Diskuze k článku:

Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Stará Vražda | 23. 5. 2022 17:24

boha jeho, když si vzpomenu, co jsme my dělali ve čtrnácti... z toho by tady půlce lidí vybuchl monitor.

+165
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

kazišuk | 23. 5. 2022 18:09

Takový blábol, přitom stačilo napsat, že jste ubožák.

-107
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Ramesse Ťulpas III. | 7. 6. 2022 18:56 | reakce na Ingrid Mušková - 4. 6. 2022 9:21

Snažíte se nám tu říct, že kdyby si ji pak vzal za manželku, tak by sex pětatřicátníka se třináctkou byl v pohodě? A z kterépak radikální odnože islámu řáčíte být, Ingrid?

+1

Ingrid Mušková | 4. 6. 2022 9:21 | reakce na miroslav pokorný - 27. 5. 2022 12:46

miroslav ty chlapi si je neberou za manželky..co tu porovnávate?Váš vztah..a zneužití 15 ti letých opilých děvčat?

+1

Jana | 3. 6. 2022 17:27

Argumentace k nedospělosti patnáctiletých holek a hodnocení, jestli je vhodné, aby měly milence určitého věku, mi připomíná, že politické názory jsou jako podkova - když jde člověk dost daleko vlevo a dost daleko vpravo, tak se tam setká se stejnýma debilama. Může mi někdo vysvětlit, jak se ta argumenatace liší od argumentace k organizování sexuálního života žen ve fundamentalistických náboženských zemích? Zatím jediný rozdíl je v tom, že ty holky po odevzdání rodičům asi neobřezali, ale možná k tomu na heroine dospějou - to vše samozřejmě pro dobro žen, ochranu jejich nedostatečných mozečků a lehce zmanipulovatelných povah.

-1

Kristýna | 3. 6. 2022 17:16

Ok, nelíbí se mi to. Je mi teď přes 30, ale pamatuju si, jaké to bylo mít 14/15, jak naprosto nedostižný sen byl mít třicetiletého chlapa, chlapa, který už něco zažil. Jak prestižní to bylo mezi ostatníma holkama a jak jsem záviděla holkám, které měly staršího partnera. Nedokážu si představit, že bych někoho sbalila a někdo by to na mě napráskal. Kde to jsme? To by mě jako odvedla domů policie a předala mojí násilnické matce do domácnosti, kde byl sex tabu? A tomu se říká záchrana? Máme tady určitou věkovou hranici, od které si za sebe člověk zodpovídá sám a nese i následky svých rozhodnutí. Kde to skončí? To mě teď po třicítce někdo napráská, když někoho sbalím a jdu na hotel za zády svého manžela - a to všechno jen pro moje dobro, protože žiju v přesexualizované společnosti a neumím o sobě rozhodovat? A taky bychom mohli přestat patnáctilé holky označovat za děti v této souvislosti. Takhle záchrana rozhodně nevypadá a je mi těch holek líto.

-3

Michal Macek | 3. 6. 2022 7:25

Katerina: asi budu zas oznacen za stare slizske prase, ale asi takhle - divky, pro ktere sem byl jejich prvni (prosteradlo nelze), byly 3. Z toho "nactilete" byly 2. S dvema z nich sem porad v kontaktu a jsme pratele. Jedna bydli na druhe strane republiky, ma manzela a dite a psala mi, ze by manzela nikdy nepodvedla, az na jednu vyjimku a tou je moje osoba :) dokonce mu to pry rekla...takze z toho usuzuju, ze na me asi nevzpomina ve zlem :) no a s tou treti divkou porad chodim, je to moje soucasna partnerka...takze se odvazuju sebevedome prohlasit, ze umim docela hezky "uvadet holky do dospelosti" a myslim si, ze s vysokou pravdepodobnosti, by bylo pro mnoho holek "poprve" se mnou mnohem lepsi, nez s nejakym pubertakem, co se pravdepodobne bude soustredit hlavne na to, aby si "uzil" on... vase nehezke zazitky me mrzi a je mi to lito..... :(

-8

Katerina | 2. 6. 2022 13:18

Víte vy muži, nemáte ani ponětí co mám provedete . Je to hnus, ponížení , bezbranně ležet a doufat že už vás ten chlap pustí a nechá jít . I mladé dívky čekají úplně jinak vstup do dospělosti , než slintaní starého chlapa . Mohamed měl jiz 4 letou ženu. Pardon pane , ale vy budete mít asi taktéž problémy !!!!

+3

Katerina Krejcu | 2. 6. 2022 13:14

Plné souhlasím s Filipem, je pravdou ,že se kolikrát nejedná o o téměř 15 ti létě dívky nýbrž dívky i podstatně mladší , já osobně ,byť mi je 43 let, jsem v deseti letech měla několik konfliktů s muži kolem 50ti let, dva pokusy o znásilnění .. kež by byl Filip na blízku

+4

Pepan | 1. 6. 2022 13:19

A kdw jsou rodice a škola?

