

Je to síce legálne, ale nemalo by byť! Čo ak niekto vykúpi všetku pastu, a ostatným postupne vypadnú všetky zuby? Mal by na to byť prídelový systém. Vlastne pozor, niektorí ľudia sú na tom tak zle, že si nemôžu kúpiť ani jednu pastu, a teda trpia zubnou chudobou. Preto by sa všetkým osobám, ktoré hryzú, mali pasty rozdávať bezplatne!

-2

Jouda | 19. 8. 2022 17:43

@B
Pokud mas potiz drzet v hlave potrebu nakupu zubni pasty, je v tomto state zcela legalni si jich koupit 20 a mentalni zatez spojenou se zubni pastou snizit na dvacetinu.
Proste mam v garazi regal, na nem vetsi mnozstvi predmetu denni spotreby s dlouhou zivotnosti, tyka se to to zubnich past, kapsli do mycky, pracich prasku, hayzlpapiru a mnoha dalsiho.
Koupeno ve velkem bud ve sleve nebo na internetu.
Konkretne, co se tyce hygieny, moje zena ma v oblibe ceskou firmu Dedra Ceska Lipa, odkud ji poslou jednou za pul roku obri krabici.
Pak netreba myslet na nakup zubni pasty, ale zajde se pro ni do regalu.
Dokonce i trvanlive mleko, ktere kupuju jako doplnek k cerstvemu, kupuju po ctyrech kartonech 48litru. Nasi kluci to vyzahnou behem 1 mesice

Rad se s tebou podelim o life hacky, ktere bezni lide pouzivaji.

+3

Michal | 19. 8. 2022 16:04

Souhlasím s definicí mentální zátěž. Máme více dětí a kdyby vše končilo jen danou připomínkou typu, nezapomeň vyzvednout poukázku na zaplacení obědů tak je to vlastně super, jenže musíte tyto drobnosti nosit v hlavě dokud není naplněno to co bylo v připomínce obsaženo :). Popravdě to vše většinou opravdu řeší manželka. Je nyní na mateřské tak má na to trochu více času + já mám mentálně náročnou práci, ale jakmile bude zatížená také prací tak si asi budeme muset zaplatit nějakého managera nebo nevím :). Asi zavedu na to nějaké podnikové řízení...

+2

umfa | 19. 8. 2022 14:30

To ne, v tom případě kdy dvě lesby spolu vychovávají dítě se dostaví efekt Chucka Norrise (pro toho kdo to nezná připomínám, že normální člověk má jednu mozkovou hemisféru větší než druhou, ale Chuck Norris má větší obě).

+2

... | 19. 8. 2022 12:00

Proč vlastně nezařadili do výzkumu lesbické páry s dětmi, aby pak zjistili, že to není žádný genderový stereotyp, ale i ve všech lesbických párech to určitě nefunguje. Ale vědkyně si myslí, že všechny ženy jsou vždy superhrdinky a jsou lepší, že?

-1

Luptak | 19. 8. 2022 11:55

Nadpis je skvelý, lebo vôbec nepodporuje stereotypy a neuráža polku planéty. Skúsme vymeniť pár slov, aby sme otestovali aký level zavádzania tu máme:

"Supernacionalisti sledujú potreby národa, popletený (doplň kohokoľvek ne-bieleho) nenájdu ani výbor. Vodca zistil ako to zmeniť".

Inak vedkyňa by mohla poradiť aj napr. nerobiť si deti s niekým, kto je lenivý ako prasa, ale to chce prevziať zodpovednosť za svoje činy a nemožno sa hrať na obeť hrozného systému.

0

... | 19. 8. 2022 11:19

Supermatka má dávno supertátu a určitě nemá pocit, že toho má na starosti nejvíc. A nepotřebuje na to ani vědkyni, aby ji organizovala čas.
Jak to udělat a změnit, aby to fungovalo potřebuje popletená matka.

-2

antifeminista | 19. 8. 2022 9:17 | reakce na B - 19. 8. 2022 8:52

Citace - B / 19. 8. 2022 08:52

antifeminsta: Chtít, aby něco v domácnosti kolem dětí dělali muži, je tady v té diskuzi scifi, protože to příroda/Bůh nechtějí, nebo to odporuje jakýmsi posvátným tradicím, takže v místní diskuzi mohu doporučit jedině nikdy nemít děti a žít sama.:)

Nevyhnutelným důsledkem různého všeználkovství je i to, že zdejší diskuzi dřív či později boří i lidé, pro které je všechno problém. Třeba ti, co se nikdy nenaučili programovat, protože neměli ty správné rodiče, a na maloměstě nemohou jíst vegetariánsky, protože místní Vietnamec nenabízí co já vím, chia semínka? a oni přece zavařeniny při svém IQ jíst nebudou.

+2
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 19. 8. 2022 8:52

antifeminsta: Chtít, aby něco v domácnosti kolem dětí dělali muži, je tady v té diskuzi scifi, protože to příroda/Bůh nechtějí, nebo to odporuje jakýmsi posvátným tradicím, takže v místní diskuzi mohu doporučit jedině nikdy nemít děti a žít sama.:)

0

antifeminista | 19. 8. 2022 8:37 | reakce na B - 19. 8. 2022 8:26

Ještě, že máme tebe - odborníka na PROČ TO NEJDE - abys nám vyargumentovala, proč si matky nemohou aspoň trochu usnadnit práci tak, aby nemusely všechny důležitý termíny nosit v hlavě.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 19. 8. 2022 8:26

Ještě prosím Pinocheta, aby napsal, že on kupuje zubní pastu nejen sobě, ale i své gumové společnici a pak nějakou paní Pavlu, Janu, nebo Barboru, co napíše, jaká to je kravina a že ji nakupovaní pasty pro dětičky a i stříhání nehtů na nohou manžílkovi naprosto naplňuje a stačí k životu, protože není žádnej lesbickej úchyl a je to kompletní.:D

+1

B | 19. 8. 2022 8:14

A už je to tady. Slétla se letka místních programátorů, co vědí, že to není pravda, protože oni si umějí něco vygůglit a zubní pastu si taky kupujou sami a tak je to celé úplná demagogie.:D

+4

umfa | 19. 8. 2022 7:46

Slinty. I průměrně popletená genderová aktivistka dokáže vyplodit věrohodnější článek. Tento je podprůměrný.

+1

Jouda | 19. 8. 2022 7:36

Heh, to je snuska blabolu.
Pokud mate problem drzet v hlave terminy, kazdy laciny android smartphone ma v sobe luxusni sdileny kalendar, ktery vas dokonce upozorni, se uz musite vyjet, abyste to stihli byt na bazene v Postoloprtech vcas.

Clanek je klasicke blabolive hrani si na vedu. Neco musite vypotit, aby byl clanek, aby byl grant.

-8

B | 19. 8. 2022 7:00

Titulek je teda imho dost pitomý, z článku jsem přečetla tři odstavce, ale už se těším na komentáře. Jsem strašně zvědavá, jestli to je lež a autorka si to celé vymyslela, nebo jestli to tak bylo od počátku věků, nikomu to nikdy nevadilo, může za to příroda/Bůh a něco s tím dělat je cesta k apokalypse a úchylům.

+2