E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

A spali spolu šťastně až do smrti. Jak mít dobrý sex i po letech vztahu

Sex v dlouholetých partnerských vztazích zpravidla nevypadá jako žhavé scény ve filmech. Nedochází při něm ke spontánnímu strhávání šatů a většinou se na sebe nevrháme zmítáni touhou. Naopak potřebujeme často plánování, ty správné podmínky a hlavně poznání toho, co nám samotným pomůže se na partnerskou intimitu naladit. Psycholožka Eliška Kodyšová pro nás hledá inspiraci v knize Come Together.

Turistika může být hezký koníček, společnou intimitu ve vztahu ale nenahradí. Jak se naladit na sex, i když jste spolu dlouho a vášeň přirozeně trochu opadla?Foto: Jana Urbánková

S někým se seznámíte, strašlivě se zamilujete. Chcete spolu být pořád a dotyk toho druhého vám přináší největší štěstí, jaké jste v životě poznali. Nějakou dobu spolu chodíte, pak se k sobě nastěhujete, a když jde dál všechno dobře, možná spolu máte děti a předtím či potom třeba i svatbu. Děti vás potřebují. Pak vás potřebují v práci. A z dotyku toho druhého se stalo něco, co je v lepším případě fajn, v horším to poslední, o co právě stojíte. (A je jedno, jakého jste pohlaví.)

Hledáte radu v časopisech a minimálně jedna statistika o sexualitě, na kterou narazíte, vám sděluje, že jste úplně mimo normu. Mluvíte s kamarády a kamarádkami a zjistíte, že jste mimo normu zřejmě všichni a všechny. Snažíte se a plánujete večery a víkendy bez dětí, ale dosahujete střídavého úspěchu. Investujete do sexy oblečení anebo do erotických hraček, ale ani ty do vaší ložnice zázrakem vášeň nevrátí. Je vám čtyřicet nebo víc a říkáte si, že je možná načase si najít nějaký jiný společný koníček, když už děti trochu odrůstají. Vždyť na sexu život nestojí. A taková turistika nakonec může být také fajn.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!