0

Pavel Křížek | 30. 5. 2022 21:33 | reakce na Lujza - 30. 5. 2022 13:13

Zajímavé. Všichni, co proti tomu brojí, se tváří, jako kdyby jim šlo o věk účastníků, ale přitom mluví výhradně o dívkách. V jejich světě je problematické, když starší muž spí s mladší ženou, ale ne když starší žena spí s mladším mužem. S tímto dvojím metrem je těžké souhlasit, když je jasné, že tu nejde o morální dilema, ale o skrytý ultrafeminismus.

-3

Lujza | 30. 5. 2022 13:13

Není to normální. A lidi co píšou opak asi nemají dcery, sestry, nebo jsou jinak vyšinutí .
To že o dost starší chlapi vyhledávají mladé holky, není většinou o té mladosti, ale spíš o hlouposti, protože nejspíš dvacítka a starší by je poslala někam.
Je to svým způsobem zneužití. Zneužijí hloupého mládí nebo dětství.
Že mi tu někdo dá argument:

+5

Honza | 30. 5. 2022 6:45

Připomeňme si tento článek, až se u nás bude psát o první muslimské svatbě :)

+3

Čingischán | 28. 5. 2022 9:37 | reakce na kotopar - 27. 5. 2022 22:27

Nene, neuctívá ho společnost. Uctívají ho jen komunisti. Tento plátek je čím dál víc otevřeně komunistický a jeho přispěvatelé sem přicházejí prezentovat vyloženě rudě hvězdnaté ideály.

-5

Pavel Křížek | 27. 5. 2022 23:37 | reakce na kotopar - 27. 5. 2022 22:27

Pán spolupředseda je ale příliš mladý ucho. Nikdy nepoznal, jak to za komunistů fungovalo, tak má pocit, že je to kůl.

-1

kotopar | 27. 5. 2022 22:27

za komunistů by ho lidi odsoudili, že je udavač a dnešní společnost udavače uctívá .-) divné je udávat ať jde o cokoliv - holt ho nepozvali, no :-)

-3

Michal Macek | 27. 5. 2022 15:33 | reakce na mrtka - 27. 5. 2022 14:44

mrtka: inteligence, smysl pro humor, vseobecny rozhled, spolecne zajmy, ze umi dobre varit?

0

ddye | 27. 5. 2022 14:58 | reakce na Fik - 25. 5. 2022 9:20

wtf asi neznas moc dejiny co

0

mrtka | 27. 5. 2022 14:44 | reakce na miroslav pokorný - 27. 5. 2022 12:46

jo vole, co se ti v plny dospelosti muze krome vzhledu libit na maly holce, co jeste nema ani maturitu tvl fakt hnus

+3

miroslav pokorný | 27. 5. 2022 12:46

Když jsem poznal svojí ženu bylo mi 33 roků a jí 17 roků a jsme spolu celý život a tak se ptám jsem taky predátor ? nebo je to ještě v nějaké

-2

Radka | 26. 5. 2022 8:11

Nikomu nepřijde divné dvě ani ne patnáctileté a pozdě v noci? Optimální trest - ti dva proutnici by museli spát s matkama těch vytecnic. ??????

-1

Pavel Křížek | 26. 5. 2022 7:49

Budu vycházet z toho, co jsem četl zde. Dokud se pan Hausknecht bude specializovat na udávání klientů místních nezletilých prostitutek, pak bude vše v pořádku minimálně do doby, než si na něj došlápne jejich pasák a natrhne mu fasádu.

Pokud by se to ale mělo rozjet do takové situace, kdy bych se třeba i já musel obávat, že mě pán spolupředseda napráší jen proto, že si najdu holku, která vlastně ani nemusí být pod zákonem, stačí když bude vypadat pro něj až příliš mladistvě, na základě čehož se rozjede jeho fantazie na plné obrátky a on bude mít pocit, že mou přítelkyni zachraňuje před zlým pedofilem, který ji chce opít a ublížit jí, čehož by se hned chytla místní vyzobaná slunečnice, neuznávající ve svém komunistickém stavu validitu platných zákonů, tak to nee.

Jako kdyby to mohlo mít dohru ve smyslu podání trestního oznámení na Hausknechta, který by musel vyplatit milionové odškodné za obtěžování a poškozování dobré pověsti dvou lidí, a doživotní zápis o tom, že je práskač, tak proč ne, ať si v takovém případě Hausknecht svůj vigilantismus užije, ale všichni víme, že to se nestane.

-8

Martin | 25. 5. 2022 20:05

Osobně bych sice s 15 letou nešel a nalévat jim alkohol není dobře, ale milá redaktorko, nechte si své soudy, že 18-letý mladík s nimi na hotel jít může a 35letý muž nesmí. To je falešné moralizování. V této zemi je důvodně nastavena hranice sexu 15 let a jestli se holky rozhodly pro staršího muže místo mladíka - je to čistě jejich věc. Dle Vás bychom za chvíli mohli soudit i ženu, že má mladého milence. Holky to chtěly a příště by šly zase s jinýma.

+7

Petr Tichý | 25. 5. 2022 19:48 | reakce na Jakub - 25. 5. 2022 12:04

Autorka článku... :-)

0

Luděk | 25. 5. 2022 16:11 | reakce na kazišuk - 23. 5. 2022 18:09

Sám jsi ubožák, když závidíš šukání, Kazišuku.

-5

Rudolf | 25. 5. 2022 15:38 | reakce na utahraptor - 25. 5. 2022 11:44

Článek zaměňuje a slučuje spoustu věcí, asi jak to běžný člověk v ČR dělá, když se snaží někoho soudit. Třeba z toho za pár generací vyrosteme :-)

-1

Jakub | 25. 5. 2022 12:04

Bože autor článku je asi impotentní panic.... Klobouk dolu

-6

Pavel Vyskoč | 25. 5. 2022 11:49

Žena - autorka napsala ženský pohled na věc. Nic proti, ze svého pohledu má pravdu. Ale neřekl bych, že je to vina oněch ..
4
komentář neprošel validací? Hmmm

-1

utahraptor | 25. 5. 2022 11:44

Tady se zaměňují dvě věci, sex od 15 let věku a sex pod 15 let věku. Článek mi přijde napsán tendenčně tak, aby došlo ke zmatení těchto dvou odlišných situací a tím se vyostřila diskuze. V článku je totiž celou dobu popisován případ, který se nedávno stal a těm slečnám bylo tuším asi 13 let. A pak ten samý článek tendenčně klade zavádějící otázky, jestli je normální spát s patnáctiletými dívkami. Takže pro pořádek, spát s třináctiletými holkami v pořádku není, spát s patnáctiletými v pořádku je. Tak to určil zákon a já bych se toho přidržela, byť ta hranice je samozřejmě nastavena zcela uměle, někdo je zralý dříve a někdo později, ale nebudeme tady z toho dělat anarchii, ne? Tudíž podle mě je správné, že pozorný pán zavolal policii, kdyby dívkám skutečně patnáct let bylo, tak by se prostě policie dotyčným omluvila za vyrušení v jejich rande a zase by odjela. Dalším problematickým bodem v události byl ten alkohol, kdyby dívky stihly začít pít, mohlo by to být ohrožování mravní výchovy mládeže (ve skutečnosti nevím, jak se to správně klasifikuje), i proto je dobře, že pán tu policii preventivně zavolal, tohle prostě smrdělo na více úrovních. Jinak, aby bylo jasno, já také konzumovala jako mladistvá alkohol, ale se svými vrstevníky, a sex jsem měla poprvé v 11 letech se svou nejlepší, o rok starší kamarádkou, ale opravdu bych to nesrovnávala se situací, kdy si cizí, potenciálně nebezpeční a fyzicky i psychicky silnější chlapi odvedou třináctky na hotel.

+20

Radana | 25. 5. 2022 11:42

Možná je to ze strany mě jako ženy divný názor, ale pokud ty holky šly dobrovolně, tak je to oboustranná chyba. Z článku spíše vyplívá morální pochybení těch chlapů, ale ty holčiny rozhodně nejsou svaté. Jak si je doma vychovali, takové je mají a přijde mi nefér z nich dělat nějaké velké oběti. Co se týče hranice 15 let pro začátek sexuálního života, to je určitě v pořádku, je to dobrá ochrana proti sexuálním predátorům, ale položme si ruku na srdce: kolik mezi námi běhá ve společnosti holek a kluků, kteří měli nějaké techtle mechtle s přítelem/přítelkyní už před touto věkovou hranicí? No dost a psychickou újmu si do života neodnesli žádnou. Doba je dnes jiná, děti vyspívají dřív, běžně potkáváte na diskotékách holky, která vypadají na 17, jsou zmalované, vyzývavé a přitom jsou ještě pod zákonem. Ale jak píšu výše: to je pak taky starost a výchova rodičů.

-1

Šárka | 25. 5. 2022 11:08

Nečetla jsem všechny komentáře, ale i tak je mi z některých na blití. Mám dceru a kdyby ji chtěl v jejích 15ti ojíždět nějaký 35-letý chlap, rozhodně se radovat nebudu.
Vy, pánové, kteří se těch ujetých prasáků zastáváte, nemáte dcery? Nebo je vám to jedno?
Nejde jen o sex - i když po zdravotní stránce bude jistě méně rizikový podobně starý kluk, než 35-letej, kterej bez cavyků sbalí 13-ku na zastávce a chystá se ji nalejt chlastem a ojet na hotelu. Fakt, úroveň.
Jde i o tu moc - nezralá pubertální bytost sebou nechá daleko snáze manipulovat, než dospělá sebevědomá holka. Neví, jak vypadá láska, teprve se hledá. 20-letý věkový rozdíl může ve vztahu fungovat, ale když už jsou oba dospělí. Ale na jednorázovej úlet ať si chlapci najdou podobně smýšlející ženskou nebo ať si zaplatí šlapku - napůl dítě fakt není dobrá volba, je to srabáctví.

+51

alankarel | 25. 5. 2022 11:06

Když jse měl třináct let tak mě zaučila do světa sexu třicetiletá sousedka.Dnes je mi přes sedmdesát a pořád na to vzpomínám.

+6

Zobrazit další